vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Velká kniha hlavolamů - rébusy, hádanky, logické hry, optické klamy Velká kniha hlavolamů - rébusy, hádanky, logické hry, optické klamy Ivan Moscovich

Vzhledem k mému pracovnímu zařazení (jsem nožíř) nemám až takový mentální stimul, jak by bylo třeba a tak mám pocit, že mé logické myšlení a svižnost uvažování poněkud upadá, tato a jí podobné knihy hlavolamů a rébusů mi pouze dokazují, jak moc upadá. Byť se snažím, nedávám ani zdaleka všechny hlavolamy a rébusy, ale je třeba mozek namáhat, už kvůli boji s Alzheimerem :-)

05.11.2016 4 z 5

V zemi černých stanů V zemi černých stanů Karel May

Kara ben Nemsi byl po mých oblíbených Vinnetouovkách hrdina úplně nového světa, byť ve stále stejném duchu. Coby asi dvanáctiletý jsem nevnímal náznaky týkající se islámu a odlišné kultury, takže si má tehdejší "čistá duše" užívala příběh naplno.

05.11.2016 3 z 5

Winnetou a Old Shatterhand Winnetou a Old Shatterhand Karel May

Vím, že to píšu u mnoha knih, ale je to skutečně tak a i toto je kniha, na které jsem vyrůstal a formovala můj literární i osobní vývoj. A myslím, že to byl dobrý materiál pro formování mé osobnosti coby zhruba dvanáctiletého.

05.11.2016 5 z 5

Zálesák Zálesák Zane Grey

Zane Greye jsem objevil náhodou díky seriálu M.A.S.H., kde plukovník Potter četl právě Zane Greye, takže mě autor začal zajímat a titul zálesák mě samozřejmě zaujal ještě víc. Bylo to trochu jiné čtení, přesto příjemné, stylem vzdáleně připomínal Rolfa zálesáka od Setona.

04.11.2016 4 z 5

Pozornost pro Kedrigerna Pozornost pro Kedrigerna John Morressy

Tahle knížečka dlouho čekala v mé knihovně na přečtení, dlouho jsem ji odkládal pro jiné knihy. Koupil jsem ji někde ve slevě za pár korun, už ji mám spoustu let, takže už ani nevím kde. Čekal jsem nějakou fantasy slátaninu, ale byl jsem příjemně překvapen, pozornost pro Kedrigerna měla sice jednoduchý, přímočarý děj, ale příjemný spád a pár zajímavých prvků. Takže začnu pěkně od prvního dílu a pokud všechny knihy této série jsou aspoň tak dobré, jako díl šestý, rád přečtu celou sérii.

04.09.2016 4 z 5

Lidé a Země Lidé a Země Philip Steele

Pěkný atlas a s celkovým demokrafickým pokrytím planety. Mám od roku 2007 (stále v knize založená účtenka :-) ) a rád v ní jednou za čas prolistuju a pročtu.

06.08.2016 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Znatelně slabší, než nářezy a Perunovy krve, jako by už autorovi docházel dech a nápady. Nejsem příznivcem detektivek a tady to byla jen detektivka chabě poslepovaná pornem. Je to čitelné, ale úrovně knih předchozích rozhodně nedosahuje.

30.04.2016 3 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

Na to, že jsou divoké karty jen sbírkou a Martin je pouze editorem, je docela velká ostuda, že povídka zrovna od něj je ze všech skoro nejhorší (druhá od konce). S Martinem coby spisovatelem i editorem jsem skončil. Jinak některé povídky jsou super (Zelazny..), některé jdou přečíst, a některé jen prolétám. Zprůměrováno je kniha spíše zklamáním, zvláště v porovnání s očekáváním.

22.03.2016 3 z 5

Měsíční duha Měsíční duha Sergej Ivanovič Pavlov

Edice saturn mě víceméně minula, v minulosti jsem četl snad jen tři kusy z této rozsáhlé sbírky. Měsíční duha má úžasný nápad, který je bohužel značně zmršen stylem. Neustálé rozpitvávání detailů a popisy jsou nezáživné a mají tendence nudit. Velká škoda.

04.02.2016 2 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Série dočtena, třetí díl musím označit za nejslabší, byť stále dost dobrý. Celkově bych sérii zhodnotil jako velmi čitelnou, napínavou (někdy až otravně) a styl psaní Vás nutí číst hltavě, dokonce jsem občas přeskakoval řádky. Děj je promyšlený, dobře rozplánovaný a takřka nemá zádrhele, logické chyby prakticky žádné nebo zanedbatelné. Když už tam autor vrazil tolik mrtvol (víc než v Rambovi :-) ) a násilí, mohl tam vrazit i trochu toho sexu a série by tak mohla být směle předkládána i stašímu čtenáři. Vzhledem ke zmíněnému násilí stejně není tak docela pro děti. Co se mě týče, mohli z toho klidně udělat jednu knihu, spádu by to jistě jen prospělo (odpadlo by vysvětlování ve druhém a třetím dílu).

15.12.2015 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Znatelný pokles oproti prvnímu dílu, přesto stále slušná čitelnost, jen autor začíná až příliš "Lostovat" (napíná až k otravnosti, pokládá mnoho otázek, na které se nedostává žádných použitelných odpovědí), v prvním dílu to bylo ještě na snesitelné úrovni. Přesto (nebo právě proto?) jsem to zhltnul jak malinu a vrhám se na díl třetí.

09.12.2015 5 z 5

Kočičí pyžamo Kočičí pyžamo Ray Bradbury (p)

Není to ani zdaleka tak scifi jako marťanská kronika, přesto je to velmi příjemné relaxační čtení.

08.09.2015 4 z 5

Techniky přežití Techniky přežití Alexander Stilwell

Vynikající čtení a zdroj studia pro každého preppera či survivalistu.

08.09.2015 5 z 5

Osud trpaslíků Osud trpaslíků Markus Heitz

Z této série jednoznačně nejlepší díl, nejlepší spád i děj, prostě fantasy dle mého Gusty. Velice mě však naštvalo, kolik nedořešených a nevysvětlených otázek zůstalo, skoro to vypadá na další díl, no Heitz se sice na konci knihy dušuje, že je tento poslední, ale očekávám Triumf trpaslíků a s ním i vysvětlení otevřených témat.

27.08.2015 4 z 5

Operace Rath Operace Rath Radek Kedroň

Aneb kniha, která působí stres. Jen jsem nakouknul a prolistoval, nejsem cílová skupina, ale stejně, promrhat takový talent na takovém odpadu?

24.08.2015

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Poměrně dobře čitelné, děj pěkně divoký, ale něco tomu chybí, jednak spád občas zaškobrtne, jako by měl desítky malých nožiček, které o sebe občas zakopávají a navíc je v knize mnoho načato a pak už nezmíněno. Uvidím, zda-li mě další díl uspokojí více.

30.01.2015 4 z 5

Junáckou stezkou Junáckou stezkou Eduard Štorch

Štorcha jsem jako kluk přímo žral (ano, některé knihy měly okousané rohy :-) ) a jednoznačně patří k mému literárnímu vývoji a tak se znatelně podílel na tvorbě mé osobnosti. Junáckou ztezkou má jiný nádech než Štorchovi další knihy, přesto to bylo vynikající čtení a kamenné sekery a oštěpy na čas nahradila "válečná sekera" z kůlny a "válečný meč" z kusu pásoviny z dílny :-)

06.11.2014 3 z 5

Opravdu rozporuplná kniha komiksů, nevím jestli je to odpad nebo umělecké dílo, tyto dva názory při "čtení" oscilují. Na jednu stranu infantilní podání debilního synka televizní rosničky a vesnického idiota, na stranu druhou výklad, u kterého někdo musel popřemýšlet. Uráží i baví, degraduje vědomosti a přesto je oživuje. Asi nejblíže je označení kniha paradoxů. Radši nehodnotím.

03.09.2014

Biblické příběhy Biblické příběhy Michael Coleman

Až se do toh pustí JAZ (Opráski sčeskí historje), to teprve bude ranec!

03.09.2014

Kovářství Kovářství Ivo Frolec

Dobrá učebnice všeobecného kovářství, možná jen až příliš všeobecná.

16.08.2014 4 z 5