vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Učeň lovce duchů Učeň lovce duchů Joseph Delaney

Nenáročná duchařská fantasy, vcelku svěže podaná a dobře čitelná. Relaxačná čtení a rád si někdy přečtu další díl.

09.11.2016 3 z 5

Věž černé magie Věž černé magie David Eddings

Klasická hrdinská fantasy série, ale teda výborná. Trochu mi stylem připomíná stíny proroctví od Stackpolea (ještě o něco lepší a hlavne rozsáhlejší při zachování vysoké laťky). Jeden každý díl Belgariadu je skvěle čitelný, výpravná fantasy jak bič a osobně bych tuto sérii nominoval do padesátky nejlepších sci-fi/fantasy sérií. Je podle mého názoru čitelnější než třeba Tolkien

05.11.2016 5 z 5

Vesmír je báječné místo pro život Vesmír je báječné místo pro život Jaroslav Veis

Nejsem velký příznivce těchto antologií. Dělá mi problém přeskakování z jednoho příběhu do jiného a kazí to můj čtenářský požitek. Stejně tak u této, vcelku dobrou kvalitu a čitelnost jednotlivých povídek kazilo nejvíce to, že spolu téměř nesouvisely a při přečtení jedné, byť dobré, se mi příliš nechtělo do čtení další, tématicky jiné. V kontextu antologií však patří k tě lepším.

05.11.2016 3 z 5

Velká výprava 2 - Od moře po ledovce Velká výprava 2 - Od moře po ledovce Michael A. Stackpole

Hodnotím zpětně po přečtení celé série jako skutečně vynikající výpravnou fantasy sérii s propracovaným mnohoúrovňovým dějem (ale ne zas do překombinovatelnosti) a jedné z nejlepších fantasy sérií vůbec. Příběh je v rámci fantasy originální, postavy sympatické a člověk se s nimi snadno ztotožní. Jedná se o nejlepší Stackpoleovův počin a bohužel se na této sérii vyčerpal, čitelnost jeho ostatních sérií i samostatných děl nedosahuje kvality této.

05.11.2016 5 z 5

Věčná bitva Věčná bitva Hugh Walker

Tuhletu knížečku jsem už před lety ulovil v nějakém výprodeji, snad proto ležela tak dlouho v knihovně nedotčena. Po přečtení hodnotím jako lehce podprůměrnou fantasy s přímočarým, chvílemi nelogickým dějem s odzívanými pokusy o dramatické zvraty. S laťkou mého obvyklého čtiva (Kulhánek, Žamboch atd. atp.) se nedá ani v nejmenším srovnávat.

05.11.2016 3 z 5

Záchranná plavba Poseidónu Záchranná plavba Poseidónu Anatolij Sobolev

Tak trochu ve stylu robinsona nebo některých Verneovek, s příměsí rodinného dramatu. Koho baví dva roky prázdnin a patnáctiletý kapitán, Záchranná plavba Poseidónu bude bavit taky.

04.11.2016 4 z 5

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Komiksy nejsou zrovna má krevní skupina, vlastním pouze nikdykde a pár Saudků, ani v jednom případě se není za co stydět a ačkoli nemají takřka nic společného, obojí tvorba je výborná.

30.10.2016 4 z 5

Tajemství babylónské věže Tajemství babylónské věže Karel May

Na "Májovkách" jsem vyrůstal, takže jsem je přečetl skoro všechny, které byly k mání, přesto jsem měl raději ty s Vinnetouem, svět Kara ben Nemsiho mi byl o poznání vzdálenější, přesto jsem opět přečetl všechny, které se jen daly sehnat.

30.10.2016 2 z 5

Modlitby ke zlomeným kamenům Modlitby ke zlomeným kamenům Dan Simmons

Tak jako u všech ostatních sbírek i tady kvalita a čtivost velice kolísá, mám-li však knihu hodnotit jako celek, patří k těm lepším sbírkám.

30.10.2016 4 z 5

Marshmallow test - Jak se naučit sebekontrole Marshmallow test - Jak se naučit sebekontrole Walter Mischel

Pouze prolistováno, nehodnotím. Přesto zastávám názor, že kdo tento typ knih opravdu potřebuje, tomu nepomohou.

11.10.2016

Brněnské kolo a drak Brněnské kolo a drak Oldřich Sirovátka

Jak řekla Lenourt, "tohle by si měl přečíst každej Brňák" ještě doplním o "i náplava".

Toulavá kamera Toulavá kamera Iveta Toušlová

Z podobného soudku jako Křížem Krážem, ale na pokračování. První díl je skvělý, ale abych si podobných knih kupoval 22, to asi fakt ne :-). Navíc Křížem Krážem mám radši, je to více zaměřené na hory a přírodu.

06.08.2016 4 z 5

Staré pověsti slezské Staré pověsti slezské František Jura

Pověsti jsou napsány tak trochu učebnicovým stylem, takže přes svou originalitu to není tak strhující čtení jako mnoho podobně zaměřených knih. Přesto by měl každý trochu literárně aktivní člověk, který žije v moravskoslezském kraji, Staré pověsti přečíst, patří to k historii a našemu vývoji. Jsem sice v Ostravě jen náplava, přesto jsem pověsti přečetl.

06.08.2016 3 z 5

Křížem krážem po českých horách pěšky i na kole Křížem krážem po českých horách pěšky i na kole Tomáš Feřtek

Příjemná příručka zapáleného turisty. Ne vše lze vždy najít na internetu (a čím dál větší závislost na něm se mi taky líbí čím dál míň, i když to píšu na webu :-) ) Takže vlastnit podobnou knihu plnou mapek a tipů na čundry je příjemné, tato je navíc velmi kvalitně zpracovaná a poměrně rozsáhlá.

06.08.2016 5 z 5

Přírodní ráje světa Přírodní ráje světa Jan Štursa

Není to ani tak kniha v tom pravém slova smyslu, textu je v ní vskutku pomálu, ale dechberoucí velkoformátové fotografie stojí za to. Na většinu míst se nejspíš nikdy nepodívám, takže jsem rád, že tuto krásnou knihu mám. K listování za dlouhých zimních večerů je ideální :-) Ještě tak mít krb a kouzlo okamžiku bude perfektní.

06.08.2016 5 z 5

Malý slovník Krkonošských názvů Malý slovník Krkonošských názvů Ivana Šmejdová

Nepatřím k těm, co na čundry chodí s knihou, přesto je v tomhle kousku kus romantiky a je lépe ho prostudovat (pročíst) před túrkou po Krkonoších.

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Moc jsem si pravda nepočetl, ale i tak super! Nesouhlasím s tvrzením, že je vhodná pro ty kteří chtějí ničit, ale spíše je skvělá pro uvolnění nahromaděné agrese a stresu. Rozhodně je podle mě lepší cíleně trhat knihu, která je k tomu určena, než třeba vrazit šéfovi klávesnici do ucha atp. Skvělá kniha jako oddech, kdy děláte třeba jen chvíli něco netradičního. Jako dárek skvělá.

04.08.2016 5 z 5

Zabíječ upírů Zabíječ upírů William King

Další dobrodružství Gotreka a felixe je už poněkud uzívané, přes veškerou snahu je to pořád dokola, jen s mírnými obměnami. Do dalšího dílu už mi chybí motivace a jdu na jiné autory. Po přečtení něčeho tak skvělého jako město snících knih se lze jen těžko vracet k něčemu tak průměrnému jako King. Zní to možná poněkud nešetrně, protože předtím mě King bavil, ale po městu snících knih už nic není jako dřív.

27.07.2016 3 z 5

Zabíječ bestií Zabíječ bestií William King

Zatím nejslabší ze série, neustálé omílání faktů a rozebírání pocitů ze všech stran znatelně kazí jinak vcelku spádný děj, doufal jsem, že se tohoto nešvaru King už postupně zbavil, ale pětka mě přesvědčila o opaku. Zvažuji, zda-li se vůbec pouštět do dalšího dílu.

07.05.2016 3 z 5

Zabíječ draků Zabíječ draků William King

Zatím nejlepší ze série, i když otravného, neustálého omílání detailů se autor ještě nezbavil.

13.04.2016 4 z 5