Weezing Weezing komentáře u knih

Příběhy ze světa prachmistrů Příběhy ze světa prachmistrů Brian McClellan

Fajn čtení pro fanoušky Prachmistrů.

22.02.2018 4 z 5

Lhářův klíč Lhářův klíč Mark Lawrence

Bohužel první půlka knihy mě moc nenadchla. Jedná se v zásadě o opakování předchozího dílu s pár změnami. A i když mě první díl bavil, tak zde mě to už nudilo. Je možné, že to ale bylo způsobé tím, že jsem ji četl v době, kdy mě nudily skoro všechny knížky. Naopak druhá půlka knihy je výrazně lepší a užíval jsem si ji podobně jako Prince Bláznů. Je vidět, že se jedná o druhou knihu v trilogii a závěr je hodně otevřený. Každopádně stále je to solidní kniha a pokud se vám líbil první díl, tak by vás tato kniha zklamat neměla.

21.01.2018 3 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

Originální námět a temný svět, ve kterém je jeden démon odpornější než druhý. Každopádně příběh a většina postav mě nijak zvlášť nezaujala, takže další díl již nebudu číst.

31.08.2017 3 z 5

Lži Lockeho Lamory Lži Lockeho Lamory Scott Lynch

Příjemné počtení. Začátek je trochu pomalejší, ale netrvá dlouho, aby se člověk zorientoval a následuje strhující příběh jak se Lockeho a jeho parta snaží přežít ve městě plném zločinců, vrahů a gaunerů (ale ne, že by tedy Locke byl nějaký svatoušek) a přitom ještě ulehčit kapsám vybraných šlechticů. Kniha má celkem temný tón, ale je odlehčena určitým vtipem a nadhledem.

Děj ze současnosti je prokládán kapitolami z Lockeho dospívání. Na začátku bych řekl že jsou tyto "flashbackové" kapitoly zajímavější než ty normální, ale to se zanedlouho otočí a ke konci knihy mi některé z nich už přišly zbytečné.

Svět ve kterém se příběh odehrává je prošpikován řadou zajímavých nápadů. Máme tu například prakticky neporazitelnou skupinu nájemných mágů, zápasy gladiátorek se žraloky nebo zahrada skleněných růží kde se trénují vojáci...

Co mi ale vadilo, bylo nelogické chování postav ke konci knihy. V zásadě mi přišlo, že autor moc nevěděl, jak se má Locke z určitých situací dostat a tak prostě nechal jednat jeho protivníky jako kdyby ztratili polovinu mozku.

05.07.2017 4 z 5

Noc nožů Noc nožů Ian Cameron Esslemont

Asi nejde obecně soudit podle jedné relativně krátké knihy, ale zde mi Esslemontův styl seděl víc než Eriksononův. Po krátkém představení postav nastává akční řežba až do konce. Kniha je prokládána flashbacky o Dassemově smrti u města YGhatan a právě ty patří k mým oblíbeným scénám z knihy. Přijde mi, že Esslemont popisuje akční scény přehledněji než SE a tak je možné si je více užít. Jsou zde dvě POV postavy (nováček co chce odejít z ostrova a starý veterán vyhýbající se své minulosti). Obě mě bavily a objeví se zde i pár starých známých plus některé zajímavé nové postavy.

11.09.2016 5 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Celkově mě to bavilo, nové postavy byly tak půl napůl jestli se mi líbily nebo ne. Prostředek knihy se celkem táhne a nic moc se neděje. Závěr je krásně syrový, ale bohužel mi přišlo, že se vlastně toho moc nestalo a že události knihy neměli moc velký význam na svět v porovnání například s minulým dílem.

Dějová linka Kalouse má sice zajímavé momenty, ale je přehnaně filozofická, ikdyž k tomu moc nebyl důvod. Také si nemůžu pomoct, ale neustále je zachraňuje nějaká deus ex machina (což v této sérii platí obecně, ale tady mi to přišlo už trochu moc).
Dějové linky iicarium + mappo a felisín + heborik se mi líbily. Postava Iskarala Pusta se mi líbila ještě více než Kruppe v minulém díle. Kapitoly o Kalamovi byly relativně dobré, ale dlouhou dobu to trpělo na to, že cestoval sám.

19.03.2016 4 z 5

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Není to špatné, ale není to ani nic vyjímečného nebo originálního. Prostě klasika o chudém hochovi co se stane supermanem. Hlavní hrdina je generický protagonista č. 8378. Vedlejší postavy už jsou vesměs zajímavější a celkově knihu lehce vyzdvihují z průměru.

Tempo děje je opravdu rychlé, což je na jednu stranu dobře, že se není čas nudit. Na druhou stranu, ale autor nevysvětlí prakticky nic o světě ve kterém se příběh odehrává a řekl bych, že i jednolivé scény jsou trochu zkratkovitě popsané. Časté jsou časové skoky, které pokryjí asi 10 let Azothova života.

22.02.2016 4 z 5

Zimní slavnost Zimní slavnost Michael J. Sullivan

Možná nejlepší díl série. Přišel mi trochu temnější než předchozí. Jen se mi moc nelíbil ten "druhý konec", to tam vyloženě vypadalo navíc. Plus za hezkou obálku.

26.01.2016 5 z 5

Avempartha Avempartha Michael J. Sullivan

Oproti minulému dílu pomalejší rozjezd, ale na druhou stranu lepší druhá část a vyvrcholení.

24.01.2016 5 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Prvních 200 stránek je backstory pro Jardira, potom je tam dalších 100 stránek backstory pro Rennu. Sice se to čte celkem dobře, ale tuto a předchozí knihu (tam v zásadě bylo tak 500 stránek backstory pro 3 hlavní postavy a pak 100 stránek děje v současnosti) mám pocit, jako bych četl sérii flashbacků o dětství hlavních hrdinů, ale v současnosti se neděje skoro nic.

Dále jsou tam určité hloupé momenty, které si mohl autor odpustit, jako že, nějaká vesnická holka, co se učí bojovat půl roku se málem ubrání 3 krassijským bojovníkům, kteří bojují celý život. lol.
Nebo Renna se za pár týdnů naučí bojovat s démony podobně jako Arlen (který má roky a roky tréninku jako proti démonům, tak v krassijském bojovém umění).

Na druhou stranu jak jsem říkal čte se to dobře, nápad s 2-mi "vyvolenými" je zajímavý a Brett umí psát.

19.01.2016 4 z 5

Královské spiknutí Královské spiknutí Michael J. Sullivan

Příběh má velmi rychlé tempo, takže se není moc čas nikde nudit. Svět vypadá zajímavě, ale zatím z něj byla v knize popsána jen malá část. Na nějaký propracovaný vývoj postav se nehraje, což se asi dá od 200 stránkové knihy očekávat, ale co mě překvapilo, že nebyla v zásadě vůbec popsána minulost hlavních hrdinů. Asi si to autor schovává na pokračování.

15.01.2016 4 z 5

Nůž snů Nůž snů Robert Jordan (p)

Výrazné zlepšení po minulém díle. Hluchých míst je pomálu. Jediná dějová linka, která mě nezajímala byla o Elain v Caemlynu...

10.01.2016 4 z 5

Křižovatka soumraku Křižovatka soumraku Robert Jordan (p)

Po celkem výrazném dějovém posunu v minulém díle se děj v této knize úplně zadrhnul. Klasicky nudná dějová linka Perrina znovu nezklamala tím, že se nic nestalo. Bohužel je jí věnována velká část knihy. Druhá je věnována Egwain, která sedí před Tar Valonem a odmítá v té době jediné možné řešení situace. Pár kapitol je věnováno i Matovi a Randovi a ty jsou relativně zajímavé.

04.01.2016 3 z 5

Cesta nožů Cesta nožů Robert Jordan (p)

V této knize by jste těžko hledali nějaký dějový posun. Randovi došli zaprodanci vládnoucí nějakým zemím, které by mohl dobýt a tak svůj čas tráví pokecem s Therinem ve své hlavě a nechá se mlátit od svých osobních strážců kvůli úplným nesmyslům. Perrin pokračuje v přemýšlení o všem možném. Egwain má klasicky celkem zajímavé kapitoly a něco se v nich i stane. N + E kombo jedou do Caemlynu a nabrali cestou kupu dalších hádavých ženských. Jejich storyline v této knize má zajímavý začátek, ale potom se nic dalšího kromě popisu podezřívání a obviňování nestane. Znovu jsou tu zajímavé kapitoly z pohledu vedlejších postav.

19.12.2015 3 z 5

Válečný prorok Válečný prorok Richard Scott Bakker

Tento díl by se měl jmenovat "O tom jak je Kellhus superman". V zásadě nic jiného sem tam neděje. Bohužel Kellhusův vliv na většinu postav je takový, že se z nich stanou blábolící trosky, které ho slepě následují, takže ke konci už vám nezbyde skoro nikdo na kom by vám záleželo. Jinak děj je primárně zaměřen na popis cesty "křížové výpravy" od města ke městu a poté pois několika bitev (což je postupně stále více repetitivní).

10.10.2015 2 z 5

První přichází tma První přichází tma Richard Scott Bakker

Divím se, že se tolik lidí neorientovalo v ději.. po prvních 50 stránkách už nebyl problém si myslím. Jinak musím vyzdvihnout zajímavé postavy což je hlavní pozitivum této knihy. Děj se hodně zaměřuje na politiku různých frakcí a národů, které spolu soupeří a na pozadí se vrací prastaré zlo na které všichni zapomněli.

10.10.2015 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Připadá mi, že Deaver od určité doby píše podle jedné šablony.

10.10.2015 3 z 5