witko witko komentáře u knih

Pán vzduchu (převyprávění) Pán vzduchu (převyprávění) Ondřej Neff

Obdivuju Neffův nápad napsat takové dílo po J. Verneovi. Myslím si že to má o něco těžší než sám Verne, podle mne se snaží do románu nacpat co nejvíce z naší moderní doby ( viz čítač, hlasomluv, atd.). Příběh jako takový, mne zaujal a jsem zvědav jaký směr bude vyprávění mít. Nicméně jsem dostal chuť si zase jednou něco od samotného Vernea přečíst. Jestli i tohle byl jeden z motivů pro napsaní této trilogie, tak se to Neffovi podařilo. Verne je prostě pořád živý!

12.07.2016 3 z 5

Mexické zlato Mexické zlato Louis L'Amour

Další vynikající příběh z pera tohoto autora, který byl také sfilmován.

18.05.2016 5 z 5

Běhat Běhat Jean Echenoz

Není to, co jsem od toho čekal. Podivně napsané, nesedlo mi to. Ztrávený čas nad touto knihou jsem mohl věnovat jiné literatuře, ale stalo se.

06.05.2016 3 z 5

Letka 307 Letka 307 Pavel Fritz

Původně jsem chtěl dát hvězdičky tři, ale konec to změnil. Zajímavý námět, dobrý vývoj postavy, ale co mi moc nesedlo, byly popisu bojů v sedmém rozměru. Nedokážu si to dost dobře představit, možná měl autor ponechat starou dobrou klasiku, se kterou bych problém neměl. Uznávám že to je můj osobní problém, a vám to takovou nepředstavivost asi dělat nebude. Určitě bych ocenil jak to bylo dál a kdo vlastně tu válku vybojoval do vítězného konce.

17.03.2016 4 z 5

Širé pastviny Širé pastviny Jack Schaefer

Tenhle spisovatel v tomto žánru nemůže zklamat ani povídkou.

05.03.2016 5 z 5

Mluví Černý jelen Mluví Černý jelen John G. Neihardt

Pohled na život z trochu jiného úhlu pohledu. Je nesmírně velká šoda, jakou napáchaly běloši škodu na původních obyvatelích Ameriky.

23.02.2016 5 z 5

Truhla ze Zálivu smrti Truhla ze Zálivu smrti Svatopluk Doseděl

Není to kniha na kterou bude člověk dlouho vzpomínat, ale nicméně přečtena jedním dechem a vyloženě to zase tak hrozný propadák podle mne není.

15.02.2016 3 z 5

Zvonící cedry Zvonící cedry Vladimir Megre (p)

Opět moc hezké čtení.

05.02.2016 4 z 5

Tufova dobrodružství (6 povídek) Tufova dobrodružství (6 povídek) George R. R. Martin

Zajímavá to postava ten Tuf. Kliďas, co všechno s přehledem vyřeší, si získal mé sympatie. Moje první sci-fi od Martina a musím říct, že opravdu umí.

17.10.2015 4 z 5

Vlci severu Vlci severu Libor Machala

Poměrně čtiví děj z drsného severu. Překvapila mne postava Eskymo Welzla. Až jsem měl nutkání si o něm něco zjistit. :-)

27.09.2015 4 z 5

Soumrak světů Soumrak světů Miroslav Žamboch

Tak jako každá sbírka povídek, i tato obsahuje horší a ty lepší. Z mého pohledu ty lepší převažovaly.

18.08.2015 3 z 5

Potulný kovboj Potulný kovboj Louis L'Amour

Po přečtení tohoto westernu mám chuť se podívat na filmové zpracování. Další dobrý western.

12.08.2015 5 z 5

Bojovník Drango Bojovník Drango Gert Fritz Unger

Nemáš peníze? Jdi hrát poker, zaručeně vyhraješ a jsi v plusu. Jako hrdinové Ungerových příběhů. Kniha dobrá leda tak na zahnání nudy.

12.07.2015 1 z 5

Světlo pulsaru Světlo pulsaru Aleš Pitzmos

Celkem slušně napsaná space opera. Rychle jsem se začetl a najednou jsem zjistil, že už je konec. Chvilkam mi vadilo opakování (flashbacky) Desmondových vzpomínek. Autor usoudil, že bez nich by to nedávalo smysl?

12.07.2015 4 z 5

Terra nullius Terra nullius * antologie

Zajímavá sbírka sci-fi povídek o lidech vylepšenými různými implatáty.

03.07.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Než jsem se prokousal začátkem knihy, která mi spíše připomínala lekce chemie, jsem si říkal, co jsem si to koupil za knihu. Naštěstí jsem byl zvědavej, proč má kniha takové dobré ohlasy a pokračoval ve čtení. Musím říct že jsem dobře udělal. Stálo to za to.

21.06.2015 4 z 5

Démon z East Endu Démon z East Endu Petra Slováková

Kniha plná zajímavých nápadů. Dobrá sourozenecká dvojice i nějaké parní výdobitky. Příjemně se to četlo.

09.06.2015 4 z 5

Daň pro ohaře Daň pro ohaře Steven Erikson (p)

Musel jsem s touto knihou docela bojovat. nečetla se mi tak lehce jako ty předchozí díly, nicméně konec stál za to.

04.06.2015 4 z 5

Zlatá kniha komiksů – Václav Šorel Zlatá kniha komiksů – Václav Šorel Václav Šorel

Příjemné vzpomínání na mladistvá léta, kdy většina komiksů byla v ABC.

31.03.2015 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Jak někdo řekl přede mnou, četlo se to samo. Druhý případ Harryho mi přišel lepší prvního.

25.02.2015 4 z 5