witko witko komentáře u knih

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Příjemná historická detektivka.

07.04.2016 4 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Solidně napsaný, místy pomaké tempo aby vzápětí nabralo na dramatičnosti. S úkoly si mohl autor trochu více pohrát. Jinak spokojenost.

07.03.2016 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Hledání odpovědí na otázky kdo, jak a proč, mne nutilo číst každou volnou chvilku, kterou jsem měl. Kniha mne pohltila a na konci vyplivla ne až tak spokojeného z odpvědí.

07.03.2016 4 z 5

Bratříček Golem Bratříček Golem Eva Hudečková

Krátký, zajímavý pohádkový příběh.

20.02.2016 4 z 5

Maso od šibenice Maso od šibenice Petr Hudský

Poměrně dobře napsaná historická rubačka s nezdolným hrdinou.Nevín jak tuto knihu uchopit, některé věci mi přišli přitažené za vlasy a hrdinovi jsem to moc nevěřil, ale svůj úkol splnila. Místo večerní televize je lepší mít knihu v ruce.

16.02.2016 3 z 5

Jak si vybudovat fantastickou paměť Jak si vybudovat fantastickou paměť Christiane Stenger

Zajímavé tipy na cvičení paměti. Některé postupy mi sedly více, některé méně. Až čas ukáže jestli to mělo nějakou kladnou odezvu. Ale teď si momentálně nemohu na něco vzpomenout, co jse tu chtěl vlastně ještě napsat.

12.02.2016 4 z 5

Démoni pralesa Démoni pralesa Alec Palmer (p)

Kniha čtená téměř jedním dechem. Nedokázal jsem se od ní odtrhnout, autor mne mile překvapil a nemůžu si pomoci, tohle bych od našeho spisovatele nečekal. Příspěvěk níže pode mnou podtrhuji, taky mi to přišlo jako z pera J.Rollinse.

11.02.2016 5 z 5

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

Ze začátku trošku línější rozjezd, ke konci mi přilo, že už to má lepší spád. Celkově to není špatné.

06.02.2016 3 z 5

Kromě sňatku uvážím cokoli! Kromě sňatku uvážím cokoli! Peter Mayle

Napsané s lehkostí, pohodové, oddechové čtení.

23.11.2015 4 z 5

Honba za Cézannem Honba za Cézannem Peter Mayle

Pěkný příběh o padělku jednoho obrazu a zvědavém fotografovi. Příjemné čtení.

08.11.2015 4 z 5

Žrádlo pro psy Žrádlo pro psy Darek Šmíd

Určitě se v serii neztratí. Byly už lepší díly, ale i tady jsem se dobře pobavil.

15.10.2015 4 z 5

Šeroprostor Šeroprostor Ann Aguirre

Klasická červená knihovna ve sci-fi oblečku. Nejdřív ho nenávídí, pak ho miluje aby pak zmizela, na čež si uvědomí že bez něj nemůže být, plus happy end.

08.10.2015 3 z 5

Led Led Pavel Korněv

Poměrně zajímavý svět, téměř akce střídá akci a hrdina co si získal mé sympatie. Určitě si přečtu další díly.

24.09.2015 4 z 5

Black Hills Black Hills Dan Simmons

Celkem se mi kniha líbila, ale jak tu už někdo zmiňovak, ten konec. Několik posledních stránek si mohl autor odpustit.

09.09.2015 4 z 5

Armagedon ve slevě Armagedon ve slevě Seanan McGuire

Ačkoliv nejsem cílová skupina a ke knize jsem přistupoval s mírnými předsudky, musím říct že se příjemně četla a pěkně to odsejpalo. Nicméně mi dělal problém všechno Verity věřit.

12.08.2015 3 z 5

Pekelná šleha Pekelná šleha Martin D. Antonín (p)

Moc jsem se na tento díl těšil, ale převažovalo zklamání. Lepší pasáže střídaly ty horší, kterých mi přišlo o trošku víc.

31.07.2015 3 z 5

Capricorn 70 Capricorn 70 * antologie

Celkem povedený výběr povídek.

10.07.2015 4 z 5

Marshal se dvěma revolvery Marshal se dvěma revolvery Gert Fritz Unger

Jedna hvězda za konec příběhu. Jinak se mi to nečetlo dobře. Neustálé opakování že má maršál dva revolvery mě už unavovalo, i jiné dějové věci. Ztráta času.

05.07.2015 1 z 5

Kellkini Kellkini Gert Fritz Unger

Krátký, jednoduchý příběh, nenadchnul, ale ani nezklamal.

27.06.2015 3 z 5

Vichr smrti Vichr smrti Steven Erikson (p)

Nechápu jak to autor dělá, ale každá knížka je lepší než ta předešlá. Můj údiv nad jeho vypravěčským uměnín nemá hranic.

02.05.2015 5 z 5