xxtom xxtom komentáře u knih

K moři K moři Petra Soukupová

Moc se mi líbil autorčin jednoduchý a strohý styl psaní a rychlé vyprávění osudů v první a poslední třetině knihy. Samotné vyprávění od moře bylo ale jiné a trochu zdlouhavé.

02.04.2019 3 z 5

Podivné historky ze života Podivné historky ze života Arnošt Goldflam

Osobité povídky od pana Goldflama. Některé k zamyšlení, některé spíše strach nahánějící.

12.03.2019 3 z 5

Lidský živočich Lidský živočich Desmond Morris

Zajímavé čtení o vývoji člověka jako druhu, o jeho chování a i o celé společnosti.

02.03.2019 4 z 5

Tak to bylo, tak to je Tak to bylo, tak to je Lou Fanánek Hagen (p)

Vyprávění o Fanánkově mládí a vzniku Tří sester. Knížka mě bavila, stojí za přečtení.

28.02.2019 4 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

První polovina knihy o dospívání je velká legrace. Druhá polovina a podnikání už spíše tvrdá realita. Kniha mě každopádně bavila a hezky se četla.

11.02.2019 4 z 5

Obrazový opravník obecně oblíbených omylů Obrazový opravník obecně oblíbených omylů Ludvík Souček

Moc zajímavá sbírka popisů běžných věcí a zažitých mylných vysvětlení.

09.01.2019 5 z 5

Veselé povídky s obrázky Josefa Lady Veselé povídky s obrázky Josefa Lady Jaroslav Hašek

Krátké kapitoly, žádné extra veselé čtení.

09.01.2019 2 z 5

Doživotí: Autentické výpovědi doživotních vězňů Doživotí: Autentické výpovědi doživotních vězňů Luboš Xaver Veselý

Kniha rozhovorů s doživotně odsouzenými vězni. Líbí se mi, že je pan Veselý v knize nestranný. Je zajímavé, jak vězni vidí své činy s odstupem času.

30.12.2018 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

V postapokaliptické Moskvě se lidé přestěhovali do podzemí, do metra, sdružili se do různých společenství a frakcí a denně bojují o přežití.

28.11.2018 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Tak tahle knížka mě hodně překvapila. Moc hezké, srandovní a na závěr i moc dojemné a poučné. Určitě si přečtu i něco dalšího od pana Williamse.

22.10.2018 5 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Bývalý člen amerických vojenských jednotek SEAL vypráví o svém životě, vstupu do armády, výcviku a pak i nasazení v boji. Vyprávění je prokládané i krátkými komentáři jeho ženy. Škoda, že zrovna ona nemá v knize více místa, docela by mě její pohled zajímal. Celkově mě kniha bavila více než film.

21.10.2018 3 z 5

Létání bez strachu Létání bez strachu Miloslava Čechová

Kniha vysvětluje základní principy létání dopravních letadel, provozu na letišti, bezpečnostních opatření. Na vše nahlíží z pohledu člověka, který se bojí létat. Kromě vysvětlování popisuje i rady, jak se strachem z létání pracovat a eliminovat ho.

04.09.2018 3 z 5

Tři až pět let v Číně Tři až pět let v Číně Lucie Drahovzalová

Autorka vypráví o životě v Číně, kam se s manželem přestěhovala z důvodu jeho zaměstnání. Od knížky jsem čekal, že se o Číně dozvím trošku více.

14.08.2018 3 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Detektivka pro děti. Velice mě překvapilo, jak i tak jednoduché téma jde hezky napsat a jak mě knížka dokázala napnout a nutit číst dál.

20.06.2018 4 z 5

Knížka nebyla špatná. Ale nějak mě nedokázala víc zaujmout.

13.06.2018 3 z 5

Stromeček mého veselého života Stromeček mého veselého života Vladimír Menšík

Knížka je rozdělena na 3 části. První část jsou rozhovory (otázky a odpovědi o životě pana Menšíka). Druhá část jsou přepisy několika známých scének. V poslední části popisuje pan Menšík svůj boj s alkoholem. Při čtení první části jsem myslel, že knihu odložím a ani nedočtu, ale zbytek knihy to vynahradil.

12.06.2018 4 z 5

Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem Patrick Smith

Autor odpovídá na nejběžnější (ale i méně běžné) otázky ohledně komerční letecké dopravy z pohledu pilota. Pokrývá širokou škálu témat. Kniha mě bavila. Hodně mi ale chyběly jakékoliv fotky nebo vysvětlující obrázky. Dost věcí by tak bylo lépe pochopitelných a popsaných.

29.05.2018 4 z 5

Stařeček Pagáč vyprávjajú Stařeček Pagáč vyprávjajú Zdeněk Galuška

Humorné příběhy psané nádherným nářečím.

25.04.2018 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Krásné příběhy, které se hezky čtou.

02.04.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Příběh pasáčka ovcí o putování za jeho snem. Nevím jestli jsem zrovna nebyl na takovouto knihu naladěný, ale opravdu mě nebavila.

22.03.2018 2 z 5