xxtom xxtom komentáře u knih

České kružítko České kružítko Cyril Höschl

Odpovědi pana Höschla na dotazy čtenářů.

11.04.2023 4 z 5

Pandemie Pandemie Michal Kubal

Detailně sepsaný začátek průběhu Covid pandemie v první polovině roku 2020.

07.01.2023 4 z 5

První polovina o řešených případech docela zajímavá, ale později byla kniha pro mě už moc o politikaření a trochu zmatená.

17.12.2022 2 z 5

Na vandru Na vandru Alois Beer

Deník z cest doplněný o originální ilustrace.

26.10.2022 3 z 5

Maraton a jiné pošetilosti Maraton a jiné pošetilosti Luboš Brabec

O běhání, motivaci a zážitcích z běhu.

04.10.2022 4 z 5

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Mládí královny Elizabeth.

22.09.2022 3 z 5

Sedmilháři Sedmilháři Zdeněk Jirotka

Některé příběhy a vyprávění dobré, jiné už méně.

11.08.2022 2 z 5

Černý trikot Černý trikot Jorge Zepeda Patterson

Detektivní příběh se zajímavými informace ze zákulisí cyklistických závodů.

21.07.2022 3 z 5

Předpovídej počasí Předpovídej počasí Martina Součková

Úvod do předpovídání počasí, základní informace pro starší děti.

20.07.2022 3 z 5

100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše 100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše Petr Casanova

Spousta zajímavých tipů a nápadů na partnerský život a problémy. Líbí se mi závěrečné shrnutí rad. K jakékoli se může čtenář hezky vrátit. Trošku mi ale vadily občasné genderové stereotypy.

16.07.2022 4 z 5

Dnes se stalo... Dnes se stalo... Luděk Bárta

Pro každý den v roce autor popisuje nějakou událost z české i světové historie a doplňuje i hezkými ilustracemi.

23.08.2021 3 z 5

Co to znamená, když se řekne... Co to znamená, když se řekne... Kateřina Rollová

Kniha vysvětluje, jak vznikla různá rčení a úsloví.

16.08.2021 3 z 5

Výroky slavných Výroky slavných Irena Foralová

Výroky a citáty na různá témata lidského života.

27.06.2021 3 z 5

Pražské bahno Pražské bahno Karel Ladislav Kukla

Některé kapitoly a části jsou zajímavé, některé naopak zdlouhavé. Měl jsem problém knížku dočíst.

15.06.2021 2 z 5

Škola Edvarda Beneše Škola Edvarda Beneše Jaroslava Šáchová

Pro někoho kdo tuto základní školu absolvoval je to povinná četba.

26.03.2021 4 z 5

Moje Británie Moje Británie Karel Kyncl

Kniha rozlasových komentářů mezi lety 1990 - 1992. Pan Kyncl reaguje a komentuje dění ve Velké Británii. S odstupem času je už dost věcí neaktuálních, ale i tak stojí za přečtení.

19.01.2020 3 z 5

Proluky Proluky Bohumil Hrabal

Osobní příběhy a život pana Hrabala popsaný ale pohledem jeho ženy.

11.12.2019 3 z 5

Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Maja Säfström

Dětská obrázková knížka zajímavostí o zvířatech psaná pouze v heslech. Klidně by mohla být delší.

09.12.2019 4 z 5

1989 1989 Jan Šibík

Kniha černobílých reportážních fotografií zachycující dění okolo roku 1989 v Československu, Německu a Rumunsku.

27.11.2019 4 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

Moc hezká knížka, čtivá. Jak mě pan Vejmola ve svých videích na Youtube nezískal, tak v k nize se mu to určitě povedlo. Pro lidi a dobrodruhy, co mají rádi cestování s minimem prostředků určitě doporučuji přečíst.

11.11.2019 5 z 5