xxtom xxtom komentáře u knih

TMBOOK TMBOOK TMBK (p)

Vtipy z internetu za posledních pár let.

21.07.2022 4 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Průřez vymyšleným životem Jiřího Ovčáčka a legrační příběhy o tom, so všechno se díky němu (nejen v politice) stalo.

10.06.2022 3 z 5

Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Bohumil Hrabal

I přesto, že mám pana Hrabala rád, tak jsem se v této knížce trošku ztrácel a nerozumněl jsem jí.

20.05.2022 2 z 5

Les - Návod k použití Les - Návod k použití Peter Wohlleben

Po pravdě trošku zklamaní. Další kniha "Tajný život stromů" od pana Wohllebena je o moc lepší.

17.04.2022 2 z 5

Jak nakrmit diktátora Jak nakrmit diktátora Witold Szabłowski

Zajímavý pohled na diktátory blízské minulosti vyprávěný jejich kuchaři.

27.02.2022 3 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Oddechové čtení, kde malý kluk vypráví o tom, jak objevuje svět a jak prochází každodenním životem. Knížka je moc hezky ilustrovaná.

20.02.2022 3 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Pan Beneš je opravdu moudrý a rozumný člověk. V knize odpovídá na otázky na jeho život, práci i medicínu jako takovou. Určitě stojí za přečtení.

30.01.2022 5 z 5

Ledová obluda Ledová obluda David Walliams

Davida Williamse mám rád, ale jiné knížky se mi od něj líbily trošku více.

02.01.2022 3 z 5

Odposlechnuto v Praze 2 Odposlechnuto v Praze 2 kolektiv autorů

Krátké útržky reálných rozhovorů z ulice .. krása! Stejně dobré jako první díl.

27.12.2021 5 z 5

Dopravní prostředky, které pohnuly světem Dopravní prostředky, které pohnuly světem Štěpánka Sekaninová

Hezká kniha (pro mladší čtenáře) o významných dopravních prostředcích doplněná povedenými ilustracemi. Škoda jen, že není delší.

28.11.2021 4 z 5

Poker bez esa Poker bez esa Ivan Kraus

Kniha divadelních her, komedií. Dialogy (a monology) postav jsou zase trošku něco jiného než obvyklé povídky a fejetony, na které jsem u pana Krause zvyklý. Rukopis pana Krause je ale znatelný.

08.11.2021 3 z 5

Lingvistické pohádky Lingvistické pohádky Petr Nikl

Hodně zvláštní pohádky doplněné neméně zvláštními ilustracemi. Úplně si nejsem jistý, jestli jsou určeny dětem. Někdy jsem musel řádky číst několikrát a i tak jsem asi nepochopil, co chtěl autor říct. Autor si ale hlavně hraje s češtinou a některé obraty a kontrukce jsou zajímavé.

17.10.2021 2 z 5

Nebuď labuť Nebuď labuť Rudolf Křesťan

Sbírka fejetonů. Některé úsměvně reaguji na dění aktuální v době sepsání knihy, některé jsou platné i teď. Pan Křesťan si hezky hraje s češtinou.

21.09.2021 3 z 5

Telegramy Telegramy Ivan Kraus

Útlá knížka, ve které si pan Kraus krásně hraje s češtinou.

09.09.2021 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Z nich od Agathy Christie se mi jiné knihy líbily trošku více.

01.09.2021 2 z 5

Lincoln 1933 Lincoln 1933 Jan Werich

Směs skutečných příběhů, povídek a pohádek. Těšil jsem se spíše na příběhy. Poslední pohádka o mužátku už byla trošku moc.

26.08.2021 2 z 5

Zálesácká dovednost Zálesácká dovednost Lubomír Školoud

Ilustrovaný průvodce pro skauty a zálesáky.

12.04.2021 4 z 5

Retrojídlo - Jak jsme jedli za socialismu Retrojídlo - Jak jsme jedli za socialismu Martin Franc

Průřez toho, jak se jedlo za socialismu nejen doma, ale i v restauracích, hospodách, závodních a školních jídelnách. Ke všemu je i bohatá obrazová příloha.

20.03.2021 3 z 5

Pražské figurky Pražské figurky Václav Cibula

Vyprávění starých pražských příběhů, ale hlavně popis postaviček a možná i osobností staré Prahy.

15.03.2021 2 z 5

Skok sem, skok tam Skok sem, skok tam Miloň Čepelka

Pana Čepelku mám opravdu moc rád a na knížku jsem se hodně těšil. Trochu mě ale zklamala. Úvahy a příběhy jsou zajímavé, ale celkově na mě knížka působila nějak neuceleně. Přeskakování z tématu na téma a vyprávění o sobě ve třetí osobě se mi moc nelíbilo.

17.02.2021 3 z 5