ZuK1 ZuK1 komentáře u knih

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Håkan Nesser patří k mým oblíbeným spisovatelům a jeho knížky mám moc ráda. Kdo však čeká severskou detektivku na styl Jo Nesba bude zklamán.
Dopisuji dodatečně: knížka je výborně vystižená ve výše uvedeném komentáři ArwenAragorn.

02.10.2020 4 z 5

Münsterův případ Münsterův případ Håkan Nesser

Příjemné a pohodové čtení bez nesmrtelných akčních hrdinů a potoků krve, i když tentokrát bohužel skoro celé bez inspektora Van Veeterena.
Jen připomínka k překladu, také mně dost vadilo, stejně jako je uvedeno v některých předcházejících komentářích to neustálé „Allright“ (i takhle psané). To však není vina autora, ale překladatelky a nějaká česká podoba by působila určitě přirozeněji.

18.09.2020 4 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Případy Kate Burkholderové se velmi dobře čtou, jen čím víc dílů mám přečtených, tím se mi zdají podobnější. Chápu, že některé informace o způsobu života amišů, o minulosti Kate či Tomasettiho se opakují především pro čtenáře, kteří knihy nečtou v pořadí, ale i přes vyšetřování nových případů mi knihy začínají připadat trošku jako přes kopírák. V tomto 7. dílu je oproti předcházejícím víc romantiky a soukromí Kate a Tomasettiho, při vyšetřování případů ale zůstává Kate jako obvykle opět neohrožená, do akcí chodí sama a situace zvládá bez ohledu na jakákoliv svá zranění ...
Také těch počestných a mírumilovných amišů, věrným svým zásadám nám v okolí městečka Panters Mill pomalu ubývá :).
Nicméně i přes tyto drobné výhrady považuji knihy Lindy Castillo určitě za velmi příjemné a pohodové čtení. Jen je potřebuju trošku prokládat i jinými knížkami. Škoda, že se autorka nepustila pro změnu i do knih z nějakého jiného prostředí.

14.09.2020 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

I já patřím příznivcům Kim Stoneové a těším se na každý nový díl série ...

06.09.2020 5 z 5

Dívka, která nikomu nechyběla Dívka, která nikomu nechyběla Håkan Nesser

Knížky Håkana Nessera se moc dobře čtou a nebylo tomu jinak ani u Dívky, která nikomu nechyběla.

30.08.2020 4 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Autorkou knížky je ilustrátorka Barbora Brůnová a knížka vznikla díky velkému úspěchu komiksů, které začala během mateřské dovolené zveřejňovat na své facebookové stránce BBB Ilustrace.
Vtipně a s nadhledem zde zachycuje spoustu situací, které jsou většině rodičů důvěrně známé, takže máte-li smysl pro humor, chcete se pobavit, zasmát, zjistit, že v tom nejste sami nebo naopak zavzpomínat, že přesně tohle jste kdysi zažívali i vy, je to určitě knížka pro vás :-) ...

22.08.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Výborné a pohodové čtení, ze kterého doslova sálá letní atmosféra malé jihočeské vesničky, ve které dojde k vraždě mladé ženy. Knížka se mi moc líbila a určitě ji můžu jen doporučit!

20.08.2020 5 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Knížky Martina Goffy se výborně čtou, jsou vtipně a reálně napsané.
U některých situací a dialogů se mi vybaví seriál Případy 1. oddělení :-).

22.07.2020 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Čtivé, vtipné, reálné a uvěřitelné ... (bez „nesmrtelných“ akčních hrdinů a potoků krve). Druhé pokračování série se mi líbilo ještě víc, než Muž s unavenýma očima.

12.07.2020 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Moje první setkání s dalším novým autorem, objeveným díky databázi knih a pozitivním ohlasům čtenářů.
Bylo velmi příjemné přečíst si po čase zase něco z českého prostředí, zvlášť takhle uvěřitelně, čtivě a vtipně napsaného. Určitě se pustím i do dalších pokračování série.

09.07.2020 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Jako celá amišská série je i tato knížka velmi čtivá, jen ten akční závěr s opět neohrozitelnou Kate, která většinu situací zvládá sama bez ohledu na jakákoliv zranění ...

05.07.2020 4 z 5

Žena s mateřským znaménkem Žena s mateřským znaménkem Håkan Nesser

Další velmi příjemná, vtipná a pohodová knížka Håkana Nessera. Předcházející Hlavolam se mi líbil víc, takže tentokrát dávám "jen" 4*, každopádně všechny autorovy knížky se výborně čtou.

28.06.2020 4 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Výborné, bez zaváhání plný počet hvězdiček! Zatím nejlepší díl série Inspektor Van Veeteren a ani já nechápu, jak může mít tato knížka pouze 69 % hodnocení. Opět úžasně napsané, pohodové, vtipné, čtivé od prvních stran. Jednoznačně sdílím názory uživatelů broskev28, KocIQ, soukroma, trudoš. A výraz „podmanivý jazyk“, kterým ve svém komentáři charakterizuje autorovo vyjadřování Broskev28 pokládám za dokonale výstižný.

23.06.2020 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Příjemné, oddychové a pohodové čtení ... knížka vůbec není tak špatná, jak napovídá její hodnocení, právě naopak, nádherně se čte a moc se mi líbí jazyk a styl, jakým Nesser píše. Výborný byl u této knížky i překlad.

18.06.2020 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Stejně jako celá série se i tento díl výborně čte, takže při hodnocení trošku přivírám oči nad „nesmrtelností“ Kate a jejími schopnostmi zvládat každou situaci bez ohledu na jakákoliv zranění ... a pro mě už začíná být trošku únavné i to neustálé ano/ne vůči Tomasettimu.
Určitě se ale budu těšit na další pokračování, o to víc, když to teď pro změnu proložím nějakou jinou knížkou ...

11.06.2020 5 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Souhlasím s komentáři, že závěr je dost překombinovaný, knížka se ale výborně četla a bavila mě.

01.06.2020 5 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Čtivé a napínavé a jelikož jsem z komentářů věděla, že příběh nebude v prvním dílu série uzavřen, hned jsem měla připravený další díl a pouštím se do pokračování ...

26.05.2020 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Psychologický thriller psaný z pohledu matky několik měsíců pohřešovaného 15-ti letého syna. Postupně se odkrývá celý příběh, ale zároveň také spousta nejrůznějších tajemství a lží a psychika matky dostává ještě více zabrat.
Vyprávění je prokládáno krátkými chatovacími kapitolami dvou neznámých osob, jejichž totožnost se dá ke konci knihy tušit.
Knížka není špatná, ale nějak jsem poslední dobou měla štěstí na tituly, které mě oslovily daleko víc.

22.05.2020 3 z 5

Tentokrát naposledy Tentokrát naposledy Mary Higgins Clark

Moje první knížka této autorky žádné nadšení nevyvolala. Všechno mi v ní připadalo jakési povrchní, rychlé, stručné, nedotažené, neupoutal mě ani styl, jakým autorka píše, což možná může být částečně ovlivněné i překladem. Každopádne hodnotila bych ji maximálně 2,5*, zvlášť v porovnání s tolika výbornými knížkami, které jsem poslední dobou četla.

12.05.2020 2 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Další výborná série, kde zatím žádný díl nezklamal. Škoda jen, že jednotlivé díly jsou dost nepochopitelně vydávané na přeskáčku.

09.05.2020 5 z 5