Zuzana1959 Zuzana1959 komentáře u knih

Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Jiří Hanibal

Zajímavý příběh, ale pro mne zpracován velmi zkráceně a styl psaní mi přišel velmi jednoduchý.

27.02.2023 3 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Pěkny velmi čtivý a napínavý romanticky příběh. Kdo čekal něco jiného tak je asi zklamán, ale nemohu souhlasit s komentáři-jak chuda holka ke štěstí přišla. Své štěstí (ne bohatství) si zasloužila svou prací a hlavně neúnavným optimismem, což mi bylo sympatické. Za mne doporučuji.

22.10.2021 4 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Za mne opět krásný román, jako vsechny od teto autorky, popisy přírody mi rozhodně nevadily, nic bych neubrala. Cetla jsem na jeden zátah.

04.02.2021 5 z 5

Den, kdy jsem tě ztratila Den, kdy jsem tě ztratila Fionnuala Kearney

Hodně neobvyklý příběh, hoden přemýšlení. Krásně napsáno, napínavý děj.

03.01.2021 4 z 5

Cesta časem Cesta časem Nora Roberts

První část super, zajímavý námět pro ty, kteří mají rádi sci-fi, zbytečné erotické pasáže, které se ve druhé části úplně opakují. Spisovatelka by se měla rozhodnout ktery žánr chce psat. Ale i tak dávám plný počet hvězd za neobvyklost.

03.01.2021 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Za mne mnoho do detailu popsanych porodů, nebylo mi příjemné to číst, hlavni děj se v těch popisech skoro ztracel. Druhy dil ještě horší. Povinná cetba pro porodní asistentky.

29.06.2020 2 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Téma mě bavilo, minule knihy byly vyborne , napr. Hluboka modr more, ale tady se mi nelibily zbytecne dlouhe pasaze popisujici život v klášteře, ktery neměl se zakladnim dějem nic spolecneho. Celkove zdlouhavé. Za mne zklamani.

21.06.2020 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Mi se libila prvni polovina, zajimavy příběh všech zúčastněných osob, myslenka zdraveho životního stylu a naopak od ostatních čtenářů mne zklamal konec. Drogove halucinace a zdrogovana Máša byla uplna blbost. Autorciny knihy maji sestupnou tendenci.

24.02.2020 2 z 5

Bezcitnost Bezcitnost Martyna Bunda

Neobyčejný životní příběh obyčejné ženy

08.01.2020 4 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Pro mne nejslabší dil. Dobrodružství na moři mne moc nezaujalo. Ale docetla jsem stej e rychle jako předchozí 2 knihy a ted se podivam na film.

24.07.2019 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Historie, láska, napínavý příběh, za mne super čtení

27.04.2019 5 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Cervena knihovna, zdlouhave pasáže dokola se opakujici. Za mne skoda času. S valkou to nema nic spolecneho.

14.03.2019 2 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Naivni příběh s predvidatelnym koncem, směšné zápletky nevlastnich sester a k tomu zdlouhave popisy peceni a nakupu bot. Jsem zvykla knihy dočíst ale hodně jsem preskakovala. Jeji pribeh stejne nudny jako povidani o nicem jeji pratety.

02.03.2019 1 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Dobře se četlo, skoda ze neni delší, hlavni příběh mohl byt vice dopracovany. Takovy konec- domysli si.

02.02.2019 4 z 5

Uzamčená minulost Uzamčená minulost Ella Carey

Pribeh z války, ktery souvisi s objevenym starym bytem je velmi zajimavy a napinavy, to ostatni kolem je slabší. Jednak predvidatelny milostny zivot hlavni postavy, tak jeji prekombinovane tezko uveritelne řešení záhady, ktere je postaveno na nahodach. Taky je velmi zvláštní ze ji pri hledani reseni zahadne zaveti nepomaha nikdo z rodiny, ktere by majetek mel patřit. Mistama nedořešené a proto jsem nedala plny počet bodu, i kdyz me pribeh velmi zaujal a cte se hodne dobře.

21.01.2019 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Nic zvlastniho, uz jsem cetla stejne tema ztraceneho dopisu, ktery zmenil zivot.

28.11.2018 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Pro mne zatim nejslabší roman od teto autorky. Co delali tech 40 let?

07.07.2018 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Pro mne trochu zklamání, po Manželově tajemství. Příběh zajímavý, ale moc překombinované, tak jsem byla zvědava co se vlastně stalo (rozuzlení až na konci), že mne to nebavilo číst, pro mne tam bylo moc neznámých:-). Ale další knihu si určitě přečtu.

20.02.2016 2 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Zápletka velmi zajímavá a nakonec i velmi překvapivá. Prolínání několika časových rovin, kdy jen jedna je napínavá, mne nutilo obracet stránky abych se co nejdříve dočetla ke konci, neboť jsem přece jen byla zvědava na konec.Stejné schéma jako u předchozího románu - vypravěčka je umírající stařena, jen prostředí mírně změněno.

01.09.2014 3 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Mám ráda historii i střídání času, ale ty podrobné popisy mi místama připomínaly spíše dějepis než román.

17.03.2024 2 z 5