zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Továrna na panenky Továrna na panenky Elizabeth Macneal

Navštivte i vy, milí čtenáři, Londýn roku 1850 a poznejte mrtvolkáře Silase Reeda, který vycpává mrtvá zvířata a seznamte se s dvojčaty Rose a Iris. Obě vyrábějí panenky. Rose je znetvořena neštovicemi a Iris touží být malířkou.Potkáte chlapce se jménem Albie, který šetří kažkou penny na nové zuby, neboť má jenom jeden zub.
Tento román čekal dlouho na přečtení. A jak mě překvapil ! Je to překrásný příběh nejen o lásce, ale i o touze po svobodě, umění a hlavně o posedlosti. Závěr příběhu byl ohromující, mrazivý, plný napětí a já jsem četla jedním dechem!
Byla to lahůdka, skvělý debut této autorky !

13.01.2020 5 z 5

Vyzvědačka Jeho Veličenstva Vyzvědačka Jeho Veličenstva Hana Whitton (p)

Mám moc ráda knihy Hany Whitton. Ty její výpravy do minulosti miluji. I když tentokrát byla knížečka teňoučká a já ji přečetla za sobotu, opět se mi líbila. Život první anglické spisovatelky Aphry Behnové (1640-1689) byl výjimečný. Byla nejen krásná, ale i bystrá, chytrá a talentovaná. Ráda jsem se s ní seznámila !

12.01.2020 4 z 5

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

Válka skončila, boj a utrpení nikoliv... Tato věta z přebalu knihy zcela vystihuje její obsah.
Stezka v troskách je krásný příběh, který mě chytil za srdce a donutil přemýšlet. Stefano, který bojoval za Itálii se po skončení války chce vrátit domů. Cestou narazí na chlapce Michala, který s ním putuje dál. Potkává Ericha a Rosalind. Erich, nacistická zrůda, která posílala lidi na smrt a německá žena Rosalind, která se stará o svého muže, který má psychické problémy... Životní osudy těchto lidí se protínají a začínají vystupovat stíny minulosti, které odhalí pravdu. Kniha se mi líbila, i když se nečetla úplně lehce.

11.01.2020 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Velmi ráda jsem svůj čas strávila s Lottie Parkerovou, líbí se mi její svérázné děti a v tomto díle jsem si zamilovala roztomilého chlapečka Milota ! Ten byl miloučký !
Určitě se ráda pustím i do třetí knihy této série. Příběh byl čtivý, napomohly tomu krátké a svižné kapitoly, měl spád, napětí a nečekaný závěr. I dopis od autorky na závěr mě mile potěšil. Tuto sérii s inspektorkou Lottie můžu čtenářům jen doporučit !

08.01.2020 5 z 5

Dáma Měsíčního svitu Dáma Měsíčního svitu Rainer M. Schröder

Ach Mallory, já jsem ti ten kousíček štěstí a lásky na konci moc přála... !!
Na malé rodinné farmě ve Virginii začíná příběh o osudu, lásce a velké nenávisti ! Příběh se odehrává ve 20. letech, v době prohibice, a Mallory vyrábí skvělou pálenku. Brzy se jí začne říkat Dáma Měsíčního svitu. Z mladé paličky černého alkoholu se stává sebevědomá žena...
Tento krásný román má pěkných pět set stran a mně se moc, moc líbil !!

06.01.2020 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Moje oblíbená amišská série - ani tentokrát Linda Castillo nezklamala !
Mám moc ráda atmosféru amišského venkova, oblíbila jsem si Kate i Thomasettiho a nejraději bych se hned pustila do připravovaného dílu V moci zla.
Když se městečkem Painters Mill přežene tornádo, vypluje na povrch léta skrývané rodinné tajemství... Vše začne nálezem kostí ve staré stodole... Závěr příběhu byl úchvatný, já četla jedním dechem, ale na vepřovou pečínku dlouho nebudu mít chuť !!

04.01.2020 5 z 5

Tři ženy Tři ženy Jeff Abbott

Určitě dobrý thriller, dobře se četl a já tuto knihu dočítala o silvestrovské noci.
Mariah zoufale pátrá po své matce, která se ztratila. Všechno však souvisí s něčím zlověstným, co se odehrálo před mnoha lety... Najde Mariah svou matku ?
Příběh je hodně psychologický, okořeněný tajemnou atmosférou.

01.01.2020 4 z 5

Ženy z ostrova kamélií Ženy z ostrova kamélií Tabea Bach (p)

Ještě lepší než první díl Ostrov kamélií. Moc hezké, milé a jemné čtení !
I když jsem měla obavy, zda si ještě vzpomenu na předchozí události prvního dílu, vplula jsem do děje zcela bez problémů. Sylvie bojuje o svoji lásku, touží po mateřství, vsadí na důvěru a zamiluje si Noaha, syna svého muže. Konec je hodně uspokojivý a šťastný.
Příběh je lehce romantický a zahřeje čtenáře na duši !

30.12.2019 5 z 5

Oblíbená dcera Oblíbená dcera Kaira Rouda

Příběh dočten. A která dcera je má oblíbená ? Bohužel žádná, protože žádnou dceru nemám, jenom dva syny. A i s nimi to není jednoduché. Jane mě nepřesvědčila, že je milující a dokonalá matka, tentokrát jsem jí na to přišla !
Temný příběh plný záporných hrdinů. Musela jsem si chvíli zvykat na autorčinu formu vyprávění, pak mě už čtení bavilo. Příběh je hodně psychologický, je o pocitech, o vnitřním světě hlavní hrdinky, o rozpadu rodiny, o jedné smutné tragédii.
Předchozí autorčina kniha Nejúžasnější den čeká na přečtení. Těším se na ni !

28.12.2019 4 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Také já jsem nadšená !!! Mimořádná, nevšední, dechberoucí kniha !
I já měla u této knihy velké očekávání, neboť již autorčiny Dcery čarodějného vrchu mě zcela pohltily a nadchly. Iluminace předčila mé očekávání. Nezapomenu na ni !
O Hildegardě jsem nevěděla nic, přestože miluji historii. Dnes už o ní vím tolik, že o ní doma vyprávím... Nevšední příběh ženy, která byla jako desátek v osmi letech věnována církvi. Neobyčejný příběh ženy, která se stala zakladatelkou benediktinského kláštera !!
Autorku této úžasné knihy Mary Sharrattovou si řadím mezi oblíbené autory !

27.12.2019 5 z 5

Rodový slib Rodový slib Elizabeth Peak

K předvánočnímu čtení jsem si vybrala knihu s moc pěknou obálkou Rodový slib.
Zvolila jsem oddechové čtení, nenáročné a skutečně kniha splnila mé očekávání.
Příběh z prostředí skotské vysočiny se lehce četl, byl místy napínavý, plný lásky a snahy o její ohrožení, nechyběly intriky a bitvy.
Rodový slib je skvělá oddechovka, která nenudí. Kvalitní historická romance !

24.12.2019 4 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Thriller místy ostrý jako břitva. Gwen se skutečně ocitá na dně. Z jejího manžela se stalo vraždící monstrum a ona se snaží chránit své dvě děti.
Příběh se velmi dobře četl, místy byl velmi napínavý a zlo a strach se táhly celou knihou.
I když to bylo dosti děsivé čtení, těším se až sáhnu po dalším dílu této série !

21.12.2019 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Jsem ptáček, který zpívá o Hodinářově dceři.
Jsem vítr, který často hvízdá za komínem.
Jsem čtenářka, která miluje knihy Kate Mortonové.

Úžasný závěr, mimořádný čtenářský zážitek !
Román je spletitým a snad i složitým příběhem, který se odehrává ve více časových rovinách, je krásně propletený, záhadný, náročný na soustředění, ale i tak překrásný. Hodně se mi líbila postava dcery hodináře, která vstupuje do příběhu a vypravuje.... Byl to skvělý autorčin nápad.
Dost slov, přečtěte si, nebudete litovat !

18.12.2019 5 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Kniha s moc pěknou a povedenou obálkou. Předchozí dvě autorčiny knihy Vždycky je to manžel a Byla to tichá dívka se mi líbily o trošičku víc. U Cizince na pláži mě trošku vadilo, že každá postava vypráví děj svým způsobem, to mě trošku mátlo. Jistě, pak jsem pochopila a četla dál...
Jinak to bylo fajn čtení. Již se těším na další autorčinu knihu s názvem Žena, která věděla příliš mnoho. Další očekávaná lahůdka od této americké autorky.

15.12.2019 4 z 5

Toskánské dítě Toskánské dítě Rhys Bowen

Moje druhá kniha od této autorky. Určitě je Toskánské dítě velmi dobré čtení, kniha není nikterak náročná, stránky odsýpají jedna za druhou. Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách. Pilot Hugo vypráví svůj válečný toskánský příběh a dnes jeho dcera hledá stopu po svém otci a po jeho lásce.
Nejenom, že jsem si hezky početla, ale i mé chuťové buňky se probudily k životu při popisu toskánských lahůdek. Ochutnejte i vy !

12.12.2019 4 z 5

Milostný dopis Milostný dopis Lucinda Riley

Lucinda Riley je moje milovaná autorka. Je to úžasná vypravěčka, každý její román je dechberoucím příběhem. Milostný dopis její talent znovu potvrzuje !
Tato kniha má již svou historii, sama autorka to uvádí ve své poznámce na úvod příběhu. Ano, paní Lucindo, kniha se dostala až ke mně a já chápu, že Milostný dopis je jen fikcí. Přesto, že vyvolal takový rozruch. Jsem šťastná, že píšete dál...
Opět jsem si vychutnala každičkou stránku tohoto královského, milostného a dramatického příběhu !

09.12.2019 5 z 5

Dost dobrá matka Dost dobrá matka Bev Thomas

Opravdu dost dobrá kniha. Právě jsem dočetla a trošku mě mrazí, i když na druhé straně cítím uspokojení z dobrého závěru příběhu. Nebylo to vůbec lehké čtení !
Hodně psychologický román je sondou do duše matky, které se ztratil syn. Zároveň pracuje jako psychoterapeut, který se dopouští selhání, které způsobí děsivé události...
Je to velmi působivý román také o tom, co znamená být matkou ! Výborný autorčin debut !

06.12.2019 5 z 5

Sága rodu Reissových Sága rodu Reissových Hana Whitton (p)

Známá autorka historických románů Hana Whitton nám poutavým způsobem připomněla osudy tří sestrer Reissových, Johany Fričové, Karolíny Staňkové a hlavně Antonie Čelakovské - Bohuslavy Rajské, která byla manželkou básníka Františka Ladislava Čelakovského.
Román je zasazený do konce 18. a začátku 19. století je hlavně příběhem vzdělané a krásné Antonie, která vyučuje, píše pod pseudonymem Bohuslava Rajská, je přítelkyní Boženy Němcové. Vzdává se své lásky a provdá se za vdovce Čelakovského...
Krásná a poučná kniha, která připomíná českou minulost !

04.12.2019 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Další román od sympatické francouzské autorky. Příběh tanečnice Hortense se dobře a rychle četl, líbil se mi. Je to kvalitní a svěží oddechovka, která dodá čtenářkám kousek francouzského šarmu.
Příběh o hledání lásky se vám bude určitě zamlouvat !

03.12.2019 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Robert Bryndza na závěr knihy děkuje krásně a procítěně svým čtenářům.
Já zase chci za všechny jeho čtenáře ze srdce poděkovat Robertovi.
Milý Roberte !Děkuji, že jste ! Píšete skvěle a my, vaši čtenáři, vás máme moc rádi. Bravo, Kanibal z Nine Elms se vám moc povedl ! Bylo to opět vynikající čtení !

30.11.2019 5 z 5