zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Strom duchů je pro mne knihou léta. Jako letitá čtenářka díla Barbary Erskinové jsem s radostí očekávala vydání této novinky. Kniha mě nepřekvapila, no potěšila ! Čtenáři jistě znají styl tvorby autorky, kdy se současnost prolíná s minulostí, nadpřirozené věci se světem reálným. Tak tomu bylo i tentokrát. Nechybělo tajemství, pátrání i duchové !! Opět požitek a zážitek !!

23.07.2019 5 z 5

Pouhý stín Pouhý stín Karine Giébel

Dokonalý psychothriller ! Děsivý a fascinující ! Jen opravdu stěží jsem knihu odkládala a s velkým napětím jsem sledovala život Cloé, který se mění v peklo. Teď již věřím, že Karin Giébelová je královnou francouzského thrilleru. Chci číst další její knihu !

18.07.2019 5 z 5

Sokyně z Versailles Sokyně z Versailles Sally Christie

Vydejte se i vy, milí čtenáři, do Versailles, do doby panování krále Ludvíka XV. a jeho milenky markýzy de Pompadour. Právě jsem dočetla a bylo to úžasné, zajímavé a pikantní čtení !! Trilogii o Ludvíku XV., uzavře poslední díl s názvem Nepřátelé z Versailles, který nám bude vyprávět samotná hraběnka du Barry. Doporučuji !!

16.07.2019 5 z 5

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

Na tuto knihu jsem docela dlouho čekala v knihovně. První polovinu knihy jsem četla jedním dechem, ale pak druhá půlka se mi až tak nelíbila. Příběh pro mne ztratil přitažlivost, byl zbytečně komplikovaný, zamotával se, ale pak ani ten samotný konec mě moc nepřesvědčil a nezlepšil celkový dojem z knihy. Ale přečtení nelituji.

13.07.2019 4 z 5

Tajemství žlutého domu Tajemství žlutého domu Amanda Hampson

Já jsem s knihou velmi spokojená. Je to jemný, místy poetický a lehce romantický příběh, zasazený do jižní Francie. Kniha byla pro mne odpočinkem od detektivek a thrillerů, od napětí a akce, i když vlastně samotný závěr příběhu byl hodně napínavý a já byla moc zvědavá jak vše dopadne. Ideální letní čtení s vůní francouzského venkova !

10.07.2019 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Skvělá kniha !! Chytla mě hned od první kapitoly a nepustila do té poslední. Výborně se čte, příběh díky krátkým kapitolám nutí čtenáře číst dál a dál.. Docela jsem si Lottie Parkerovou a její rodinku oblíbila a nutně musím číst další díl. Téma knihy je zajímavé a dnes hodně aktuální. Kniha měla spád a říz a já posílám Patricii Gibneyové virtuální poděkování !!

09.07.2019 5 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Ano, jak napsala Šánka, je to příběh rodinný, o problémech ve vztazích, a o tajemství, které vyplouvá na povrch po mnoha desítkách let. Příběhů podobných tomuto je hodně, ale to mi vůbec nevadilo. Každá kniha je přece originál. Příběh se dobře četl, probudil mou zvědavost a na závěr jsem se dočkala i překvapení. Dobré to bylo !!

06.07.2019 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Vůbec si nevzpomínám, zda jsem v mládí četla knížky paní Lanczové. Jsem již čtenář - veterán a zapomínám... Ale tato byla prima. Oddechovka vhodná na léto, plná vztahů, rozbouřených citů, erotiky, humoru a lásky ke kočičkám. Pěkné čtení !!

04.07.2019 4 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Knihu jsem dočetla, ale přiznávám, nenadchla mě. Chtěla jsem si přečíst něco o Mendelovi, o jeho životě, a to se mi do určité míry podařilo. No bohužel téma genetiky a biologie, to bylo pro mě náročné a určité pasáže jsem přeskočila. Myslím, že příběhu to neuškodilo. Samotný příběh vědce Lamberta mě do určité míry fascinoval, určitě to bylo zajímavé a nevšední čtení. Od autora jsem četla Pád a ten se mi líbil o moc víc !

29.06.2019 3 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Určitě dobrý thriller, který se skvěle četl. Dvě matky, dvě kamarádky, Charlotta a Harrieta. Autorka výborně zpracovala psychologii obou hlavních postav, jejich myšlení, jednání... Téma knihy je již pro mě hodně známé, vždyť toto je již třetí kniha za sebou s tématem ztráty dítěte, kterou jsem četla. Jinak děj zajímavý, napínavý a spletitý. Dobré čtení !

27.06.2019 4 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Mně tento thriller bavil. Bylo to hodně zajímavé, atraktivní čtení, nechybělo napětí, u čtení jsem musela přemýšlet, i když se přiznávám, že jsem nic nevymyslela, na nic nepřišla. Opět se mi i u této knihy líbilo střídání vypravěčů, no prostě bylo to fajn letní čtení, které byste nikdy nechtěli skutečně prožít, jen je bezpečné o tom číst. Přečtěte si !!

25.06.2019 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Skvělé čtení !! Když vyprávím o knize doma manželovi, pak to znamená, že jsem příběhem
nadšená a musím o něm mluvit, sdílet ho. Bylo tomu také tentokrát.
Svižné, výborné čtení, vypravěči příběhu se zde střídají, což zvyšuje atraktivitu příběhu a jeho zajímavost. Tento strhující thriller budete číst jedním dechem, od knihy neodejdete !!

23.06.2019 5 z 5

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

Neskutečně procítěný příběh o záchraně života, o sblížení, o pomoci druhému. Příběh o bouři citů a také o nalezení sebe sama. Tento příběh je o dvou zcela odlišných lidech, které nespojí láska, ale pochopení a porozumění. Knihy z pera Charlese Martina jsou vždy dojemné, plné citů a skutečného lidství.

21.06.2019 5 z 5

Byla prý docela hezká Byla prý docela hezká Michel Bussi

Bylo to docela h e z k é čtení, téma knihy je dnes velmi aktuální. Přečetla jsem zatím všechny autorovy knihy, tato byla dobrá, ale dle mého názoru nebyla nejlepší. Četla se dobře, příběh měl spád, napětí, a nemám mu co vytknout. Michal Bussi je prostě můj oblíbený autor. Bamby, Alpha a Tidian - docela hezká jména, nemyslíte ??

17.06.2019 4 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Je to příběh velmi autentický, plný rozbouřených citů, strachu, obav a bolesti. Plný vnitřní rozervanosti a smutku. Nejvíce se mi líbila poslední třetina knihy, to se probudil můj zájem a zvědavost. Tu část předtím bych nejraději zkrátila, už mi přišel text zdlouhavý a opakovaný. Ale i přesto knihu chválím, nebude se líbit každému, neboť je jiná, zvláštní, smutná, dojemná - plná všedních nevšedností.
p.s. Je to má pětistá kniha na DT, je krásné číst ! Děkuji všem za palečky !!!

14.06.2019 4 z 5

Mladý sokol Mladý sokol Sabine Ebert

Druhý díl středověké trilogie od Sabine Ebertové, který lze číst i samostatně. Je pravdou, že jsem se setkala při čtení i s postavami z první části, ale není to nezbytné. S knihou jsem opět prožila kus německé historie, o níž jsem moc nevěděla. Kniha je plná pravdivých událostí, postav, které skutečně žily. Příběh přinese mnohá poznání, obohatí čtenáře, ale není jen suchou historií, našla jsem zde i lásku, vášeň, touhu, která je stejná dnes jako ve středověku. Těším se na závěr trilogie !

10.06.2019 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Výborný thriller, nesmírně jsem se při čtení bavila a docela mě místy mrazilo... Je velmi čtivý, napínavý, ale už raději ANI MUK a knihu si přečtěte !!

07.06.2019 5 z 5

Králova dcera Králova dcera Sandra Worth

Román o anglické královně Alžbětě z Yorku, manželce Jindřicha VII., matce známého krále Jindřicha VIII., román o první tudorovské královně. Čtenář sleduje její životní cestu od dětských let až po smrt, která přišla po porodu dcery v roce 1503. Vítr tehdy skučel a kvílel kolem Toweru a ke královně doléhaly hlasy z temnoty noci... Byla to milá královna, laskavá, dobročinná a soucitná. Lidé ji milovali. Byla to Dobrá královna ! A já knihu vřele doporučím všem milovníkům historie !

05.06.2019 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Je to moje teprve druhá kniha od této autorky. Ale to byla jízda ! Přečteno za dva dny !
Neuvěřitelně čtivé, autorka nenechá čtenáře vydechnout. I já jsem propadla spolu s Catrin jejímu smutku, její beznaději. Co může být pro matku horšího než ztratit obě děti ? Stejně tak s Ráchel jsem procítila její vinu, její rozdrásané nitro. Celý temný a děsivý příběh byl okořeněn neznámým a tajemným prostředí Falkland. Skvělé čtení !!

03.06.2019 5 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Skutečně výborný thriller, který se parádně a tak nějak lehce četl. Napínavý příběh, kde stará, bolavá tajemství a křivdy vyplouvají na povrch. Přišel čas pomsty a zúčtování. Vše je bezvadně propracované, děj i charakteristika postav. Také já se těším na další autorčinu knihu !

01.06.2019 5 z 5