zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Mám moc ráda tento styl vyprávění, okouzlila mě krásná obálka a také celý příběh. Celá knížka je moc vkusně zpracovaná, líbilo se mi odlišení přítomnosti a minulosti typem písma a jiným zbarvením papíru. Líbí se mi knihy této německé autorky, ráda pluji časem a oddávám se snění. Být tak odvážnou Franziskou von Dranitz a opravovat venkovské sídlo !

29.05.2019 5 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Tato detektivka mi dala docela zabrat. Určitě to není špatné čtení, ale zdálo se mi kapánek zdlouhavé. Některé pasáže by mohly být kratší, čtení by pak bylo více atraktivní. Hlavní hrdinka Cat řeší nejenom policejní práci, ale i svůj vztah k otci … Cat mi přišla celkem sympatická a čtení mě bavilo, i když jsem konec příběhu celkem uvítala...Konečně konec !

26.05.2019 4 z 5

Údolí naděje Údolí naděje Elizabeth Haran

Pěkná oddechová knížka, mě se líbila, docela jsem si při čtení pročistila hlavu. Když se chci podívat do Austrálie, vždy sáhnu po knize Elizabeth Haran. Dostanu k tomu nepřeslazenou romantiku s jemným příběhem současně. Hezké čtení !!

23.05.2019 4 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Nejprve jsem si vyhledala na mapě Štramberk a pak se pustila do čtení. Bylo to příjemné a báječné čtení. Jelikož mám ráda historii, tak jsem si tento příběh štramberského apatykáře Františka náležitě užila. Ocenila jsem i nářečí tohoto svérázného kraje, jeho zvyky a pověry. Těším se na další knihu této české autorky.

22.05.2019 5 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Docela jsem se na tento thriller s drsným názvem těšila, ale líbil se mi jen málo. Prostě mi nesedl, nevím proč, ani prostředí, či hlavní hrdinové, či téma thrilleru - peníze, nepřišla jsem tentokrát čtení vůbec na chuť. Dočteno, ale bez radosti, z povinnosti !

20.05.2019 3 z 5

Krása a jed oleandru Krása a jed oleandru Teresa Simon (p)

Moc pěkný příběh o lásce i válce, ale také o sladkých koláčích, dortících a kávě.
Příběh má dvě časové roviny, ta první se odehrává v Hamburku ve válečných letech a je psána mimo jiné i v dopisech, které celý příběh obohacují. Druhá část se pak odehrává v Hamburku dnešních let, ve voňavé kavárně slečny Jule. A zde, za osmdesát let později, se příběh minulý se současným propojí a všechny souvislosti vyjdou na světlo.
Kniha se mi líbila, zejména příběh z minulosti je nádherný...

19.05.2019 4 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Tento psychologický román, který se ke konci mění v thriller jsem četla téměř jedním dechem. Úžasné čtení ! Vychutnala jsem si každičkou stránku a vůbec jsem na nic nepřišla, žádné souvislosti mě také nenapadly... Prostě jsem to nechala na paní Nuale a ta to zvládla na jedničku ! Co se stane, když matka ztratí dítě... Mučivá trýzeň začíná. Co se tehdy stalo ?

16.05.2019 5 z 5

Tři královny - Boj o tudorovský trůn Tři královny - Boj o tudorovský trůn Philippa Gregory

Krásně a precizně zpracovaný životní příběh skotské královny Markéty Tudorovny, sestry krále Jindřicha VIII. Současně čtenář sleduje osud královny Kateřiny Aragonské a mladší sestry Markéty, Marie. Knížka se dobře četla, byla docela dlouhá a v mnohém mě obohatila. Doporučuji všem milovníků dob dávno minulých !

15.05.2019 5 z 5

Panství Farleigh Panství Farleigh Rhys Bowen

Román Panství Farleigh se mi opravdu líbil. Lord Westerham má pět dcer, manželku, krásné panství a co se vše odehraje, když tuto rodinnou idylku zasáhne válka...? Moc pěkný román, autenticky a srdceryvně napsáno, kniha určitě naplnila mé očekávání.

11.05.2019 4 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Smutné, bolestivé, syrové, psané bez příkras, beznadějné - já snad ještě nečetla takovou knihu. Po dočtení mi bylo všelijak, dlouze jsem o příběhu přemýšlela. Také mě zklamal konec, čekala jsem aspoň trošku společné naděje - Mathildy a Thibaulta. Zase někdy sáhnu po knize této francouzské autorky, ale až se vyléčím z tolika smutného a depresivního čtiva.

09.05.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Autorka krásně zpracovala tento citlivý a smutný příběh. Nahlíží do lidských duší, zná naši českou minulost a píše o ní.... O obyčejných lidech, které denně potkáváme. Třeba Svatopluk mohl být můj děda a Eva pak určitě má slovenská teta. Tolik se na ni podobá, i smrt ji dostihla stejně rychle jako Evu. Přečetla jsem všechny autorčiny knihy, každá je krásná, každá jedinečná, každá malý poklad. Pište dál, prosím !

08.05.2019 5 z 5

Má paní: Nesmrtelný příběh Jindřicha VIII. a Anny Boleynové Má paní: Nesmrtelný příběh Jindřicha VIII. a Anny Boleynové Veronika Moreira

Má paní je útloučká knížka, která mě nesmírně okouzlila. Já dokonce váhala zda ji číst, četla jsem o Anně Boleynové a Jindřichu VIII. spoustu knih a nečekala jsem tedy nic nového... Má paní je ale napsána nesmírně zajímavě, zase úplně jinak a co mě dostalo - to jsou dopisy, které píše Jindřich VIII. Anně, své lásce. Krásné zpracování ! A perličkou na závěr byla fakta o těchto dopisech. Jako milovnice historie jsem nadšená. Skvělé !!

07.05.2019 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

I já jsem již podeváté propadla kouzlu vesničky Three Pines a této skvělé sérii !!
Úchvatné čtení ! Stejně jako Gamachův pes Henri jsem se asi zamilovala do husičky Rózy, kterou vlastní svérázná básnířka Ruth. Bravo, paní Louise, dokonalé jako vždy !!

06.05.2019 5 z 5

Baroni z Větrova Baroni z Větrova Jiří Hanibal

Knížka se mi líbila, byl to znovu hodnotný i zábavný výlet do české historie. Mám tyto okénka do české historie moc ráda a na nemnoho stranách tohoto románu jsem se i poučila a zabavila. Udělejte si i vy knižní výlet na hrádek Větrov a poznejte jeho obyvatele !

03.05.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Myslím, že i tato kniha je skvělá. Je zase jiná, než předchozí autorčiny knihy, ale já jsem spokojená. Konec mi úplně pomotal hlavu, musela jsem ho chvíli rozdýchávat, takové rozřešení příběhu mě ale vůbec nenapadlo. Vynikající čtenářský zážitek !!

01.05.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Skvěle propracovaný thriller, rychle se četl, bavil mě. Jen občas jsem se maličko nudila, když těch vědeckých termínů bylo na mě moc. Šelma mě zaujala trošku víc, byla přece jenom víc akční a napínavější. Více originální. Jinak dobré čtení. Milý Theo, jsi vážně zábavný chlapík a geniální vědec, jen tak dál !!

30.04.2019 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Novou knihu Petera Maye jsem měla dlouho na nočním stolku a skoro jsem neměla odvahu začít číst. Dle komentářů se čtenářům kniha moc nelíbí. Ale mě se líbila. V každé kapitole jsem cítila lásku autora k milovanému ostrovu, jeho rukopis, příběh milostný protkaný drsnou krásou ostrova, fučícím větrem a mořem, které se rozbíjí o skaliska. Opravdu se mi příběh líbil, místy víc, místy míň, ale četla jsem jedním dechem !

28.04.2019 5 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Olga je smutný příběh o osudové lásce. Je to i příběh silné a mimořádné ženy Olgy, která se od své lásky z mládí nikdy neodloučí. Velmi originální je i kompozice románu, kdy je nejvíce emocionální třetí díl románu, v němž nahlížíme na Olžin život prostřednictvím jejich dopisů milému Herbertovi. Unikátní a krásný příběh !!

27.04.2019 5 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Moc se mi tento italský psychologický thriller líbil. Zasněžená krajina italských Dolomit, ožívající stíny minulosti, záhadný pachatel a neobyčejná komisařka Teresa a hodně napětí do úplného konce. Kniha se velmi příjemně četla, paráda. Doporučuji k přečteni !

25.04.2019 5 z 5

Anna: Šarišská amazonka Anna: Šarišská amazonka Eva Ava Šranková

Slovenská autorka v tomto nevelkém příběhu oživila historickou postavu - Annu Toryskou - Šarišskou amazonku. Příběh nás zavede na konec 16. století, kde čtenář prožije příběh osudové lásky Anny.. V příběhu se mi hodně líbily také slovenské reálie, protože Slovensko miluji, jeho hrady, zámky, krásnou přírodu, a hlavně jeho historii.

25.04.2019 4 z 5