zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Knížku jsem přečetla v průběhu jednoho dne. Je to velmi procítěný a silný příběh, který vás chytne za srdce. I z největší temnoty a smutku se totiž může zrodit láska.
Mám ráda tlusté knihy a docela bych uvítala, aby tento příběh byl tou tlusticí a nebyl přerušován. Stejně jako má knižní kámoška Šánka.

17.04.2019 4 z 5

Špatná sestra Špatná sestra Sam Carrington

Špatná sestra není špatný thriller, četl se dobře, krátké kapitoly pěkně odsýpaly, ale mě nějak nezasáhl. Takový průměrný román, který přečtete za dva večery a brzy na něj zapomenete. Zavírám obě oči a dávám čtyři hvězdičky.

16.04.2019 4 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Této knize s překrásnou obálkou jsem neodolala. Román psaný v dopisech, starých dvě století, román plný intrik, zášti, předstírání. Nebylo to zrovna snadné čtení, v půli knihy jsem kapku pochybovala, ale vydržela jsem. A odměnou mi je příběh, který je i dnes aktuální. Příběh, který přesahuje svou dobu. Démant literatury.

14.04.2019 5 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Raději si už žádnou kamarádku domů nepřivedu, mohla by mi totiž odvést manžela... Moje nejlepší kamarádky jsou knihy, takže určitě mi podobný scénář nehrozí. Je to příběh čtivý, okořeněný černým humorem hlavní hrdinky Natty, zábavné i napínavé čtení.

12.04.2019 4 z 5

Úsvit naděje Úsvit naděje Ann Moore

Nikdy se nesmí vzdávat člověk naděje, naděje umírá poslední. I Gracelin se nakonec splnilo nemožné a to po čem stále toužila se jí splnilo. Našla co hledala. Lásku i štěstí. Také tento třetí díl série o irské hrdince Gracelin se mi líbil a uzavřel tak osud této hrdinky. Čtení bylo silné a dojemné a já budu na Gracelin a její děti ještě dlouho vzpomínat !!

10.04.2019 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Určitě mě tento thriller zaujal, probudil mou zvědavost a já pořád čekala co bude dál... Tato kniha je docela znepokojující, šílená a mrazivá, téma knihy je velmi neotřelé, vztah matky a dcery je pak stěží uvěřitelný, místy hororový. Příběh byl čtivý a strhující.

07.04.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět super čtení !! Autor píše tak neskutečně lehce, má úžasný styl, jeho knihy je radost číst !! I tentokrát jsem si čtení náležitě užila a vychutnala a těším se na další.. !! Také já si myslím, že by autor mohl dopřát Erice trošku toho osobního štěstí... Kdo nečetl případy Eriky Fosterové, tomu tuto jedinečnou sérii vřele doporučuji !!

05.04.2019 5 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Byt v Paříži je takový jemně napínavý román... Četl se dobře a rychle, ale opravdu nejvíce se mi líbila poslední část příběhu - ta byla napínavá, svižná a závěr byl na celém příběhu nejlepší. Takový neuvěřitelný a něžně romantický. Celá kniha je nenáročná na soustředění, čte se lehce, ale přiznávám se, že mě nějak zvlášť nezasáhla.

03.04.2019 4 z 5

Prach, který se snáší ze snů Prach, který se snáší ze snů Louis De Bernières

Tento román mi dal docela zabrat. Již dávno jsem nečetla tak "velký", mnohovrstevnatý román, román tak bohatý na tolik postav, na tolik děje. Kniha se četla dobře, i když je děj hustý a musela jsem postupovat pomaleji. Je to román o válce, o lásce a věrnosti, o síle rodinných pout, o odpuštění, o síle a odvaze jít dál... Krásný příběh jedné rodiny zasažené válkou, jejich všednodenní život, příběh o Rosie a jejích sestrách, o jejich láskách a ztrátách.
Hodnotný román pro milovníky historie, s romantickou linkou, který se vám bude líbit !!

01.04.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Rychlý, svižný, akční thriller. Jednoduchý děj a spousta napětí. Místy těžko uvěřitelné, ba nemožné. První polovina knihy mě bavila více, pak jsem jen chtěla dočíst do konce. Příběh je čtivý stejně jako Není úniku, stejný autorův styl, oba příběhy jsou hodně americké. Kdo má rád tento styl psaní, určitě si přijde na své.

28.03.2019 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Překrásný román, silný, hluboký, plný citů a emocí ! Rozhodně je to jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla. Neobyčejný příběh se odehrává v Nigérii, ve zcela odlišném kulturním prostředí. Vypráví o silné touze po mateřství, o síle mateřské lásky, je plný nečekaných zvratů, lásky i žárlivosti. I navzdory kulturním odlišnostem je tento příběh velmi aktuální.
Přečtěte si román Zůstaň se mnou a nebudete litovat !! Doporučuji, úchvatná kniha !

27.03.2019 5 z 5

Potulný apatykář Potulný apatykář Wolf Serno

Historicko - dobrodružný román, kde čtenář sleduje osudy potulného apatykáře Bucláka a jeho kamaráda bez chodidel Chytrolína. Kniha se mi líbila, jen občas jsem se už trošku nudila, když toho dobrodružství bylo již moc. Jinak jsem ráda, že jsem příběh přečetla, historii mám totiž moc ráda.

25.03.2019 4 z 5

Přede mnou se neschováš Přede mnou se neschováš Mary Higgins Clark

Velice svižná detektivka, která se perfektně a rychle četla. Příběh měl spád, krátké kapitoly, žádná hluchá místa, příběh byl zajímavý, ke konci jsem dokonce tentokrát odhalila pachatele. Ráda si přečtu další lahodnou detektivku od této americké autorky !

23.03.2019 4 z 5

Uzamčená minulost Uzamčená minulost Ella Carey

Skvělá oddechovka. Začala jsem číst s malou nedůvěrou, ale nakonec se mi knížka moc zalíbila. Dokonce tak, že jsem ji těžko odkládala. Téma je velmi zajímavé a plné tajemství, příběh pařížského bytu, který byl neotevřený celých sedmdesát let, je velmi atraktivní. Uzamčená minulost je příjemná jednohubka, okořeněná starou záhadou a tajemstvím !!

22.03.2019 4 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Krásné, silné, dojemné, obohacující. Tolik a ještě více přívlastků mě napadá po dočtení této výjimečné knihy. Krásně napsaný příběh. Silný a dojemný zároveň. Také jsem obohacena o fakta o této hrozné události, která mi byla zcela neznámá.
Klíč k minulosti ať každému čtenáři připomene nesmyslnost války a nenávisti !!

20.03.2019 5 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Podivná holka bylo tak trochu podivné čtení, super čtivé, krátké kapitoly, tíživá atmosféra, příběh byl čím dál víc děsivější. Určitě jsou mezi nebem a zemí věci nevysvětlitelné, pořád jsem při čtení tápala, nevěděla a nakonec zas bylo všechno jinak. Těším se na další autorčinu knihu, tato se mi líbila kapku méně než Ztichlý dům. I tak moc dobré čtení !!

18.03.2019 4 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Příběh čtrnáctileté Turtle a jejího otce Martina, kteří žijí ve zchátralém domě na pobřeží Kalifornie je nesmírně drsný a živočišný. Tolik zla a znechucení, takovou atmosféru jsem při čtení ještě nezažila. Četla jsem jedním dechem a nemohla věřit vlastním očím, to co jsem četla bylo místy neuvěřitelné, smutné, týrání, incest. Autor otevřel v příběhu mnohá tabu. Dlouho budu mít ještě v hlavě některé scény z knihy, jen tak nezapomenu. Na konci knihy jsem pocítila naději. A to je důležité, jít dál.

17.03.2019 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Znovu u Amišů !! I tento díl byl perfektní ! Voněl záhrobím a byl tajuplný a napínavý. Pro mě nebyl příběh ani předvídatelný, já jsem vraha neodhalila. Nechala jsem to zcela na náčelnici Kate a jí se to podařilo jako vždy dokonale. Celá série je výborná a já tak někdy sním o jablečné farmě, pěstování jablek, výrobě cideru a vidím se jako Amiška a je to moc pěkné. Stejně jako v knihách :-)

14.03.2019 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Krásná obálka a pěkný příběh. Dlouho jsem se na knihu těšila a nebudu tedy hodnotit moc přísně. Historická část příběhu se mi moc líbila, byla čtivá, zajímavá a pak ke konci jsem četla jedním dechem. I když se emoce vůbec nedostavily. Ta současná linka se mi zdála slabší, i když atraktivní prostředí kláštera bylo fajn, déle mi trvalo se začíst.
Příběh osudové lásky dospěl ke svému dramatickému konci a já přivřu obě oči a posílám do Bretaně plné hortenzií pět hvězdiček !!

13.03.2019 5 z 5

V klubíčku štěstí V klubíčku štěstí Anna McPartlin

Předchozí autorčinu knihu Poslední dny Rabbit Hayesové jsem neměla odvahu číst. Bála jsem se číst o tolika smutných věcech. Ani V klubíčku štěstí nebylo moc radostné čtení. Po dočtení mi bylo chvíli smutno a teskno. Ale je to moc krásná kniha, plná emocí, lásky i soucitu. Je to příběh, který každou mámu chytí za srdce. Laskavé i dojemné, velmi autentické čtení.

10.03.2019 5 z 5