zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Děkuji Liane Moriarty za to, že jsem mohla strávit čas na Ostrově počmáraných blahovičníků ( není to úžasný název?) s bláznivě-kouzelnou rodinkou a pomáhat tak střežit jejich tajemství.
I tento román ukazuje, jak skvělá je paní Moriarty autorka. Ta lehkost psaní, která se snoubí s jemným humorem, to množství výtečně vykreslených postav a vůbec se mi nepletly. Opravdu jsem si čtení této lahůdky moc užila !

26.05.2017 5 z 5

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Výborný historický román o životě Alice Perrersové, dlouholeté milence krále Eduarda III. Autorka detailně líčí osud Alice, která stoupá vzhůru, od bezejmenné dívky v klášteře po královskou konkubínu, která získala nejen lásku krále, ale i nesmírné bohatství a mnoho nepřátel.
Velmi hodnotný román, se kterým jsem se s radostí přenesla do 14. století a vychutnala si život na dvoře královském.

23.05.2017 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Většinou nevyhledávám knihy s lékařskou tématikou, ale Jodi Picoultová je zárukou kvality a knihu jsem si tedy vypůjčila.
Opět velmi silný příběh, nadupaný emocemi, plný pochybností, otázek a pak přijde zvrat. Tady už nerozhoduje nikdo, ani sám za sebe, ani za
jiného, zde rozhodl osud.
Krásná kniha, která nabádá k pokoře a také k tomu, abychom si vážili jeden druhého a užívali si každý nový den.

21.05.2017 5 z 5

Guta Habsburská - slabý král, mladá královna a mocný Záviš Guta Habsburská - slabý král, mladá královna a mocný Záviš Oldřiška Ciprová

Číst tyto příběhy z české historie je pro mě velmi pohodové a poučné čtení.
Jak ráda jsem si připomněla osud Záviše z Falkenštejna, který byl popraven v Hlubové nad Vltavou před mnoha stovkami let. Sama jsem kdysi stála na místě jeho popravy při návštěvě Hluboké, tak i proto mě knížka moc potěšila...
Knížka je to tenoučká, ale její obsah bohatý a prověřený staletími.

20.05.2017 5 z 5

Mizera Mizera Barbara Cartland

Sladký bonbónek z pera královny historické romance.
Knížka pro uvolnění, parádní oddechovka, která potěší každé ženské srdíčko.
Milé dámy, co říkáte, nebylo by krásné potkat tak hraběte z Rothinghamu a zahořet láskou ?

19.05.2017 4 z 5

Spiklenci z lásky Spiklenci z lásky Jaromír Jindra

Knižní výlet do české historie mám moc ráda. Nebylo tomu jinak ani u této knihy, která vypráví skutečný příběh státního žalobce Jana Daniela Kapra z Kaprštejna, který se zamiluje do mladičké dívky Anny Marie. Co způsobí tato bezhlavá láska, to si sami přečtěte v tomto čtivém, historickém románu s krásnou obálkou!

18.05.2017 4 z 5

Návrat na Moonlight Plains Návrat na Moonlight Plains Barbara Hannay

Nejenom Utajená léta, ale i tento autorčin příběh ve dvou časových linkách, se mi moc líbil. Je to napsáno hodně poutavě, srozumitelně a je to ideální čtení třeba na
letní dovolenou. Nenáročné a přitom tak kouzelné!

17.05.2017 4 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Tak toto opětovné setkání s Becky, porodní bábou Patience, veterinářem Danielem či doktorem Blumem, bylo pro mě výjimečným, překrásným čtením.
Řeka Hope znamená naději a tato kniha jí byla plná - plná naděje, soucitu, odhodlání a vytrvalosti, plná těžkého života.
Nechci zapomenout na slova vyrytá na hřbitově u řeky Hope:
"Všichni jsem silnější, než si myslíme."
Slibuji sestřičce Becky, že si tato slova ponesu dál životem.

15.05.2017 5 z 5

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Psychologická sonda do života rodiny, která zažije šok, když se jejich osm let ztracená dcera vrátí domů. Je to vůbec jejich Julie? Kým vším byla?
Matčiny pochybnosti, hledání pravdy a viny a také o odpuštění, o tom všem je tento čtivý thriller s nezbytnou dávkou napětí.

12.05.2017 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Opět parádní kousek od mé oblíbené autorky.
Poklad, který ukrývám ve své knihově, kniha, která šeptá své tajemství ukryté
ve stěnách starobylého zámku.

11.05.2017 5 z 5

Janičiarova žena Janičiarova žena Jana Pronská

Jana Pronská je autorkou historických romancí, jejichž děj je situován na slovenské hrady, tvrze, zámky. Janičiarova žena se odehrává na hradě Čabraď a na pevnosti Litava, kde autorka rozehrává příběh lásky dcery grófa Pálfiho Gabriely a mladého pána z Litavy.
Je to krásná, oddechová četba, určená zejména těm čtenářkám, které milují historii
a nepohrdnou jemnou romantikou, která pohladí po duši.

07.05.2017 4 z 5

Bláto a mršiny Bláto a mršiny Ann Granger

Dobrá, nenáročná detektivka, určená k příjemnému čtení. Idylický anglický venkov a totožnost zavražděné, to byly pro mě dva bonusy, které působily jako koření.
Tentokrát jsem i odhalila vraha, což mě potěšilo, protože to se mi stává pouze výjimečně:-)

05.05.2017 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Jednoznačně vynikající detektivní román, skvělá prvotina britské autorky.
Australský venkov je místo, kde se řeší nejen současná vražda Luka a jeho rodiny, ale zároveň se postupně odkrývá staré, dávno pohřbené tajemství a otevírají se nové rány...
Sucho doporučuji všem čtenářům trilogie Skála od P. Maye, protože jsem se nemohla
ubránit jistému podobenství ve stylu a atmosféře knihy, které jsem při čtení cítila.
Případné pokračování si jistě nenechám ujít :-)

01.05.2017 5 z 5

Utajená léta Utajená léta Barbara Hannay

V této krásné knize se přenesete do australské buše a také poznáte skalnaté pobřeží Anglie, kde se odehrává příběh tří generací ve dvou časových linkách.
Moc se mi Utajená léta líbily, příběh jemně romantický, atraktivní prostředí, odhalení rodinného tajemství a uspokojivý závěr.
Příběh je opravdu krásně utkaný všem ženám na míru, je vyšívaný hrdinstvím, oddaností, láskou a já sáhnu i po dalším díle této autorky.

28.04.2017 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Sice knížka s překrásnou obálkou, ale se slabším obsahem. První polovina knihy byla na můj vkus dost rozvleklá, nezáživná, pouze romantická linka. Snažila jsem se číst pozorně, no nudila jsem se, chyběl zde náboj, impuls. Pak přišlo oživení, ale to už nezachránilo můj celkový dojem z knihy.
Tentokrát tedy, pane Sparksi, pouze tři hvězdičky. Snad zas příště více...

26.04.2017 3 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Vydařený debutový thriller okořeněný sympatií a empatií obou hlavních hrdinů - Joea i jeho přítelkyně Lily. Oblíbila jsem si také postavu autistu Jeremyho. Poslední třetina příběhu nabrala na obrátkách a líbila se mi ze všeho nejvíc. Také mě závěr knihy dojal a ráda si tedy přečtu další pokračování tohoto románu a setkám se tak znovu se svými oblíbenci.

23.04.2017 4 z 5

Hra na milovanie - O láske, zrade a pomste Hra na milovanie - O láske, zrade a pomste Katarína Gillerová

Tak to byla po delší době opět jedna kniha přečtena v originále. Tentokrát jsem sáhla do zásob mé domácí knihovny a jsem moc spokojena. Od Kataríny Gillerové jsem přečetla více knih, no pravdou je, že Hra na milovanie je zcela jiná kniha. Autorka nás zavede do prostředí Apalačských hor a příběh party mladých lidí je plný tajemství, lásky, zrady a pomsty.
Bolo to skvelé čítanie, pani Gillerová ! Ďakujem za pekný zážitok :-)

20.04.2017 5 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Mně se to postupné rozplétání starého tajemství i odhalení toho nového docela líbilo. Celou dobu čtení jsem měla takový ten příjemný pocit napětí, který mě nutil vracet se ke knize.
Ke konci začal děj do sebe hezky zapadat a po dočtení jsem měla příjemný pocit, že vše dopadlo jak mělo. S radostí doporučuji všem milovníkům napětí :-)

18.04.2017 4 z 5

Večery v Umbrii Večery v Umbrii Marlena de Blasi

Pro mě tato kniha byla trošku zklamáním, možná to byl z mé strany špatný výběr, sama přesně nevím... Nejsem žádný velký gurmán, sice ráda jím a mlsám, ale toho vaření a opisů příprav jídel tady bylo na mě moc. Všechno to točení kolem plotny, potlačilo vyprávění životních osudů umbrijských žen - kuchařek. Věřím, že jiný čtenář bude třeba knihou nadšený a těším se na další komentář na DT.
Holt, každému nechutná stejné jídlo a tak je to i s knížkou :-)

15.04.2017 3 z 5

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Silný a uhrančivý příběh o síle rodové pospolitosti, zradě a ženské touze, který si sice odehrává v době dávno minulé, no jeho poselství, lidské vlastnosti a touhy jsou blízké nám všem i dnes. Místy to bylo čtení syrové, ale krásně zpracované, uvěřitelné do sebemenšího detailu. Pro mě trošku jiná, nezvyklá kniha. S příběhem, který vychází ze Starého zákona, se čtenář nesetká tak často.

13.04.2017 4 z 5