zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Výměna Výměna Jan Ormerodová

Útlá vtipná knížečka s krásnými ilustracemi. Četly jsme ji s dětma asi dvacetrát.

Mařenka už říká Ř! Mařenka už říká Ř! Ester Stará

Je to spíše taková dětská učebnice. Není to na jedno přečtení, ale spíše na to to občas vytáhnout a něco procvičit, a dost záleží na věku čtenáře. Dcerce je teprve čtyři a půl a knihu jsme měly jen na chvilku z knihovny, ale i tak jsme ji dost užily. Naučila se díky ní trochu víc přemýšlet o tom jak slyšet písmenka.

Proč jsou krkavci lepší rodiče Proč jsou krkavci lepší rodiče Jan-Uwe Rogge

Pro mě to byla super kniha. Rodičovství je těžké období v tom, že nevíte co jak máte dělat a navíc to každý dělá jinak. Tahle kniha mě utvrdila, že ten směr co mám, je minimálně aspoň dobrý :).

26.06.2016 5 z 5

Správné držení těla - Jak se zbavit bolestí páteře, napětí a stresu Správné držení těla - Jak se zbavit bolestí páteře, napětí a stresu Richard Brennan

Čekala jsem, že knihu bude více konkrétnější. Alexadrova metoda je tu sice hezky vysvětlena, stejně tak je i zde velké množství ukázek proč máme špatné návyky, ale jediným řešením je najít si kurz této techniky. Jak sami dosáhnout správného držení těla v této knize nenajdete.

26.06.2016 3 z 5

Myšky v kuchyni Myšky v kuchyni Saira Shah

Příběh je krásně psaný, opravdu se to dobře čte. Kniha se mi líbila, teda až na velké mínus na vztah dvou hlavních hrdinů k tomu zda přijmou či nikoli svoji postiženou dceru. Naštěstí nevím jaké to je, ale v téhle podobě mi to přišlo hrozně surové. Je to ale jediné co mě drží trochu na vážkách, jinak bych dala pět hvězdiček.

21.06.2016 4 z 5

Proč nekveteš? Proč nekveteš? Katarína Macurová

Krásný text, hezké ilustrace, jen nevím jestli dokáže malý čtenář tu pointu na konci správně pochopit. To odhaduju spíše na věk 5+. Nebo to číst vícekrát :).

10.06.2016 4 z 5

Herkules a strašidla Herkules a strašidla Alžběta Dvořáková

Zájímavé je, že je příběh psán z pohledu kocoura. Mě to přišlo nejdřív lehce divné, ale zvykla jsem si a nakonec dávám čtyři hvězdy.

10.06.2016 4 z 5

Sladká droga Sladká droga Martina Fontana

Příliš mnoho textu (přestože je to útlá knížečka) na to kolik je tam toho řečeno.

10.06.2016 3 z 5

Čtěte pohádky, čtěte mezi řádky Čtěte pohádky, čtěte mezi řádky Kateřina Cajthamlová

Čekala jsem víc, takhle to hrozně vyznělo jako reklama DM.

Můj psík Nezbedník Můj psík Nezbedník Katarína Gasko

Obrázky hezké, jen ten text obsahově nic moc.

O Snížkovi O Snížkovi Ondřej Hník

Tři hvězdičky za obrázky, jinak nezaujalo.

Frankieho otázky před spaním Frankieho otázky před spaním Kate De Goldi

S touto knihou nevím. Na jedno stranu mám pocit, že je to dobrá kniha, ale na druhou jsem se do čtení musela nutit. Tak jsem toho radši nechala a knihu odkládám na jiné životní období. Kladně hodnotím název a obálku, kvůli kterým jsem si knihu půjčila.

30.05.2016 4 z 5

Čarodějka Hermína a její nepovedené kousky Čarodějka Hermína a její nepovedené kousky Ann Rocard

Hrůza, dočetla jsem jen proto, že jsem potřebovala douspat děti a neměla nic jiného po ruce. Jinak stejný odpad jako předchozí díl. Nemá to hlavu ani patu, poučení také žádné ... nenašla jsem nic pozitivního.

30.05.2016 odpad!

Čarodějka Hermína a její zlomyslné kousky Čarodějka Hermína a její zlomyslné kousky Ann Rocard

Mrzí mě to psát zrovna u dětské knihy, ale větší slátaninu jsem nečetla. Výchovná hodnota navíc nulová.

30.05.2016 1 z 5

Rytířův hrad Rytířův hrad neznámý - neuveden

Takové blboučky naivní, ale dětem se to líbilo. Musely jsme číst několikrát.

23.05.2016 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Její knihy jsou sice asi pro puberťáky, ale mě se její styl líbí a hezky se to čte.

20.05.2016 5 z 5

Sedm pohádek Sedm pohádek Ondřej Sekora

Pohádka o přejeté huse je pěkně ujetá :).

20.05.2016 5 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Vzpomínka na styl Stop hrůz.

20.05.2016 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Kraně psaná oddychovka.

14.05.2016 5 z 5

Jak zabít svého šéfa Jak zabít svého šéfa Shane Kuhn

Nabubřelý způsob psaní by se možná dobře poslouchal ve filmu či seriálu, ale takhle v knize nic moc. Nebavilo, v půlce jsem to odložila.

14.05.2016 3 z 5