zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Zamilovaná princezna Zamilovaná princezna Anna Pasternak

Pro milovníky princezny Di :). Hezky psané a obsahuje to i několik fotek.

Zákulisí slov Zákulisí slov Michal Novotný

No moc mě to nechytlo, takže jsem to ani celé nečetla ... jen jsem si vybrala slova z obsahu, co mě zajímali a přečetla si o nich a to celkem zajímavé bylo.

25.11.2014 3 z 5

Místo, které znám: Zubní ordinace Místo, které znám: Zubní ordinace Susa Hämmerle

Krásná dětská kniha.

25.11.2014 4 z 5

Znamení / Steve a já / Krasojezdkyně / Zatvrzelci Znamení / Steve a já / Krasojezdkyně / Zatvrzelci Raymond Khoury

Moje první "nejlepší světové čtení" od RD, ale asi i poslední. Brala jsem si to na dovolenou, že ušetřím místo v kufru - víc čtení, míň knih. Nevím jak moc ty příběhy jsou zkracované, ale přišlo mi, jako by to postrádalo šťávu. Snad to bylo jen tím zkrácením. Nejvíc se mi líbit příběh o lovci krokodýlů, to si snad zkusím sehnat v nezkrácené verzi.

To je Paříž To je Paříž Miroslav Šašek

Nádherná kniha, která si na nic nehraje. Je zároveň poučná, zároveň zábavná a navíc plná krásných ilustrací. Jen bych řekla, že Austrálie se mi líbila víc. Jsem zvědavá, co ty další knihy. Už se na ně těším.

23.11.2014 5 z 5

To je Austrálie To je Austrálie Miroslav Šašek

Nádherná knížka, krásné ilustrace, perfektní komentář. Doufám, že až dodělají reedici celé série, že to půjde koupit za rozumnou cenu.

23.11.2014 5 z 5

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

No přes spoustu doporučení ... mě tato kniha opravdu nechytla. Je to psáno krásně, ale tak nějak "americky". Ta hlavní postava mi přišla protivná, ale uznávám, že mě holt možná jen nezastihla ve správné náladě a životní etapě, takže dvě hvězdy dám.

22.11.2014 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nektere veci jsem tam sice nepochopila, ale jinak krasna zapletka ... ale prvni HH, kde jsem uhodla vraha temer na zacatku.

20.11.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

V jednoduchosti je krása.

20.11.2014

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

V jednoduchosti je krása.

20.11.2014

No a já No a já Delphine de Vigan

Zajímavá kniha. Autorka propracovala postavy až děsivě reálně. Takovou míru porozumění s vlastními postavami už jsem dlouho nečetla.

05.11.2014 5 z 5

Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Astrid Lindgren

Perfektní dětská kniha ... občas se ale nemůžu zbavit dojmu, že to není jen dětská kniha, že je to daleko víc. U mě patří mezi desítku nejlepších knih vůbec.

01.11.2014 5 z 5

V zákulisí muzea V zákulisí muzea Kate Atkinson

U mě jednoduše brilantní. Tato autorka mi neskutečně sedla a těším se na další knihy. Její popis postav a jejich cítění mě neuvěřitelně vtáhnul mezi ty postavy samotné.

31.10.2014 5 z 5

Kouzlo Afriky Kouzlo Afriky Václav Chaloupek

Krásná kniha se spoustou fotek a komentářů. Prohlížíme si ji s dcerou skoro pořád. Fotky jsou tam opravdu krásné, žádné tuctovky.

24.10.2014 5 z 5

Vaříme dětem - 125 tisíc kombinací zdravých receptů Vaříme dětem - 125 tisíc kombinací zdravých receptů Penny Preston

Celkem hezká kuchařka pro děti. Na můj vkus byly snídaně až moc ovocné, u nás doma se snídá vydatněji, ale zbytek byl dobrý.

24.10.2014 4 z 5

Encyklopedie Agathy Christie: život, dílo, postavy, adaptace Encyklopedie Agathy Christie: život, dílo, postavy, adaptace Matthew Bunson

Jednoduše perfektní souhrn díla. Povinné mít v knihovně pro každého milovníka AC.

M. C. Escher a jeho magie M. C. Escher a jeho magie Maurits Cornelis Escher

Prostě Escher :)

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

V očekávání prvního dítěte jsem tuto knihu hltala, pak už jsem jen čerpala zkušenosti z ní nasbírané ... ale s druhým dítětem už jsem ji z knihovny nevyndala. Takže kniha dobrá, ale radši si ji půjčte v knihovně nebo od kamarádky.

22.10.2014 3 z 5

Tajemství kolem nás Tajemství kolem nás kolektiv autorů

Spíše souhrnná kniha o spoustě záhad než detailní popis jednotlivých témat, ale jinak moc hezká.

22.10.2014 4 z 5

Planeta tajuplných světů Planeta tajuplných světů Duncan Brewer

Krásné fotky, výborný text. Jen je potřeba od toho neočekávat moc podrobností.