ZvědaváEva komentáře u knih
Autor barvitě vylíčil ponurost a bezútěšnost světa, kde plebsu musí stačit nejodpornější břečka místo kvalitní stravy (ale vše s označením "Vítezství"), informace, jejichž spolehlivost a pravost nelze ověřit, chvilky nenávisti, kdy má plebs na povel projevit postoj k nepříteli a taky vztahy do kterých může výchova, vzdělávací systém nebo všudypřítomní špiclové zasáhnout...kéž by šlo napsat, že jde o román o totalitní minulosti. Bohužel, zdá se, že nás leccos z děje románu ještě čeká (a zkreslování historických informací se už i děje).
Pozor, kniha se čte jedním dechem, ale z mysli ji už nevytěsníte...
Docela mrazí, když si člověk uvědomí, že kosmický výzkum a dnešní technologie jsou v podstatě výdobytkem studené války...
Kniha je velmi čtivá a inspirativní ve smyslu přes překážky (doslova) ke hvězdám. Zajímavé pro mě bylo srovnání některých aspektů života v USA a ČR (zdravotní pojištění, prokazování finanční situace přistěhovalců...) koneckonců přístup ke zdravotnictví a nastavení financování sociálního a zdravotního systému je v ČR hlavní předvolební téma, ne?
Potěšily i odkazy na zajímavou literaturu ohledně programů Mercury a Apollo (Memoáry Eugena Kranze)
Knížka je čtivá, kapitola o vodě a jejích skupenských přeměnách sice může působit zbytečně zdlouhavě, ale ruku na srdce, všichni ty poznatky využíváme v kuchyni! A já už konečně vím, jak funguje mikrovlnka (jen na ty pokusy doma nemám vyřazený kus).
Ale je pravda, že některé pasáže by mohly být osvětleny více...
Knihu bych doporučila nejen studentům humanitních oborů, ale všem, kdo se alespoň trochu zajímají o mezinárodní dění. A nyní obzvlášť!
Autor představuje dějiny jednotlivých geopolitických regionů V KONTEXTU a poté ukazuje současné palčivé problémy daného regionu.
Brilantní je kapitola o vlivu technologického pokroku na (především) zahraniční politiku. Nevídané množství informací, které má veřejnost i vrcholní politici k dispozici paradoxně nevede k lepšímu pochopení světa, ale k zahlcení "fakty" k jejichž analýze interpretaci mnohdy pro "nutnost odezvy na sociálních sítí" současní "leadeři" nemají čas. Jsou pak jejich rozhodnutí uvážená, nebo spíše podléhají emocím a společenským trendům? To nechť posoudí každý čtenář sám...