Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera podobné
Rochus Misch
![Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera](https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13752/bmid_byl-jsem-osobnim-strazcem-adolfa-hi-O31-13752.jpg?v=1539027408)
1940-1945: poslední svědectví Vzpomínky Hitlerova osobního strážce, který coby poslední německý voják opustil berlínský bunkr. Rekapitulace dětství, dospívání, dobrovolného vstupu do speciální jednotky SS, zranění na polské frontě, působení v Hitlerově osobní stráži. Autor se sice nikdy nezúčastnil politických jednání, avšak od roku 1940 byl v každodenním kontaktu s Hitlerem. Očitý svědek interpretuje Hessův útěk, Stalingrad, Stauffenbergův atentát, sňatek s Evou Braunovou i závěrečnou sebevraždu. Jako poslední německý voják poté opustil berlínský bunkr.... celý text
Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: 2007 , Volvox GlobatorOriginální název:
Jétais garde du corps dHitler 1940-1945, 2006
více info...
Podobné knihy (3)
![Spálil jsem Adolfa Hitlera Spálil jsem Adolfa Hitlera](https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182674/spalil-jsem-adolfa-hitlera-182674.jpg?v=1385114329)
Autentické zápisky Ericha Kempky jsou zajímavým dobovým dokumentem, v němž je subjektivně a zajímavě popsán pohled muže, jenž od začátku 30. let byl profesně velmi úzce a osobně spjat s Adolfem Hitlerem. Zápisky vyšly ně... více
![Vzpomínky Hitlerovy pokojské Vzpomínky Hitlerovy pokojské](https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/6116/vzpominky-hitlerovy-pokojske-6116.jpg?v=1245584080)
Anna Plaimová, rozená Mittlstrasserová, se narodila v rodině obchodníka z dolnorakouského Loosdorfu. V květnu roku 1941 ji mnichovský bratranec zprostředkoval místo pokojské v Hitlerově Berghofu. Tři roky po skončení vál... více
![Eva Braunová - Život s Hitlerem Eva Braunová - Život s Hitlerem](https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86696/eva-braunova-zivot-s-hitlerem-ZLs-86696.jpg?v=1551032773)
Záhadný příběh Hitlerovy tajné milenky bylo zapotřebí podrobit téměř detektivním metodám. Výsledkem je první akademická biografie, která vrhá překvapivé světlo nejen na Evu Braunovou a na ženy nacistických pohlavárů, ale... více