Záhada vreštiacich hodín přehled

Záhada vreštiacich hodín
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220065/alfred-hitchcock-a-tri-patraci-zaha-NIz-220065.jpg 4 81 81

Prečo staré hodiny príšerne vrieskajú? Čo znamenajú tri záhadné odkazy? Kam zmizol Vreštiaci Clock? Čo prezradí pátračom Alfred Hitchcock? Kto ukryl vzácne obrazy pod kuchynské linoleum? Ako sa skončí šialená naháňačka na autostráde? Prečo Boba zatkne polícia? Prečo musí Jupiter spolupracovať s obávaným zlodejom? Čo sa nakoniec prihodí vo Vreštiacej izbe? 3x3 otázky pre Troch pátračov a ich priateľov! Odpovede na ne sa dozvedia len tí, ktorí vydržia s odvážnou detektívnou trojicou až do konca príbehu. O prekvapenia v ňom nie je núdza!... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Alfred Hitchcock and The Three Investigators in The Mystery of the Screaming Clock , 1968

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Záhada vreštiacich hodín. Přihlašte se a napište ho.

DanielBrstak
07.05.2024 5 z 5

(SPOILER) Táto záhada už nemá to tajomno ako v prípade šepkajúcej múmie, ani nepredvídateľnosť prípadu zajakavého papagája, pretože od začiatku je totiž jasné, že sa budú riešiť na prvý pohľad obyčajné hodiny. Čo sa mi najviac páči, je práve snaha byť omnoho viac skutočnou detektívkou než v predchádzajúcich prípadoch. Minulosť záhadného muža, ktorý žil dvojitý život, nám nie je vyjavená naraz ako v minulých prípadoch, ale rozpletáme ju postupne, hádanka sa zdá byť nezdolateľná a pritom netušíme, k čomu vedie, zločinci nielenže sú nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým, my ani nevieme, kto sú a čo chcú. Pritom všetky indície sú skryté v príbehu a čitateľ tak má možnosť riešiť prípad sám. Nemôžem nepochváliť, že sa príbeh vôbec nespolieha na náhody, ale každučký detail vyšetrovania je poctivo zdôvodnený, pátrači pôsobia omnoho viac suverénne, zvlášť Jupiter je ako ostrieľaný detektív, hádanka je zase skvele vymyslená a stretneme aj postavu z iného príbehu. Finále považujem za jedno z najlepších vôbec. Nájdenie pokladu je naozajstná dráma a Arthur nás dlho nechá myslieť si, že je situácia beznádejná, aby nám súčasne odhalil dômyselný úkryt aj pravý zmysel vreštiacich hodín.
Inakosť tohto príbehu je hlavne v kritizovanej miere násilia. Celkovo zmizla tá detská naivita prvých prípadov, hneď v prvej kapitole narazíme na domnienku, že vreštiace hodiny mohli byť použité pri vražde. Môj názor je ten, že Arthur bol ovplyvnený detektívkami z tzv. "drsnej školy"(Chandler,McBain), ktorá vrcholila v jeho dobe a kde je úplne bežné, že detektív využíva tzv. nevinné lži(ako to urobil Jupiter) a nemá problém sa spojiť so zločincom, ak to pomôže "vyššiemu dobru". Predchádzajúcu Záhadu ohnivého oka Arthur napísal v jeho klasickom štýle a už to nebolo úplne ono, takže som rád, že skúsil zmenu a vytvoril tak prípad, ktorý má v mojom srdci špeciálne miesto.

Hradčiatko
29.04.2024 5 z 5

Veľmi zaujímavý pohľad na vec ponúkol LuiCJ, pri čítaní jeho hodnotenia som sa hlboko zamyslela a má vlastne pravdu - ako dieťa som to tak nevnímala a tento diel bol môj prvý alebo druhý prečítaný a jeden z najobľúbenejších, možno práve pre tú netradičnosť? Opäť mi srdce piští zohnať tie knižky a prečítať si ich, už len pohľad na obálku mi mnoho pripomína...

SamanthaCook
08.02.2022 5 z 5

Na začiatku ma to nudilo, ale keď sa to rozbehlo tak som od toho neodvrátila oči :)
Fakt super kniha!
Odporúčam! 10/10

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Záhada vreštiacich hodín v seznamech