Chaloupky přehled

Chaloupky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457519/bmid_chaloupky-9Cf-457519.png 4 809 809

Kniha Chaloupky je románem z prostředí (nejen) Krušných hor. Hlavními hrdiny příběhu jsou dva chlapci z českého vnitrozemí, kteří se vinou okolností dostávají krátce po vzniku Československé republiky do pohraničí, takzvaných Sudet. Kniha popisuje nejen jejich životy, ale i osudy jejich rodin ve vnitrozemí i pohraničí, sousedské vztahy, lidskou zlobu, lásku i přátelství.  Velká část děje knihy Chaloupky se odehrává v zaniklých obcích Chaloupky a Jelení v první polovině 20.století. Poutavý příběh o obyvatelích tohoto kousku světa, na které dopadaly události obou světových válek a všeho, co se v této složité době u nás v pohraničí dělo, vás vtáhne do nitra přírody Krušných hor, kde žili lidé vždy těžký život. A přesto tento kousek země milovali.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chaloupky. Přihlašte se a napište ho.

daPhytCZ
včera 5 z 5

Nádherná kniha z magického prostředí Krušných hor. Příběh lidí, kteří svůj kraj nadevše milovali a ani v nejtěžších dobách ho nechtěli opustit. Bohužel do jejich osudů ale zasáhnou dvě světové války.
Nenechte se odradit větším množstvím postav, všechny mají v ději své nezastupitelné místo, jen chvíli trvá, než se čtenář zorientuje.

Lka
včera 4 z 5

Audiokniha :
Od autora jsem již přečetla Sudetský dům I., II., Nebe nad Perninkem a tato kniha je pro mě nejslabší. Příliš mnoho postav a velmi rozvláčné. Tyto příběhy z období Sudet mám ráda a proto už se těším na Sudetský dům III.

Katka2382
17.05.2024 3 z 5

Dle mě trochu slabší.
Řekla bych,že Sudetský dům je trochu propracovanější.

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Knižní novinky (31. týden)

01.08.2021

Kniha Chaloupky v seznamech