Návrat na Lauenstein přehled

Návrat na Lauenstein
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216781/mid_navrat-na-lauenstein-216781.jpg 4 40 40

Hrabství Lauenstein série

< 2. díl

Pokračování titulu Dědictví Lauensteinů. U příležitosti korunovace Fridricha II. se setkají dva mladí lidé – rytíř Dietmar z Ornemünde a krásná Sofie. Zamilují se do sebe na první pohled, ale jejich sňatek je nemyslitelný. Sofiin otec si totiž neprávem přivlastnil statky Dietmarovy rodiny...

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Návrat na Lauenstein. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (8)

Paulika419
08.08.2023 5 z 5

Kniha je čtivá určitě se nebudete nudit.Zajímavá je i v tom,že autorka se snažila popsat katarské náboženství a přiblížit čtenáři smysl tohoto až mystického hnutí.To se jí podařilo.Dojemný závěr knihy jsem čekala.U mě 5 hvězdiček.

oka3408
25.03.2020 2 z 5

Nepřipojuji se k ostatním.Na rozdíl od prvního dílu,který se mi četl dobře,druhým jsem se prokousávala. Z mého pohledu už to byla hodně červená knihovna,ale chápu,že je třeba i příběhů z dobrým koncem

NymphMaeve
31.03.2019 4 z 5

Druhý díl mě potěšil trochu více než první. Přišlo mi, že je čtivěji napsaný, příjemnější popisy i dialogy avšak zase o mnoho více bojů a války. Zatímco první díl se věnuje hlavně Gerlin, druhý už se soustředí na Dietmara a jeho úspěchy na poli bojů i lásky. Vše bylo zašmodrchané až moc a přitom snadno předvídatelné řešení. I zde je však rozsah až moc velký, natažený nudnými popisy hlavně politické situace (té je věnován doslov, kde je vše popsáno v historických souvislostech) a vztahů mezi stranami i šlechtou. Co mě trochu více štvalo bylo časové rozpětí děje knihy. Ten je zde neskutečně dlouhý - v rámci mnoha let. Některé pasáže jsou roztahané, jiné překlenuty v pár větách. Styl zůstal i zde stejný. Bavilo mě to asi o chlup více než první díl, bylo to zajímavější a čtivější. I přesto se do knihy znovu nepustím. Historické romány jsou mým oblíbeným žánrem, ale tato dualogie je pro mě z těch slabších, vím o mnoha lepších.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Návrat na Lauenstein v seznamech