Já, Smrt přehled

Já, Smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515342/bmid_ja-smrt-j5N-515342.jpg 4 202 202

Místní gymnázium se potýká s vandalismem nebývalého rozsahu. Souvisí nějak posprejovaná zeď školy, vyplavené záchody a rozbité okno ředitelny s nedávnou brutální vraždou studentky Julie Formanové? Vše ukazuje na partičku teenagerů soustředěnou kolem Julčina dvojčete Sabiny. Tajemství, které spojuje nesourodou skupinu přátel, roztočí kolotoč krutých událostí. Na povrch začíná vyplouvat skutečnost, že někteří z nás jsou schopni zabíjet druhé bez mrknutí oka… Jenže i tam, kde vládnou nenávist a lži, může přežívat naděje.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Já, Smrt. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (51)

twigxi
17.09.2024 4 z 5

Velice dobry YA thriller! Jedina vytka by byla za to, ze je v knize prilis mnoho postav, trochu se pletou a nektere se mi nezdaly na ukor toho mnozstvi uplne poradne vykreslene. Ale to neubira na tom, ze jsem si knihu uzila. Bavila me moc!

MollyCornelia
23.08.2024 5 z 5

5*/5*
Nějaké knihy od Aleše Novotného už jsem četla, a vždy jsem byla moc spokojená, ale tohle... Já, smrt budu řadit k top knihám roku.
Začátek mě trochu odrazoval. Autor na vás vysype množství postav a informací, a ze začátku se zdá, že spolu jednotlivé osudy vůbec nesouvisí. Ale jakmile jsem se prokousala začátkem, příběhy se spojovaly, všechno začalo zapadat a kniha mě pohltila.
Autor dokáže bravurně napsat charalteristiku postav, žádná nepůsobila ploše.
Kniha je zapeklitá, obsahuje zvraty a zároveň uteče pod rukama jako teče krev z rány.
Sečteno podtrženo, kniha rozhodně stojí za přečtení, obzvlášť pokud máte rádi Karen M. McManus (její knihy jsou ovšem slabší) a další spisovatele ya thrillerů.

stojinek
29.04.2024 4 z 5

Musím.priznat, že kniha mě dostala...dějem, dramaticnosti, nápadem, uchopením!
Titul z řady YA si nezadá s thrillerem pro dospělé.

Thrillery, ze kterých tuhne krev v žilách

26.09.2022

Vychází Krvavé stíny a další knižní novinky (36. týden)

04.09.2022

Kniha Já, Smrt v seznamech