Kapitánova dcerka přehled

Kapitánova dcerka
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337624/bmid_kapitanska-dcerka-3UI-337624.jpg 4 391 391

Ústředním motivem knihy, zachycující Pugačevovo povstání v Rusku v letech 1772-1774, je milostný vztah šlechtického synka a kapitánovy dcerky, jejíž rodiče se stali obětí povstání, přičemž základním konfliktem je zde rozpor mezi humánním založením mladého člověka a drastickými stránkami nevolnictví. Poslední velké autorovo dílo představuje první básnický a pravdivý obraz Pugačova a jeho povstání... celý text

Literatura světová Novely Historické romány
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Капитанская дочка (Kapitanskaja dočka), 1836

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kapitánova dcerka. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (57)

lioncel
07.09.2024 5 z 5

(SPOILER) "Ve druhé polovině 18. století vypukne v carském Rusku, jemuž vládne carevna Kateřina Veliká, povstání, které postupně zachvátí celou říši. Jeho iniciátorem je kozák Jemeljan Ivanovič Pugačov. Na pozadí těchto dějinných událostí se odehrává příběh lásky mladého důstojníka Petra Griňova a dcery jeho nadřízeného důstojníka Marji Mironovové."

vojtamar
20.08.2024 5 z 5

U některých knih si nepamatujete ani jména postav, ani děj, jen celkový dojem, který ve vás nechaly. Tohle je pro mne jedna z nich a ten dojem je i po letech stále velmi pozitivní. Pamatuji se, že se mi to četlo lehce a hrdinovi jsem fandil. A ačkoli je děj zakončen "zásahem shůry - deus ex machina", tak je to prostě jedna z těch povinných četeb, které ve mně zůstaly.

Maraiser
23.06.2024 4 z 5

Mé první "setkání" s Puškinem. A konstatuji, že jde o takový příjemný nenáročný milostný příběh na pozadí Pugačovova povstání. Spíš rodokaps než červená knihovna.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kapitánova dcerka v seznamech

v Právě čtených2x