Evžen Oněgin / Евгений Онегин přehled

Evžen Oněgin / Евгений Онегин https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284/bmid_evzen-onegin-EGW-284.png 4 1345 1345

Klasické dílo světové literatury. Veršovaný román klasika ruské literatury podává obraz života a mravů vyšší a střední ruské společnosti ve městě a na venkově v 1. polovině 19. století.

Literatura světová Romány Poezie
Vydáno: , Romeo

Евгений Онегин (Jevgenij Oněgin) , 1833

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Evžen Oněgin / Евгений Онегин. Přihlašte se a napište ho.

Ilona70
28.08.2023 2 z 5

Evžena Oněgina miluji, ale tento překlad se mi nelíbil. Je to asi tím, že mám zafixovaný jiný překlad a tady mi prostě chybí "Já píši Vám, co mohu více...",

pani_ari
28.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Postava Evžena Oněgina je pro mne velice inspirativní, proto si níže dovolím připojit jeho charakteristiku:

Evžen Oněgin, postava stejnojmenného románu, představuje typického romantického hrdinu. Na svět hledí spíše s odstupem, nicméně prožívá hluboké city, jež dá najevo jen zřídka. Společnost ho vidí jako nesoucitného podivína, který nezapadá do jejich mravního ideálu. I přesto se nenechává ovlivnit cizími předsudky a udržuje si svůj nadhled v kamenné skořápce, pod kterou se skrývá citlivé ba i rozpolcené jádro. V jeho nitru neustále svádí boj s pocitem zbytečnosti své existence. Melancholické a temné myšlenky mu však nezabraňují v tom, aby si dokázal prosadit svůj osobitý způsob života i rozhodování. Samotářské bytí ho často přivádí na psychické dno, z něhož se snaží vyplout povrchními setkáními ve společnosti. Ani to mu nepřináší spokojenost a klid. Sám vlastně neví, kde a jak by je měl hledat. Přetrvává proto celý život v apatii vůči světu a opovrhuje sebou samým i svým okolím.

martin4950
14.05.2023 5 z 5

Kdo nerozumí ten umí, kdo nerozumí ten umí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Evžen Oněgin / Евгений Онегин v seznamech

v Právě čtených23x