Když nás temnota miluje přehled

Když nás temnota miluje https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516931/bmid_kdyz-nas-temnota-miluje-8nQ-516931.png 5 30 30

Sbírka dvou novel, které v sobě spojují krásu a hrůzu skryté za zdánlivou jednoduchostí života na malém městě. Když nás temnota miluje Sally Ann je mladá farmářka, stále ještě nadšená z nedávné svatby a zářivé budoucnosti. Jenže neopatrný průzkum ji zanechá uvězněnou pod zemí, učí se znovu žít v nepřítomnosti všeho, co kdysi znala. I když je Sally Ann poháněna láskou a světlem, nachází v sobě tu nejhlubší temnotu. Krása je… Stará Martha Mannes je součástí města Morgan v Illinois od svého narození. Celé město ji zná jako ženu mdlého rozumu, která se narodila bez nosu, ale Martina mysl nebyla vždycky prázdná. Odhalení monstra pohřbeného hluboko v jejích vzpomínkách může vrátit jiskřivé dítě, kterým kdysi byla… nebo může její okolí uvrhnout do nočních můr malé holčičky.... celý text

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Golden Dog

When Darkness Loves Us , 1985

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Když nás temnota miluje. Přihlašte se a napište ho.

666Jitka
12.05.2024 5 z 5

Tak toto mě opravdu dostalo. První titulní povídka je velmi podivná a rozhodně neobvyklá. Při té představě mi opravdu běhal mráz po zádech a při čtení jsem se zkoušela vžít do pocitů Sally Ann - něco takového musí být šílené a jsem si jistá, že bych se během pár dní pomátla na rozumu a následně radši vypustila duši. Novela "Krása je ..." mě úplně odzbrojila. Vskutku skvěle zpracované téma, které ani tak není hororem v tom pravém slova smyslu, nicméně člověka zasáhne až na dně jeho duše. Naprosto jsem se od čtení nemohla odtrhnout a moje různorodé emoce se střídaly jako den a noc. Výborně napsané, střídání dvou časových rovin, které perfektně navzájem korespondují, obzvlášť na konci, a i když je trochu zřejmé, kdo bude onou příšerou, člověk je napjatý až do úplného vyvrcholení tohoto zvláštně smutného nápaditého příběhu.

Aghatte
06.05.2024 5 z 5

Bože,
Za celý den jsem nic neudělala, jelikož jsem otevřela tuto knihu a prostě ji musela přečíst.
Pouze krátká pauza na vydýchání znepokojivě sugestivní Temnoty, hned do městečka, kde si nelze neklást otázku, tak kdo je tady vlastně ta Zrůda?

Paní napsala 15 knih, doufám, že toto je malá ochutnávka, na co se máme těšit v budoucnu.
Knihu jsem pořídila za 60 kč, tomu se mi ani nechtělo věřit.

PosPol
25.03.2024 5 z 5

Po dlouhé době vlastně nevím, jak začít recenzi. Jak mám popsat něco nového, znepokojivého, divného? Kniha Když nás temnota miluje obsahuje dvě povídky:

KDYŽ NÁS TEMNOTA MILUJE - Sally Ann je mladá, krásná a čerstvě vdaná dívka. Při jednom namáhavém dni na poli se ale najednou ne tak úplně vlastní vinou ocitne v podzemí, odkud nemá šanci se dostat. A vážení, budu sprostá. Já bych se posrala strachy. Najednou je obklopena všeobjímající temnotou, chladem a čímsi neznámým, co číhá v jezírku. A tak začne utíkat, klopýtat a živořit jako ten nejbídnější červ....

V téhle novelce hoďte racionalitu za hlavu. Jakmile začnete přemýšlet nad fyziologií člověka a uvěřitelností, prohráli jste. Tenhle příběh mě nevyděsil svojí brutalitou, ale plížícím se nepříjemným pocitem, husí kůže byla součástí prožitku při čtení a po dočtení jsem bádala nad vlastními pocity a přemýšlela, co ještě můžu v knihách objevit?

KRÁSA JE... - tahle novelka mi zabodla ne střep, ale rovnou kůl do srdce. Martha je prostoduchá, až dementní starší ženština, která má místo nosu stejné prázdno, jako v hlavě. V příběhu se působivě prolíná minulost její matky a přítomnost Marthy. Nadpřirozeno je zde sekundární a spíše než na něj se povídka zaměřuje na psychologii postav, emocionální nálož potěší každého, kdo se rád nimrá v lidské duši a pozoruje boj s vnitřními démony...

Příběhy nemohou být rozdílnější, přesto je cosi spojuje. Jednak je to trasngenerační přenos, kdy děti trpí za skutky svých rodičů a potom konec - oba konce jsou rozhodně nečekané, absurdní a podtrhnou prapodivné pocity z knihy, které ale nejsem s to jasně definovat. Takže zkrátka 5/5* a velké doporučení, protože něco málo už jsem přečetla, ale tento knižní zážitek byl něco nového a neotřelého.

Děkuji nakladatelství Goldendog a za poskytnutí knihy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Když nás temnota miluje v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x