Kytice z pověstí národních přehled

Kytice z pověstí národních
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338240/bmid_kytice-z-povesti-narodnich-roH-338240.jpg 4 9305 9305

Výbor z poesie a prózy pro školu i veřejnost. Druhé rozšířené vydání s úvodem a poznámkami Otokara Fischera

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kytice z pověstí národních. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1000)

Uma
20.08.2024 1 z 5

Nic moc.

eliska2126
20.08.2024 5 z 5

Myslím si, že tuhle knihu nemusím úplně představovat a každý ji zná. Minimálně ze základní školy.

Kytici jsem si chtěla pořídit už docela dlouho, ale pořád mě žádné vydání neoslovilo natolik, abych ho koupila. Ale tohle? Už když jsem ho viděla poprvé, tak jsem si řekla, že tohle výroční vydání s ilustracemi Míly Fürstové prostě musím mít. A tak ho mám . Dlouho jsem přemýšlela, protože cena je docela vysoká, ale pak přišla poukázka, tak jsem ji využila.

Vydání je vevnitř opravdu nádherné a určitě stojí za každou korunu. A pokud hledáte knihu, která je klasika a zároveň vám ozdobí knihovnu, tak je toto třeba přesně pro vás.

Co se týká básní, tak mám své oblíbené, třeba Svatební košile, Holoubek, Vodník, Polednice a pak básně, které mě moc neoslovily.

Senga
12.08.2024 5 z 5

Už v první třídě jsem uměla celé kusy z jednotlivých balad recitovat, celou Polednici "dám" dodnes.... Můj svérázný otec mi ji četl jako se čtou pohádky, jeho procítěný přednes Vodníka mi pořád zní v uších : )) Paní učitelka, zvyklá na Křišťálovou studánku a podobné, byla ze mě zděšená: ) Nesmrtelná klasika, čas od času se k ní vracím, jako dospělá v tom vidím víc.

Bouřlivá doba, Mysli na mě a další knižní novinky (32. týden)

07.08.2022

150. výročí úmrtí K. J. Erbena - nové vydání Kytice

20.11.2020

Knižní novinky (47. týden)

15.11.2020

Kniha Kytice z pověstí národních v seznamech

v Právě čtených58x
v Přečtených17 128x