Muž, který sází borovici blatku přehled

Muž, který sází borovici blatku https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522504/bmid_muz-ktery-sazi-borovici-blatku-8Ux-522504.jpg 4 36 36

Vstupenka do světa umění na nečekaných místech. František má pomalovaný celý dům včetně branky a plotu. Vlasta žije ve starém domě a z jeho oken kreslí fáze měsíce; na vylisované listy maluje znaky měst a papíry, kam před půlstoletím zaznamenala příběhy vymyšlené rodiny, podpaluje v kamnech. Pavel má vymyšlenou celou soustavu zemí, kreslí pro ně budovy i krajinu; dlouhá desetiletí zaznamenává počasí a ve volné krajině sází borovice. Lorenzo maluje výhradně vlaky, trolejbusy a tramvaje; má je na teniskách a prý i na trenýrkách… Malují, protože musí. Dělají art brut nebo konceptuální projekty, přestože mnozí ani netuší, že něco takového vůbec existuje. Jsou v tom sami, a proto je jejich dílo jedinečné a nezaměnitelné. A jejich příběhy? Ty jsou ještě silnější. Spisovatel a publicista Aleš Palán navazuje na své úspěšné knihy o samotářích či městských robinsonech. Tentokrát se vydal do ateliérů, dílen a kutlochů a vyzpovídal sedm lidí, pro něž není mezi životem a tvorbou příliš velký rozdíl.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muž, který sází borovici blatku. Přihlašte se a napište ho.

bazyk21
16.05.2024 5 z 5

Zajímavé lidské příběhy, rozhodně žádný střední proud ;o)) za mne dobrý

LuckaH2
21.04.2024 5 z 5

Díky za takové knihy,které ukazují zajimavé lidi,kteří to ale v životě neměli/nemají často lehké. Přesto/nebo právě proto dělají malé a zároveň velké věci pro sebe i společnost. Někde jsem měla slzy na kraji. Dojemné, ale také inspirujici pro život. Krásné

Maky78
15.04.2024 4 z 5

Netradiční a neznámí umělci. Autor, který nesoudí.Možná by jsme jim jejich jinakost mohli v dnešní uspěchané době závidět.

Beren a Lúthien, Láska z jiného života a další knižní novinky (47. týden)

19.11.2023

Kniha Muž, který sází borovici blatku v seznamech

v Právě čtených2x