Penis nemá uši přehled
Marek Dobrý
„Penis nemá uši“ je povídkový román, který pojednává o mužích-hajzlech. V osmi příbězích čtenář nahlédne do světa sebestředných jedinců, kteří záměrně vytvářejí nenávistné konflikty a hledají cíle svého hněvu, aby si tak vytvořili svůj vlastní svět, v němž se cítí bezpečně. Jejich plány ale vždy končí maličko jinak, než čekají.... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Penis nemá uši. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (22)
Težko co dodat.
Název vymyšlen chytlavě, neřekla bych, ze penis je tu v hlavní roli. Tím spíš nechápu poslední prázdné strany s instrukcí: sem si můžete nakreslit penis s ušima. Využije to někdo??
Anotace slibuje povídky o mužích - hajzlech, ale tak to úplně není.
Povídky jsou o mužích, kteří mají nějaký vztah k restauraci Rajčátko. Všichni jsou svým způsobem nešťastní, nějak poznamenaní a tak se chovají, jak se chovají.
Autor má docela slušný všeobecný přehled, ale čtivost zabijí nadměrnou dávkou vulgarity zvolna přecházející do sarkasmu. Z povídek prýští nepohoda, neštěstí občas zvrácenost. Připomíná až A. E. Poea ( po několika staletích ), ale tady vázne spád příběhu.
Pokud popisovaní lidé jsou vzorek naší populace z roku 2014, tak buď to žiji o století dříve nebo přísluším k jinému národu.
Učebnicový příklad toho, jak je nejdůležitější obálka a název knihy. A je jedno, co je uvnitř...
Související novinky (2)
Vekslák z katolické rodiny nebo radosti a strasti letuškování aneb Tipy na letní čtení
22.07.2019
Dnešní muži-hajzlové očima muže. Marek Dobrý ví, proč Penis nemá uši
29.05.2019
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Penis nemá uši v seznamech
v Přečtených | 40x |
ve Čtenářské výzvě | 7x |
v Doporučených | 1x |
v Mé knihovně | 3x |
v Chystám se číst | 39x |
v Chci si koupit | 7x |
Štítky knihy
sex sexuální úchylky Praha homosexualita povídky pro ženy sexuální násilí xenofobie penisAutorovy další knížky
2019 | Penis nemá uši |
2024 | Milostný chorobopis nekonečného dospívání |
(SPOILER) Jakkoliv autor sám tvrdí, že hodnocení knížky hodně ublížilo označení, že jde o román pro ženy, osobně si myslím, že tohle je to nejmenší. Tipuju, že jediná cílovka ochotná knihu jakž takž příznivě přijmout budou právě ženy ve věku ca 30-40 žijící ve velkých městech, a to ještě ty s menšími čtenářskými nároky.
Upřímně jsem se snažila dát těm příběhům šanci, jsou tam v některých místech docela vtipné slovní obraty... bohužel ale zanikají v celku. Jednotlivé příběhy jsou většinou dost těžko uvěřitelné, taková směs postřehů ze života (viz Scénárista) dovedená ad absurdum naprosto křečovitou zápletkou, pokusů natáhnout anekdotu do celé povídky a dokonce jedna "vykrádačka" ze světové literatury (viz Moje žínky inspirované Philipem Rothem... ať už tu zápletku autor někde naposlouchal nebo sám četl, nepůsobí to ve výsledku dobře a Roth se musí obracet v hrobě).
Název mi připadal celkem nápaditý, o to víc ale zklamal obsah.
A co jsem čekala? Trochu vtipné, třeba i sarkastické příběhy, vhled to tzv. mužského světa (což slibovala anotace)... To, co jsem jako čtenář dostala, trochu připomíná narychlo poslepovaný román pro ženy z Wishe. Škoda.