Pohádky pro nehodné děti přehled

Pohádky pro nehodné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160141/pohadky-pro-nehodne--160141.jpg 4 34 34

Soubor pohádek, které výrazně vybočují z běžného průměru literatury pro děti. Krátká vyprávění se zvířecími hrdiny, smutná i humorná.

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: ,

Contes pour enfants par sages , 1947

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádky pro nehodné děti. Přihlašte se a napište ho.

Pablo70
17.10.2023 4 z 5

Do absolutna dovedený humanismus – to je v pár slovech shrnutý Prévert. Jeho kniha Pohádky pro nehodné děti (1947) básníkovy postoje prezentuje v možná nejpůvabnější podobě. Zvláštní prostor dětí a zvířat jako mikrokosmos nevinnosti je zde v protikladu s pragmatickým světem dospělých, kteří chtějí ovládnout celou Zemi i vesmír a zničit vše svobodné.
Paleček se baví se pštrosem a ten mu vyčítá: Víš, co řekl (Palečkův táta), když poprvé uviděl pštrosí vejce? Tak abys věděl, řekl: To by byla báječná omeleta!
Na to Paleček: Já za to nemůžu, ale nemám rád žertování dospělých
Ve Výjevu ze života antilop se praví: Když Bílí přicházejí, Černí před nimi často prchají. Bílí je chytají do lasa a Černí jsou donuceni stavět železnice nebo silnice a Bílí je nazývají „dobrovolnými pracovníky“.
A co zastřelená žirafa? Špinavý (čisťounký) dromedár? Mladý lev, co požírá krotitele? Všude kolem nás jsou fauly, které už sotva vnímáme.
Některé komentáře této knihy hovoří o hrubém nepochopení díla. Achjo – však si je přečtěte!

Firefox_on_trip
20.04.2023 5 z 5

Skvělé nekorektní pohádky, zvláště pak v dnešní době.

Lilu_
17.02.2022 4 z 5

kniha mě překvapila, určitě si ji ještě někdy půjčíme..

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohádky pro nehodné děti v seznamech

Jacques Prévert
francouzská, 1900 - 1977