Přežít přehled

Přežít https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8147/mid_prezit-l5n-8147.jpg 4 95 95

Příběh Joea Carpentera začíná přesně rok po leteckém neštěstí, při kterém zahynuly jeho manželka Michelle a dcery Chrissie a Nina. Ztráta nejbližších a tolik milovaných osob Joea vykořenila ze společnosti. Let číslo 353 změnil jeho život. Neschopný vykonávat své dosavadní zaměstnání investigativního novináře v deníku Post, ztracený ve vzpomínkách a bolestivém stesku, Joe jen přežívá a jediné, co dokáže vzbudit jeho zájem, jsou myšlenky na vlastní smrt. To všechno až do okamžiku, kdy v den výročí tragické nehody potká na hřbitově krásnou a záhadnou ženu jménem Rose. Podivné okolnosti setkání v Joeovi vzbudí zájem, a on brzy zjistí, že Rose tenkrát byla na palubě letadla letu číslo 353. Je Rose jediná z cestujících, kdo přižil leteckou katastrofu? Co se stalo s Michelle, Chrissie a Ninou? Joe se vydává po stopách naděje a postupně odkrývá všechny spletité okolnosti případu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub , Ikar (ČR)

Sole Survivor , 1997

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přežít. Přihlašte se a napište ho.

Martin2009
17.01.2022 5 z 5

U Koontze uz jsem zvyklý, že prostředí pojímá jako jednu z postav. V této knize už mi to tedy chvílemi přišlo "zu viel", především v místech, kde se stalo postavou hlavní. Taky si nejsem jistý, nakolik má tu pompéznost na svědomí překlad. Jinak ale velmi pěkně propracovaná zápletka a vykreslené postavy.

ludek.n
25.09.2020 3 z 5

Dean R. Koontz měl k paranormálním jevům vždy blízko, a tak nepřekvapí, když bytosti, vybavené mimořádnými schopnostmi, postaví přímo do středu veškerého dění a vytvoří okolo nich spletitou strukturu okolností, činů a jevů, kterou pak jako sám mistr loutkář rozplétá až k finálnímu rozuzlení. Thriller Přežít však zpočátku hraje v úplně jiné tónině a spíše než nějakými paranormálními jevy útočí kriminální zápletkou, motající se okolo zříceného letadla vnitrostátního letu 353 z New Yorku do Los Angeles. Koontz je bravurní rutinér a jeho zápletka má jako vždy hlavu a patu. Tedy alespoň do té doby, dokud se drží zmíněné tragédie letu 353 a odhalování toho, co se na palubě Boeingu 747 skutečně stalo. Jakmile si však začne s Bohem a věčným životem, tajnými laboratořemi a genetickými experimenty, celý příběh se posune kamsi do III. cenové skupiny, kam je velmi obtížné ho následovat. Sem tam ještě probleskne trochu lesku a nějaký ten nápad, ale prach a špína tuctovosti a nudy má s přibližujícím se koncem čím dál víc navrch. Zdá se, že Přežít zastihlo Koontze v poněkud slabší chvilce.

terimila
21.08.2019 5 z 5

Mě tahle knížka dostala, i přes všecku její absurdnost, fantastičnost a neskutečnost. Prostě mi sedla. Trefila se do doby, kdy jsem se hrabala v archivech a studovala lejstra ke starým leteckým katastrofám... a ten beletristickej úlet se stejným námětem mi tehdy prostě sedl. Extrémně sympatická mi byla postava vyšetřovatelky leteckých nehod (tuším Barbary), mám nesmírně ráda rázné a rozhodné ženské na neženských pozicích a v neženských oborech. Děj napínavý, četlo se to dobře, měla jsem takový ten falešný příjemný pocit, že tomu rozumím (pasáže o vyšetřování nehody, o letadlech apod.), občas okořeněno akorátní špetkou hnusu. Závěr sice značně fantastický, ale poetický... a mně se prostě líbil a i když to byla pohádka, zapadlo to jako dílek puzzle do mého tehdejšího pohledu na svět a život. Dodnes si pamatuju myšlenku, kdy se hlavní hrdina zeptal muže, kterému zemřela tuším sestra, proč pro ni pláče, když ví, že se s ní jednou po smrti znovu setká. Odpověděl mu něco v tom smyslu, že nepláče kvůli její ztrátě, ale kvůli letům, které ještě bude muset žít bez ní. A kvůli takovejm perličkám v prachu mám brakovou literaturu ráda. Tohle mi prostě sedlo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Přežít v seznamech

v Právě čtených1x