Proměna a jiné povídky přehled

Proměna a jiné povídky
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525324/bmid_promena-a-jine-povidky-653ead2b09c42.jpg 4 542 542

Dílo, které po sobě Franz Kafka zanechal, není rozsahem nijak monumentální, přesto je Kafka považován za jednoho z nevýznamnějších světových autorů 20. století, jehož výrazové postupy ovlivnily poválečnou západoevropskou literaturu. Kromě Proměny, jedné z nejslavnějších povídek evropské literatury, jejíž význam byl v literární vědě interpretován více než stem různých způsobů, obsahuje tento výbor mrazivé podobenství o fanatismu V kárném táboře, mysteriózní horor Venkovský lékař, cyklus Umělec v hladovění, osudově existenciální povídku Ortel a drobné črty shrnuté do souboru Rozjímání.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Proměna a jiné povídky. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (61)

Lesni_vila
04.09.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Měla i své slabší části, ale to se u sbírky povídek prostě stává. Proměna jako taková mě nenadchla v takové míře, jakou jsem čekala. Jiné povídky oproti tomu byly přímo skvostné. Kafkův styl psaní mi vyhovuje.

Ristridin
31.08.2024 2 z 5

Druhý pokus a buď nejsem ve správné náladě, nebo dostatečně pro tvorbu Kafky vyspělý a nebo je Kafka přeceňován, protože se mi to opět nelíbilo. První půlka o něco lepší, pak jsem se vyloženě nudil. Mrzí mě to.

LukasZdan
25.07.2024 4 z 5

Sbírka obsahuje spoustu povídek, které jsem buď nepochopil, nebo nebylo co pochopit. Zároveň skýtá hned několik skvostů: V kárném táboře, Umělec v hladovění, Venkovský lékař, samozřejmě Proměna atd.

Hotel Ville a další knižní novinky (26. týden)

26.06.2022

Kniha Proměna a jiné povídky v seznamech

v Právě čtených23x
v dalších seznamech2x