Silo přehled

Silo
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430908/bmid_silo-715-430908.jpg 4 2164 2164

Silo série

1. díl >

„Pokud tě nezabijí lži, udělá to pravda.“ Úvodní část kultovní postapokalyptické trilogie, která oslovila čtenáře po celém světě, vyšla ve čtyřiceti zemích a dvaceti jazycích. V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy se nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. Odstartoval sérii, na niž úspěšně navázaly další dva díly, Turnus a Prach.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

The Wool, 2011


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Silo. Přihlašte se a napište ho.


Nové komentáře (529)

GeRaltzRiVie01
01.03.2025 5 z 5

Čteno po shlédnutí seriálu. Je zde překvapivě spousta rozdílů. Některé změny v seriálu jsou lepší, některé na škodu. Největší plus u knihy vidím v tom, že tolik nelpí na vysvětlování, žádná vata kolem. Tady se jede po celou dobu na plný plyn. U seriálu je to charakter Jules, která nemá čas na nějaké zamilované myšlenky. Té jde o silo a vyřešení záhad obecně.

apq
06.02.2025 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se dobře a i téma bylo zajímavé. Jak ale tady již někteří zmiňují, neuškodilo by méně popisů, a spíše zas popsat jiné důležité aspekty.


tomas0851
06.02.2025 2.5 z 5

Na sérii Silo jsem se dlouho těšil. Toho nadšení, těch pochval ze všech stran...
Seriálová podoba ještě urychlila sáhnutí po knize, ale ouha. Kniha je za mnou a žadné nadšení. Žádné WAU. Spíše zmatek, rozčarování.
Jako sci-fi dobrý. Myšlenka post-apo civilizace ukryté v tajemnén podzemním silu, super. Ale....
Ale po technický stránce naprosto nedomyšlený.
Chápu, že v uzavřeném prostoru je nutno 10.000 lidé držet pod kontrolou. Regulace plodnosti nutnost. Předávání zkušeností ve formě stínů - super. Sociální rozčlenění na základě patra, kde pracuji či bydlím - logické.
Ale i po staletích v uzavřené společnosti nezačnou vznikat postižené děti? Trvale plodící farmy zásobované pouze těly mrtvých? Staletí běžící diesel agregát? Kam jdou spaliny? Chlad v nejspodnějších patrech, kde má být horko? Horní patra jsou zde prezentována jako ta lepší, přitom logicky, zde by se měly hromadit všechny pachy a zápachy. Čerstvý vzduch se bere kde, když je nadzemí zamořené? Staletí těžíme ropu, vodu, rudu v oblasti 50-ti sil, která musí byt velice natěsno u sebe a nic nedojde nebo se sila neprotnou? Ano je zákaz kopat vodorovně a smí jen svisle. To nikdo nerazil na stroj hloubící sila?
Autore autore. Tak skvělá myšlenka a zabitá takovýma drobnostma.
Dávám 2,5 hvězdy, i když je po technický stránce je to paskvil, ale popis toho jak funguje uzavřená/izolované společnost je super. Její tajemství a tajemství IT. Intriky a pod. super.
Tím, že je to rozšíření původní povídky, jsou místy prapodivné skoky, ale dá se to omluvit.
Úplně knihu nezatracuj a doufám, že další díly to vše dovysvětlí .

všechny komentáře

Související novinky (2)

Královna, Dům na konci ulice a další knižní novinky (24. týden)

09.06.2024


Zahrada slibů a lží, Do ráje a další knižní novinky (38. týden)

17.09.2023


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Silo v seznamech

v Právě čtených105x
v Přečtených2 893x
ve Čtenářské výzvě363x
v Doporučených244x
v Mé knihovně845x
v Chystám se číst1 216x
v Chci si koupit303x
v dalších seznamech25x

(tato data se aktualizují 1x za hodinu.)