Medzi nebom a zemou přehled

Medzi nebom a zemou
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525791/bmid_vango-1-diel-medzi-nebom-a-zemou-6549474d75ef7.jpg 3 3 3

Vango série

Dobrodružná výprava naprieč kontinentmi z čias, keď moria križovali parníky a nebo vzducholode. Jedného dňa vyvrhne more na breh malého chlapca. Jedinou stopou, ktorá otvára dvere do jeho minulosti, je tajomné písmeno V vyšité na vreckovke. Po rokoch strávených pod láskavou opaterou pestúnky Slečny, sa Vango rozhodne opustiť svoj idylický ostrov a vyplniť prázdne miesta svojho životného príbehu. Kým je? Ako sa dostal na odľahlý ostrov? A čo sa stalo s jeho rodičmi? Počas svojej cesty sa Vango dostane do Neviditeľného kláštora, rajského miesta skytého pred zrakmi okolitého sveta, ktoré pre mníchov vybudoval otec Zefiro. V očarení jeho osobnosťou sa Vango sám rozhodne pre kňažské povolanie, no vo chvíli, keď na námestí pred chrámom Notre-Dame čaká na vysviacku, ho obkľúči polícia a obviní ho zo zločinu, ktorý nespáchal. Padnú výstrely, no nie od polície – Vanga prenasleduje aj ktosi ďalší. Počas úteku vylezie na vrchol jednej z notredamských veží a zmizne v útrobách vzducholode, ktorá práve prelieta nad parížskou katedrálou. Na palube Graf Zeppelinu, ktorú riadi slávny kapitán Hugo Eckener, sa začína nielen Vangova cesta k hľadaniu seba samého, ale aj dobrodružná výprava naprieč medzivojnovou Európou, ktorá sa odohráva viac vo výškach ako na zemi, a počas ktorej musí mladý hrdina čeliť nielen prefíkanému komisárovi, medzinárodne hľadanému zločincovi či nacistickým pohlavárom, ale aj Krtici, tajomnému dievčaťu, s ktorým ho spája ďaleko viac, než len záľuba v behaní po parížskych strechách.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Monokel

Vango, entre le ciel et la terre, 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Medzi nebom a zemou. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

Eldar80
27.06.2024 2 z 5

Tahle knížka to asi schytá. Česky vyšla dilogie jako jedna kniha a má fest přehnané hodnocení. Tohle je jen první díl. Všechno teprve začíná. Má to otevřený konec. Je to jen příprava pro druhý díl.
U českého vydání pár výtečníků napsalo, že je to i pro dospělé. Není. Primárně je to pro děti. Celý děj jsem vnímal jaku hru na hromadění zápletek a tak mě to nudilo. Možná to podněcuje dětskou fantazii.
Asi musí zaujmout sentimentální rovina. Nedokázal jsem tomu podlehnout. Nevím jak bych to hodnotil jako zlé autistické dítě. Porovnal bych to s Vernem, který by vyhrál. U pohádky by mě infantilita nevadila.
Jenže ono si to hraje na dobrodružný příběh. Nemělo to napětí. Bylo až moc znát, že nebezpečí hrdinové překonají bez potíží. Je to fakt pro mladší čtenáře. Dospělí se musí umět nadchnout pro dojímavý příběh.
Nebo ocenit poetický styl. Číst to samostatně fakt nedoporučuju. (Ani druhý díl bez prvního.) Smysl to dává pouze jako celek. Je to velmi výpravné, vizuální, barvité, citlivé a nudné. 50% 2,5*

Peter73
11.11.2023 3 z 5

Z tejto knihy som sklamaný. Kúpil som si ju na základe oficiálnej anotácia, ktorá sľubovala tajomný a napínavý príbeh, dej sa odohráva medzi svetovými vojnami, čo sú dramatické a pohnuté roky poznačené nástupom nacizmu - toto má súvis aj s dejom. Dej bol veľmi rozvláčný, viac dejových liníí, len nektoré sa spoja, alebo vysvetlia v tomto dieli, dej “nemal ťah“, ako hovoria motoristi. Postava Vanga je tajomná a dalo sa z tohto nápadu po upravách spraviť lepšiu knihu. Chybou vydaveteľa slovenského vydania bolo aj to, že rozdelil knihu na dve časti a prvý diela je takto neukončený a neviem či presvedčí čitateľa, aby siahol po druhom diele. Zároveň chápem, že kniha mála osloviť mladých čitateľov a vydanie knihy s počtom cez 700 strán ich odradí. Za mňa sklamanie, aj keď niektoré myšlienky, pasáže boli “tajomne" dobré.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Medzi nebom a zemou v seznamech

v Právě čtených1x