Vesmírna odysea přehled

Vesmírna odysea
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29782/bmid_vesmirna-odysea-lPA-29782.jpg 4 1337 1337

Vesmírná odysea série

Na Mesiaci je objavený záhadný objekt. Dôsledky nálezu sú natoľko významné, že je kvôli nemu vôbec prvýkrát vyslaná ľudská posádka hlboko do Slnečnej sústavy. Ale ako výprava dosahuje cieľ, vyskytnú sa problémy, rastúce do desivých rozmerov ... Slávny román napísaný v čase, keď pristátie na Mesiaci bolo ešte iba snom, pretvorený do jedného z najvýznamnejších filmov všetkých čias, strhujúci a prorocký. Vesmírna odysea je príbehom o pretrvávajúcej otázke miesta človeka vo vesmíre.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

2001: A Space Odyssey, 1968

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vesmírna odysea. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (176)

alabra
21.05.2024 5 z 5

Podruhé vyposlechnuto jako audiokniha, naprosto geniálně namluvené, pro mě kniha, která nikdy neomrzí, takže opět dávám všech pět hvězd.

Maraiser
15.04.2024 4 z 5

Stává se mi pravidelně, že kniha, kterou jsem četl někdy před čtvrtstoletím (to jsem už tak starej?), mne v době "prvočtení" fakt bavila. Ale když jsem se k ní vrátil po letech, tak ono okouzlení již nenastalo nebo jsem nechápal, jak jsem to mohl číst (paradoxně klasická Odyssea).
V případě 2001: Vesmírné odysey se tak ale nestalo. Bavilo mne to, ale zároveň jsem si uvědomil, že jak tehdy, tak i nyní byl na mne konec až moc filozofický.

regulax
27.03.2024 5 z 5

Fascinující čtení. Tajemný vesmír a nekonečno, to všudypřítomné ticho, ten neskutečný čas. Ve své době nepředstavitelné se hádat s PC a dnes? Kam se podívám, tam velký bratr a chytré zařízení. A jezdit do vesmíru jako s MHD? Sranda. Závěr mě trochu překvapil, ale sci-fi je sci-fi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vesmírna odysea v seznamech

v Právě čtených10x