Vládca Oidipus přehled

Vládca Oidipus
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502954/mid_vladca-oidipus-fsQ-502954.jpeg 4 677 677

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vládca Oidipus. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (63)

Arthurus
27.07.2024 5 z 5

Tragédii jsem přečetl téměř jedním dechem a dodnes ji považuji za jednu z nejlepších, kterou Sofoklés kdy napsal. Jeden z velkých plusů knihy je překlad, který knize dává autentičnost.

kozlík24
09.06.2024 5 z 5

Přečteno kvůli povinné četbě.
Kniha mě vlastně příjemně překvapila (jako skoro každá povinná četba :-). Příběh je sice známý, ale zajímavý a přitom kniha není zbytečně dlouhá a nemá pasáže, které nic neříkají. Dokonce mi ani nevadilo, že je kniha psaná ve verších a zastaralým jazykem - díky ubíhajícímu ději mi to ani nepřišlo. Konec je sice předem jasný, ale i tak mě bavilo sledovat, jak se chudák Oidipús postupně dozvídá pravdu.

incognit
14.02.2024 4 z 5

Attické drama (nezmýlil jsem se, klasická dramata jsou doménou Attiky, nikoli Antiky) je nutné číst jako drama- vec k předvádění na jevišti, navíc ve slavnostní den, před publikem, znalým okolnosti. Z tohoto pohledu jde o úctyhodné dílo a pořád živé dílo, ve kterém lze naleznout všechno, s čím v budoucnu bude evropská literatura pracovat - metaforu, dialog, stichomythii, zvrat, gradaci děje, stupňování napětí, práci s rozdílnou mírou poznání diváka a jednající postavy (kterou mají tak rádi tvůrci moderních detektivek) dokonce ironii. Kdo se umí poprat s veršem a nebojí se zamyslet na obsahem, ten si užije.

Bez obav, Démon lidství a dalších 1 990 eknih zdarma

15.03.2023

36 nových eknih zdarma ke stažení

25.08.2021

Proto nikdy netvrďte, že je šťastný člověk ten, kdo svůj konec nepoznal - nikdy, dokud nevíte, že z té cti a slávy své také šťastný konec vzal!

Kniha Vládca Oidipus v seznamech

v Právě čtených10x