Zo života bábok přehled

Zo života bábok
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542815/bmid_zo-zivota-babok.jpg 4 111 111

V podivnom domčeku v korunách stromov žijú traja roboti a človek. Victor Lawson je mladý vynálezca, ktorý sa snaží kráčať v stopách svojho adoptívneho otca, robotického majstra – vynálezcu Gia. Spolu s nimi býva v domčeku úzkostlivý vysávač Rambo a ironická sestra Ratched. Ich pokojný život naruší deň, keď Victor objaví nového androida odhodeného na vrakovisku. To však spustí sled udalostí, ktoré odhalia dávne a temné Giovo tajomstvo. Tajomstvo, ktoré ho po rokoch dobieha, a tak je to napokon Victor, ktorý sa so svojimi priateľmi musí vydať na cestu naprieč krajinou, aby Gia zachránil. Pri tom sa však dozvedá skutočnú hĺbku hrozných tajomstiev, ktoré zahaľujú nielen Giovu a Victorovu minulosť, ale aj dlho utajovanú pravdu o svete, v ktorom Victor žije.... celý text

Literatura světová Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Metafora

In the Lives of Puppets, 2023

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zo života bábok. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (30)

kristy.books
03.10.2024 4 z 5

Keď si chcem prečítať nejaký príjemný príbeh plný pekných myšlienok, ktorý ma zahreje pri srdci, tento autor je stávkou na istotu... a nesklamal ma ani tentokrát. Mojou topkou síce naďalej ostáva Dom na azúrovom pobreží, ale aj Zo života bábok rozhodne stojí za prečítanie. Autor tu pekne nakombinoval humor i vážnejšie témy. Bol to príbeh o rodine, priateľoch, druhých šanciach, nových začiatkoch, hľadaní samého seba a áno, aj o láske.

Tentokrát sme mali možnosť nazrieť do sveta robotov, ktorý bol podľa mňa vymyslený dobre. Nechýbali tu tajomstvá ani nebezpečenstvo, spoznali sme zaujímavé postavy, navštívili zaujímavé miesta, takže som sa počas čítania nenudila. Autorov štýl sa mi páči, kniha sa mi čítala naozaj ľahko.

Všetky postavy mi prirástli k srdcu, mali medzi sebou vybudovaný krásny vzťah a jeden pre druhého by urobili i nemožné. Gio bol taká studnica múdrosti a vždy mal prichystanú nejakú radu či životné múdro. Victor bol dobrák od kosti. Otec a syn si boli veľmi blízki a bola z nich cítiť veľká láska.

Sestra Ratched si ma získala svojim ironickým, miestami by som povedala až čiernym humorom. Zbožňovala som jej hlášky a neraz som sa na nich musela nahlas smiať. Bavilo ma, ako si z ostatných neustále robila srandu. Rambo bol zasa ako také zvedavé, no zároveň trochu ustráchané dieťa, ktoré si nešlo neobľúbiť. Vniesol do príbehu dávku rozkošnosti. A nový prírastok do tejto skupiny tiež pekne zapadol.

Samozrejme, že nesmela chýbať ani romantika, hoci nebola nejak výrazná, to mi však vôbec nevadilo. Išlo skôr o nesmelé dotyky a nenápadné pohľady, pri ktorých som sa musela len prihlúplo usmievať.

Čo viac dodať, knihy tohto autora si jednoducho musíte prečítať, verím, že si vás získajú rovnako ako mňa. Môžem vám ich len a len odporučiť. Už teraz sa teším na jeho ďalší príbeh.

JitulHa
08.06.2024 4 z 5

Již třetí kniha od autora a opět velmi dobrá. Netypický příběh, skrývající v sobě pro dnešní dobu velmi aktuální a diskutované téma. K tomu přidejte jeho jedinečný styl vyprávění, který vás donutí nad příběhem přemýšlet, zároveň vyvolá potřebu číst dál, protože vy zkrátka potřebujete vědět, jak tohle celé dopadne, a vyjde vám opravdu výjimečná kniha, jenž ve vás zanechá spoustu otázek. Jenom doufejme, že TJ Klune není kromě skvělého spisovatele také prorokem... Hodnocení 4,5*

lucakuca
18.05.2024 4 z 5

Žili, byli v pohodě, pak se něco stalo a šli. Šli a šli a došli. Něco se stalo, vrátili se a něco udělali a žili a byli v pohodě.
To jen ve zkratce.
Chvíli jsem se bavila a chvíli se nudila. To je tak zvláštní kniha.... Líbí se mi, budu ji doporučovat, a přitom jsem ráda, že jsem ji konečně dočetla. A stejně vím, že na ni budu dlouho vzpomínat.
Je vtipná, je geniální, je láskyplná, je k zamyšlení, a je otravně nudná. Chápete?

Zatím zde není žádná související novinka.

Lidstvu:Vlastně jsi nanic, ale vynalezlo jsi knihy a hudbu, takže si tě asi ještě chvíli nechá. Máš štěstí. Protentokrát.

Vyjádřila bych ti uznání, jenomže pitomost na mě dojem neudělá. Kdyby ano, flirtovala bych s tebou.

Hudba ozubených kol představovala život.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Zo života bábok v seznamech

v Právě čtených7x
v dalších seznamech6x