Iron Flame

recenze

Železný plamen (2024) 2 z 5 / Bookish_Adria
Železný plamen

Pro všechny fanoušky čtvrtého křídla se omlouvám

První díl byl úžasný ani ne tak kvůli postavám, ale spíše díky drakům. Škola, kde je násilí a bojujete o vlastní život znělo skvěle. Od druhého dílu jsem samozřejmě měla velká očekávání, ale přišlo zklamání.
Hlavní hrdinové se vrací na stejné místo a to je do školy. Celý příběh se odehrává ve stejném stylu, kdy hlavní hrdinka dochází na hodiny, bojují… Má to velmi pomalý rozjezd a bylo obtížné se do příběhu začíst a vžít.

Violet dle mého pocitu neprošla žádnou změnou a spíše ve mně vyvolávala pocity, které u hlavní hrdinky nechcete. Byla hodně ukňouraná “Nevěřím ti! “Chci tě “Vše je moje chyba …. Mezi hlavními postavami jsem necítila tu jiskru a chemii, která byla v prvním díle úplně hmatatelná a žhavá.

V příběhu bych uvítala více scén s draky, kteří tomu dodávají ten správný pocit. V příběhu máme nové postavy, kdy už jsem se v těch jménech ztrácela …

Byly tam samozřejmě i slabé chvilky, kdy vás vaše srdíčko zradilo. Pro mě tam byly některé věci nelogické, ale to tady nemůžu zmiňovat. Konec mě nějak nepřekvapil. Samozřejmě tento díl je takový informační, kde nás nejspíše autorka připravuje na další díl, tak nám chtěla poskytnout důležité informace, ale kniha mohla mít klidně o 200 stran méně a bylo by to čtivější z mého pohledu. Velmi doufám, že Violet “dospěje rychleji než Andarna

Slova na závěr: Vím, že autorka potvrdila zatím pět dílu, ale osobně by mně stačila triologie, kterou měla původně v plánu ať to zakončí v nejlepším. Mám obavy, že to pak ztratí tu jiskru a zájem čtenářů.

Samozřejmě knihu si musí každý přečíst a udělat si na ni svůj názor. Nezapomínejte na to, že sto lidí, sto chutí.

Železný plamen Železný plamen Rebecca Yarros

Všichni, včetně Violet samotné, očekávali, že během prvního ročníku na Basgiathské válečné akademii zemře. Přežila, ale skutečný výcvik – brutální a extrémně vyčerpávající – je teprve před ní. A spolu s ním i výzva v osobě nového ... více