V zajatí Mysľomágov

recenze

V zajatí mysľomágov (2024) 4 z 5 / michaelaXvGn
V zajatí mysľomágov

V zajatí Mysľomágov je už moja štvrtá kniha zo sveta mágie mysle. Je to doplnková kniha, ktorá rozpráva príbeh Tris Bergovej, ktorú si určite pamätáte z Nočnej mory.

Celý príbeh je veľmi čtivý a dej je plynulý. Krátke kapitoly dodávaju čítaniu tú správnu dynamickosť a počas celého deja nebola chvíľka, kedy by som sa nudila. Autorka vie skvelo pracovať s emóciami čitateľa, a preto sa od čitania nedá odtrhnúť. Navyše, zvraty sú ozaj originálne, niektoré až nečakane drastické. Autorka je špecialistka na detaily, ale to nie je žiadna novinka. Kto čítal knihy od nej, vie o čom hovorím.

Trochu ma mrzí, že tu bolo menej mysľomágie, aj keď vzhľadom na okolnosti deja sa to dá pochopiť. Tiež som mala pocit, že kniha sa v druhej polovici zvrtla trochu do iného žánru.

Na konci knihy zostalo zopár nedoriešených vecí, na ktoré mám svoje teórie, ale som zvedavá, či pre nás autorka ešte niečo vymyslí.

Ako poslednú vec musím ešte vyzdvihnuť obálku knihy, ktorú na fotke síce nevidieť, ale určite ste ju už zazreli. Jej zelené sfarbenie pôsobí temne a tajomne a hneď sa pýta čitateľovi do rúk.

V zajatí mysľomágov V zajatí mysľomágov Viktória Moser

Pamätáte sa na Tris Bergovú z pracovného tábora na ťažbu vermia, s ktorou sa stretla Ellis Seedová počas svojho úteku z Amicie? Ako sa Tris dostala do tejto zabudnutej, vyľudnenej oblasti a čo sa v skutočnosti stalo v Javorniciach... více