Karimah Karimah komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Nebavilo mě to. Pokaždé, když jsem otevřela knihu, nedokázala jsem si vůbec vzpomenout, o čem jsem naposledy četla.

24.04.2024 2 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Od autorky mám přečteno asi všechno, ale tohle bylo zklamání. Jedním slovem slabota. Odnikud nikam.

27.11.2023 2 z 5

Šílená Češka v Dubaji Šílená Češka v Dubaji Blanka Solařová-Calibaba

Nevím, jak hodnotit, je to něco mezi odpadem a pěti hvězdičkami. Během čtení jsem si několikrát říkala, bohajeho, to se fakt nedá číst a stejně jsem četla dál. Je to příšerné, ale jako fakt antiliterární dílo, zároveň věřím každé větě, i když je vymyšlená :-)

02.06.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Výborné téma, zase jsem se dozvěděla něco nového. Bohužel styl psaní mě až tolik nenadchnul a příběh mohl být také propracovanější. Dalo se z toho vymáčknout víc.

24.04.2023 4 z 5

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Spíše young adult než historický román.

20.01.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Zpočátku skvělé, klasická Soukupová, ale místo, aby se příběh nějak vyvíjel, tak se jen nekonečně táhl. Konec byl už jen taková rána z milosti.

09.01.2023 3 z 5

Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Camille G

Člověk se u toho docela zasměje, až na ty autorčiny slabé svěrače, po dvacátépáté už to ztrácí vtip.

07.10.2022 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Příběh toho nabízí hodně k přemýšlení. Často se říká, že kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale není to vždy pravda.
Vyzdvihla bych také nádherné popisy přírody.
Za mě je to jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla.

25.05.2022 5 z 5

Holka se sílícím hlasem Holka se sílícím hlasem Abi Daré

Smekám klobouk za překlad.

18.03.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Kniha mě celkově bavila, ale některé věci mi doslova lezly na nervy. Hlavně jak se hlavní hrdinky chovaly, nepřišlo mi to úplně "ze života", ty postelové scény to měly jako oživit nebo co? Z orgasmu a vnitřní lvice už na mě šly osypky.

18.03.2022 4 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Nikdy jsem nic takového nečetla a za mě je to prostě geniální.

20.01.2022 5 z 5

Deník jóga matky Deník jóga matky Šárka Vojáčková Konečná

Nedokázala jsem to dočíst do konce. Na začátku popis porodu ala Mimibazar, následuje učení jógy aplikované na denní běh novopečené matky s tím, že před početím zřejmě chápala všechno úplně špatně, ale teď, teď už to všechno docvaklo na správné místo a je čas se o moudrost podělit.

16.12.2021

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Překombinované a těžko uvěřitelné.

30.10.2021 3 z 5

Couchsurfing v Saudské Arábii Couchsurfing v Saudské Arábii Stephan Orth

Dávám pět hvězdiček ne proto, že by to byl takový literární skvost, ale protože mě velice zajímá život v Saudské Arábii. Je fajn, že se Saudská otevírá světu a tohle svědectví o prvních krůčcích v tomto směru je rozhodně zajímavé a věrně podané. Oceňuji hlavně aktuálnost a nevyhýbání se politickým tématům, jako je aféra na ambasádě v Turecku nebo válka v Jemenu. Bylo mi líto předčasného ukončení cesty (kvůli koronaviru), ale co se dá dělat.

14.10.2021 5 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Bylo to správně ulítlé a zpočátku jsem se královsky bavila. Škoda, že ten drajv nevydržel do konce.

06.10.2021 4 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Mám ráda knihy, ve kterých nahlédnu do prostředí a společností, které jsou pro mě neznámé a těžko bych se tam jinak dostala. A tady se mi dostalo plnou měrou. Život v Nigérii, život a starosti migrantů v Anglii a USA, rasismus, peripetie s afro vlasy ... Autorka píše čtivě a určitě se poohlédnu po jejích dalších knihách. Trochu mi vadila rozvláčnost.

05.10.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Předchozí dva díly mě bavily mnohem víc. Tohle bylo místy zdlouhavé a občas jsem se v tom i ztrácela. Přesto se moc těším na pokračování.

16.09.2021 4 z 5

Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga

Velice silný a zajímavý příběh, ale absolutně mi nesedl styl psaní, takový nevybroušený diamant.

02.09.2021 3 z 5

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Nenáročné čtení, poněkud povrchní.

30.07.2021 3 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Třetí díl se mi zdál nejslabší a dost jsem se překonávala, abych to dočetla. Rozvláčný a "nijaký" konec tomu nepřidal.

27.05.2021 3 z 5