Nové komentáře u knih Daniel Quinn
Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha
„Vzhledem k vysokému hodnocení a opěvným ódám, jsem se na knihu dost těšila... no o to horší byl pak můj dojem z této "duchovní cesty". Pokud se člověk v této době aspoň nějak obecně zajímá o dění ve světě a kolem sebe, je mu tato osvěta naprosto k ničemu a vystačí si se zdravým rozumem.“... celý text
— undisclosed
Izmael - Dobrodružstvo mysle a ducha
„toto bola asi najhoršie napísaná kniha čo som kedy čítal. Aj keď plná múdrych myšlienok, bola to vlastne antiliteratúra.“
— netopýr088
Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha
„Skoro 30 let uplynulo od napsání a nic se nezměnilo. Tedy alespoň na první pohled. Zatímco před těmi 30 lety muselo jít o zjevení, dneska, myslím, je spousta lidí, kteří berou myšlenky v knize jako téměř samozřejmé. I když ne tak podrobně zargumentované, ale intuitivně pociťované. A snaží se své životy podle nich korigovat.
Ale Matka Kultura se nedá. Dál bude Grety, Extinction Rebellion a další buď ignorovat nebo skandalizovat a strašit nás tu imigranty, tu viry, tu krizí. Je to na každém, jak se s tím vypořádá.
Četba není nijak strhující, příběh je v podstatě triviální, ale pokud si člověk poctivě zkusí hledání vlastních odpovědí na Ishmaelovy otázky, jde o solidní detektivku.
Svým způsobem geniální.“... celý text
— vlkcz
Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha
„Kniha, u které se musí hodně přemýšlet. A hlavně k ní přistoupit bez jakýchkoli vlastních představ a předsudků. Každý čtenář si z ní odnese nějaké poselství. To, které jsem si odnesl, bych definoval asi takto: mnoho inspirativních myšlenek, které jsou bohužel v příkrém rozporu s tím, kam se ubírá naše civilizace (což bohužel už nelze ovlivnit).“... celý text
— HenryOsmý
Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha
„Kniha má velmi dobré hodnocení a ohlasy a věřím v její přínos. Mě osobně však moc nezaujala. A to bych řekla, že patřím do cílové skupiny, protože filosofuji a přemýšlím ráda. Pokud se zajímáte o esoterické a duchovní knížky a romány, ale nejen ty, problémy naší "vyspělé" společnosti jsou vám jistě známé. Kniha vede k zamyšlení se nad naším nevhodným stylem života a upozorňuje na jistě existující problémy společnosti, jako je přelidnění, chudoba, prosazování "jediného správného", atd., což je přínosné. Ale co mi vadilo je styl, jakým autor tyto problémy čtenáři sděluje. Příběh, do kterého byly problémy, na které chtěl autor upozornit zasazeny, mi přišel nepřirozený, prvoplánový a až moc "uměle" vytvořený. Vsuvky, které měly posouvat děj, mi přišly úplně zbytečné, znovu musím použít slovo -"umělé". Učeň, který v knize vystupuje, mi byl nesympatický a byl tak natvrdlý, že jsem z toho byla občas nervózní. Sdělení mi často přišlo až moc zavádějící a jednostranné. Nejužitečnější a hlavní myšlenku se dozvíte již z obálky. Kniha na mě působí hodně negativně a kriticky a řešení problémů, na které poukazuje, v ní pro mě zaniká.
Osobně, pro podporu otevřenějšího myšlení a uvědomění si, že žijeme v "relativní pravdě", o které se zřejmě i tento autor pokoušel, byla pro mě mnohem přínosnější např. kniha "Sobí Hora" od Karin Tidbeck (viz můj komentář ke zmíněné knize), kde to však vůbec nebylo prvoplánové (jedná se o naprosto jiný žánr).
Ale abych nebyla tak negativní - jistě, v knize je mnoho dobrých myšlenek a nevidím důvod, proč by si ji někdo neměl přečíst. Člověk nikdy neví, kde dojde k nějakému uvědomění.“... celý text
— Kattulli