Nová kniha
Chlapec z bloku 66 - Limor Regev
Zažil víc hrůzy, než by kterékoli dítě mělo zažít, teď ale musí přežít Blok 66. Leden 1945. Čtrnáctiletý Moše Kessler vystupuje z vlaku v koncentračním táboře ... detail knihy
Nové komentáře u knih Limor Regev
Chlapec z bloku 66
„Brala bych to spíše jako dokument. Na toto téma jsem těch kniha přečetla už hodně ,tak mě přijde ,že už se to skoro všechno tak nějak opakuje.“
— zimolka
Chlapec z bloku 66
„Musím říct, že kniha se mi velmi líbila. Měla jsem pocit, že už je toto téma na mě moc a opět budu mít problém knihu dočíst, ale ne. Byla napsaná velmi dobře, nenásilně, neměla jsem pocit, že mě někdo nutí číst bibli (se kterou nemám problém), ale někdy je těch cizích slov až moc, což u této knihy nebylo, i přesto, že je to životopisný příběh, je napsaný velmi dobře. Doplněny fotkami, což se mi líbilo, že k příběhu občas vidíte i obrazy lidí i místa. Dodává to tu reálnou podobu. Kniha je tenká a výstižná, i když jsem měla v některých odstavcích pocit, že se opakují. Ale možná to byl záměr, opakování je matka moudrosti.
Co se mi osobně líbilo a uchvátilo, že Antonín Kalina žil relativně blízko, což mě teď ještě víc láká město Třebíč znovu navštívit.
Takže opravdu tuto knihu doporučuji.“... celý text
— Luciela
Chlapec z bloku 66
„Kniha vypráví (spíše) dokumentární formou cestu Mošeho během 2. SV a holocaustu. Zvěrstva nacistů z pohledu třináctiletého chlapce, kterého při první selekci na rampě v Birkenau zachránila lež o jeho skutečném věku. Nečetlo se mi to dobře, a tentokrát to nebylo jen díky tématu, ale také z toho důvodu, že mi kniha a její písemná forma nesedly, ale cítila jsem, že je potřeba se tímto "svědectvím" prokousat. Jelikož tyhle silné a hrůzné příběhy by se měly číst a jejich "odkaz by se měl předávat dál.“... celý text
— Mermaida
Chlapec z bloku 66
„Po delší době jsem se pustila do knihy, která čtenáře seznamuje s osudem malého chlapce, který zažil zla druhé světové války. Tyto knihy se mi nečtou lehce. Čekala jsem tedy na správné rozpoložení, kdy se do knihy pustit. To přišlo nedávno, takže jsem čapla knihu a dala se do čtení.
.
Hlavní postavou a zároveň vypravěčem svého příběhu je tu Moše Kesler. Kniha začíná skoro idylicky. Nejdříve se seznamuje s jeho životem před válkou. Jednoho dne ale bylo všechno jinak. S maminkou a mladším bratrem nastoupili do vlaku a pak už bylo vše jen horší..
.
Nikdo z nás si nedokáže představit ty hrůzy, které musel Moše vytrpět. Ten ale k vyprávění přistupuje citlivě a vy máte pocit, že vedle pana Kesslera sedíte a posloucháte jeho vyprávění. Tímto stylem je napsaná celá kniha. Byla místa, kdy jsem musela na chvíli jít něco dělat, zaplašit chmurné myšlenky... Ale velkou část knihy to bylo mrazení, které jsem měla z příběhu malého chlapce.
.
Kniha nemá ani dvě stě stran, takže to není čtení na nějak dlouhou dobu. Ale rozhodně má svým obsahem co nabídnout. Sama jsem ji až na malé přestávky přečetla za jedno odpoledne.
.
Chlapec z bloku 66 je moc pěkně zpracovaná. Najdete tu fotografie s popisky, ale také bohatou přílohu, která je plná doplňujících informací.
.
Nečtu takové knihy často, a vím proč. Ještě teď mi běhá mráz po zádech. Chlapec z bloku 66 byla velmi zajímavá kniha, se silným příběhem. Každý z přeživších má můj obrovský obdiv, za sílu, odvahu. Jsem ráda, že vznikají tyto knihy, abychom nezapomněli a poučili se.“... celý text
— Áňa 998
Chlapec z bloku 66
„Velmi silný příběh...“
— Pogy