Nové komentáře u knih Tania Kambouri
Policistka volá o pomoc - problém s integrací nelze vyřešit na ulici
„Autorka není spisovatelka. Proto jsem nečekala literaturu, ale zajímaly mne problémy, kterými se zabývá, a které jsou patrné i v naší zemi, byť kdo je vidět nechce, ten je nevidí.
Některé části se opakují, čímž nabývají na důležitosti, vyjadřují apel policistky, kterou tato problémy nejvíc trápí. Trošku jsem je potom přeskakovala.
Přesto je to důležité čtení a je velká škoda, že kniha prošla bez většího povšimnutí...“... celý text
— kopeceli
Policistka volá o pomoc - problém s integrací nelze vyřešit na ulici
„Pardon, ale toto se prostě nedalo číst. Ze začátku zajímavé, ale během několika stránek se ze zajímavého stalo utrpení. Autorka se neustále opakovala a mám pocit že některé věty, snad i přímo odstavce jsem během knihy našel několikrát, pokaždé jen s malou úpravou. Bohužel prakticky na každé stránce jsem se dočetl, že autorka nechce dávat všechny přistěhovalce do jednoho pytle a že nepíše rasisticky, ale pouze předává fakta, tak jak je vidí. Nestačilo to říci jednou v úvodu knihy? Pak by se ta kniha možná dala číst.
Kniha poukazuje na problém, který nechtějí lidé řešit a zavírají před ním oči, což na knize oceňuji. Bohužel ale co se čtivosti týče, tak za mě naprosté utrpení a ja se nutil do každé stránky. Za mě je tato kniha bohužel knižní odpad.“... celý text
— pejty
Policistka volá o pomoc - problém s integrací nelze vyřešit na ulici
„Podle negativních recenzí na tuto knihu bych řekla, že pravda bolí. A pravda nezkrášlená filtrem politické korektnosti navíc dokáže "sociální romantiky" rozzuřit doběla. Dobře. Měli by ji slyšet častěji.
Za mě skvělá kniha. Osobní zkušenosti, svědectví z první ruky, nepřikrášlený pohled na to, jak se věci mají. Navíc je tato kniha stará už víc než pět let. Neumím si představit, jak to vypadá v Německu na ulici dnes. Chudáci policisti.“... celý text
— drakamena
Policistka volá o pomoc - problém s integrací nelze vyřešit na ulici
„Současná německá společnost pohledem osoby, která musí denně řešit její disfunkce.“
— Madelisi
Nemecko očami policajtky: Tiesňové volanie
„Za jadro posolstva tejto knihy považujem úsek od str. 64, kde autorka opisuje mentalitu a fungovanie tradičnej arabskej rodiny a porovnáva ju s individualizmom západnej Európy. Kým v Európe hľadáme svoj zmysel života a naplnenie svojho potenciálu, v kultúre islamskej/arabskej je účel daný už vlastne pri narodení a treba ho napĺňať. Ako keby sa vás nikto nepýtal, či máte vlohy na kreslenie, či vás to osobne baví alebo aspoň zaujíma, ste posadený (v určitom veku a po sobáši) za predsednícky stôl Povereníctva pre umenie a budete robiť rohodnutia a zadeľovať úlohy.
Ak dočítate po stranu 77, budete sa usmievať nad naivitou Nemeckej vlády. Je to ale pochopiteľné. Nepoznajú správanie Rómov. My na Slovensku áno a preto pre nás opisované situácie nie sú ničím zvlášť prekvapivým.
Kedysi ma zaujímala odpoveď na otázku: Čo je horšie: neprispôsobiví Rómovia alebo imigranti? Vďaka spomenutému krátkemu úseku tejto tristnej výpovede už viem. Prezradím svoj názor: Ďakujme Bohu za Rómov! ... a nech nás ochraňuje od masovej imigrácie aj naďalej...“... celý text
— Helena0405
Tania Kambouri knihy
2016 | Nemecko očami policajtky: Tiesňové volanie |
Štítky z knih
Německo Romové, cikáni policie uprchlíci integrace přistěhovalci, imigranti kriminalita
Kambouri je 2x v oblíbených.