Hotýlek diskuze
Alena Mornštajnová
Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text
Diskuze o knize (6)
Přidat komentář
Ale některým se líbilo, ale dá míň hvězdiček, protože jiná knížka od autorky se líbila víc. Mně se třeba Hotýlek ze začátku moc nelíbil, tak jsem ho odložila a četla jiné knížky, dočetla jsem, až byla nálada a líbila se mi, ale už to ovlivnilo mé hodnocení, že mě nechytla hned.
Jirinamac. Já Hotýlek četla asi před dvěma lety. Moc se mi líbil. Už tehdy jsem psala, že nechápu to srovnávání. Hana se mi také líbila, Slepá mapa i Tiché roky též. Srovnávat je přece nejde, vždyť je každá jedinečná. To je jako srovnávat hrušky s jablky. Můžu mít radši jablka/nebo hrušky/, ale to je tak všechno. Srovnávat to nejde.
S odstupem si myslím, že se mi nejvíc líbila Slepá mapa. Jenomže už zítra to možná bude jinak, protože si Hotýlek přečtu znovu.
Jinak to srovnávání není problém jenom knih paní Mornštajnové. Zrovna tak čtenáři srovnávají třeba Dcery a Člověk Gabriel paní Dubské. A další a další knihy.
Nechápu komentáře ,,líbila se mi, ale Hana nasadila laťku vysoko,, proč srovnávají knížky, které jsou rozdílné? Vždyť každá kniha od A.M. je z jinéné doby a má jiný obsah, není to dílo na pokračování.
Nekdo psal v komentari, ze by to mela byt nejslabsi kniha od autorky, ale to nevim, podle mne ne. Dostala se mi do ruky jako prvni, pac byla v knihovne nahodou jako jedina volne k mani - mooooc se mi libila. Vazne veci podane poutave, dalo by s erici nevazne...ale uzasne ctive.
Jedna z knih, jez mi uvizla v hlave a kterou si casem prectu znova a rad, stejne jako Slepou mapu - ta byla celkove vaznejsi, ale nemene vyborna.
Hana se mi do rukou jeste nedostala, ale vse ma svuj cas...
Štítky knihy
láska smrt česká literatura Československo tajemství komunismus radost smutek prarodiče rozhlasové zpracování rodinné ságyAutorovy další knížky
2017 | Hana |
2019 | Tiché roky |
2021 | Listopád |
2023 | Les v domě |
2017 | Slepá mapa |
Ať je to, jak je to, Hana vychází v překladu v zahraničí. A to není vůbec špatný ;) a to je hlavní. Ať už nejlepší to nebo to.