Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Marika Vanova
Marika Vanova 16.09.2021 v 23:28

denib - tak snad se příště zadaří. U nás v knihovně chodím mezi police s knihami už jen se synem do dětského. Knihy pro sebe si půjčuji přes rezervace nebo službu objednej, mám to pěkně připraveno u výdejního pultu, bojím se totiž jít mezi knihy, že bych si toho našla a napůjčovala ještě mnohem víc.

keri.H
keri.H 18.09.2021 v 11:31

"Občas panikaříme, protože je potřeba zaplatit účty a chovat se dospěle, jenže nevíme jak, protože selhat coby dospělý je tak zoufale jednoduché."
(Úzkosti a jejich lidé)
Kniha vypadá zatím velice zajímavě. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.09.2021 v 11:36

Keri.H: mě se líbilo až do konce. Věřím, že se taky bude líbit. Dočetla jsem s úsměvem na tváři...

keri.H
keri.H 18.09.2021 v 12:46

Lenka.Vílka: Já se do ní začetla ve vlaku, že mi ani nedošlo, kde jsem. Naštěstí jsem vystupovala na konečné. :D V MHD už jsem si pak dala pozor. :)

Eicherik
Eicherik 19.09.2021 v 15:21

Načínám svoji první Agathu. Doposud mám za sebou jen jednu povídku a ta byla velmi povedená. :-)

denib
denib 19.09.2021 v 15:30

Eicherik: Určitě budeš spokojený. Dej pak vědět.


keri.H
keri.H 19.09.2021 v 17:35

Eicherik: To jsem zvědavá, co na ni řekneš. :)

keri.H
keri.H 19.09.2021 v 17:45

Pravda je, že kdyby lidé byli opravdu tak šťastní, jak to vypadá na internetu, netrávili by na něm sakra tolik času, protože ten, kdo prožívá krásný den, ho z poloviny nevyplácá na focení sebe sama. Pěstovat mýtus kolem své osoby umí každý, pokud na to má dost hnojiva, takže jestli tráva na druhé straně plotu vypadá zeleněji, asi bude plná sraček. Ale to je jedno, my už jsme se totiž naučili, že každý den musí být jedinečný. Každý den.
(Úzkosti a jejich lidé)

Tohle je prostě dokonalý. Úžasný čtení. :)

Eicherik
Eicherik 19.09.2021 v 17:50

denib, keri.H: Agatha je asi jistota. :-)

R.E.M.
R.E.M. 19.09.2021 v 19:20

Eicherik - Deset malých černoušků je fajn.

Po nějaké době jsem otevřela knihobudky a odnesla si 3 kousky. Jedním kouskem byla Zelená ratolest, pokračování Nebeského stromu od E. Pargeter.

Text příspěvku byl upraven 19.09.21 v 21:17

keri.H
keri.H 19.09.2021 v 20:15

R.E.M.: To je super, že jsi tam něco našla. :) Já uvažovala o tom, že bych nějaké odnesla. Včera mě to nenapadlo, když jsem jela vlakem, abych je vzala na nádraží, tak třeba příště.

braunerova
braunerova 19.09.2021 v 21:00

R.E.M. Ve Francii se nové vydání jmenuje "Bylo jich 10“, to staré jméno je prý nekorektní.

Eicherik
Eicherik 19.09.2021 v 21:18

braunerova: Letošní české vydání se jmenuje A pak nezbyl žádný. Už se tu to probíralo a asi bych to více nerozebíral. :-)

R.E.M.
R.E.M. 19.09.2021 v 21:29

keri.H - naše knihobudka je kvalitně zásobovaná, málokdy se stane, že mě tam žádná kniha nezaujme.

Včera jsem zjistila, že na nádraží ve Valašském Meziříčí zmizely regály s knihami, obdoba knihobudky. Jen pár knih, 4 - 5 ks se potulovalo u nádražních lavic.

braunerova: Tento virový kmen stupidity k nám domů naštěstí ještě nedorazil. Stále máme v knihovně Deset malých černoušků. :)

Text příspěvku byl upraven 19.09.21 v 21:33

siena
siena 20.09.2021 v 07:32

Napadá mne jedno zemité, velmi nekorektní rčení "o pletení biče"...

Ano, probíralo, celkem nedávno. Ale tedy znovu, opakováního, zdá se, není nikdy dost... diskuzní příspěvek paní uživatelky JaneBonny, přímo u knihy, dává vysvětlení tohoto "problému".

https://www.databazeknih.cz/diskuze-o-knize/deset-malych-cernousku-236

Text příspěvku byl upraven 20.09.21 v 13:19

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.09.2021 v 11:12

Na dnešní burze knih v knihovně byl vážně výběr!
Mám pár rodokapsů k Vánocům. Taky Sůl moře a Kříďáka, taky jako dárek, to sem napsat můžu. Ty rodokapsy raději ne, nikdy nevíš, že najednou vleze ten člověk do diskuse. A Satanské verše, vydání 1995.
To není špatný :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.09.2021 v 18:33

Teď koukám, že ty Satanské verše mají na knihobotu za 650 Kč, já to koupila za 20 Kč. To není vůbec špatné ;) Byť tam píšou rok 1991. Ale já jsem ten typ, co si koupil kazové nové vydání Svědectví za tři kila, než aby se chlubil prvním za litr ;) když loni za to chtěli překupníci ještě víc. Což mě vede k...

Jak to máte s prvníma vydáníma? Toužíte po tom? Potřebujete mít v ruce první vydání, aby to pro vás byla lepší kniha? Někomu na tom přeci jen záleží. Jenom takový můj menší osobní průzkum :)

Text příspěvku byl upraven 20.09.21 v 18:43

Terror
Terror 20.09.2021 v 19:09

LV: Jestli tedy mohu zaprasit tuto diskuzi - Přestože se počítám mezi sběratele, až tolik na prvních vydáních netrvám. Spíš mi jde o kompletnost řady, edice nebo děl od jednoho autora. Třeba u Kinga mám každou knihu z jiné vsi (mimochodem, alespoň teď vím, kdo mi vyfoukl tu kazovku z Dobrovského...) Když se ale povede kup nějaké vzácnosti v prvním vydání, joj, tak to rozhodně neodmítám.

Ještě k těm Satanským veršům - četl jsem úryvky, které kdysi vyšly ve staré Ikarii. A musím po pravdě přiznat, že celou knihu bych nedal. Osobně si myslím, že nebýt té aféry s islámem, neštěkl by po téhle knize ani bišonek. Ale jinak dobrý kup, o to nic.

Eicherik
Eicherik 20.09.2021 v 19:09

Lenka.Vílka: Nepovažuji první vydání za lepší. Dávám přednost hezčímu vydání. :-)

denib
denib 20.09.2021 v 19:19

Lenka: Je mi jedno, jaké mám vydání ...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.09.2021 v 19:22

Terror: dva roky zpátky jsem četla vydání Paseky a nějak jsem to nedala. Četlo se mi to těžce a strašně dlouho. Déle než těch 90 dní, co mohu mít půjčeno z knihovny. Ale když jsem tam knihu viděla, musela jsem si jí koupit. Já to konečně dám! To samé jsem měla s Atlasovo vzpourou (nebo jak to vypádovat, na tohle nejsem). Chtěla jsem to číst, ale když jsem knihu měla doma, odešla nálada. Prostě to není titul na čtení z knihovny. Tedy za mě.
Já ty kazovky kupuji přes stránky Bety. Ale asi to jsou knihy z toho shopu, co má Beta v Praze. A kdyby mi někdo neřekl, že je to kazovka, nepoznám to. Už jsem takhle koupila víc knih od Kinga. Začala jsem ho číst poměrně nedávno...

A jak píše Eicherik, záležíi na obálce. Mě se navíc ta obyčejná hnědá obálka líbí mnohem víc, než ta veselá od Paseky...

Text příspěvku byl upraven 20.09.21 v 19:24

Naias
Naias 20.09.2021 v 19:32

Ja sa riadim tým, ako mi vyhovuje preklad. Väčšinou sa mi viac páčia staršie. A tiež nemám rada, keď sa akokoľvek prerábajú knihy od slovenského či českého autora. Kúpila som si napríklad v kníhkupectve novú knihu Študáci a kantoři, ale keď som zistila, že tam nepobieha matyk, ale matikář, okamžite som si kúpila starý výtlačok z antikvariátu.

Terror
Terror 20.09.2021 v 19:48

Eicherik: S hezčí obálkou souhlasím. Ještě bych přidal vazbu. Jenom si neodpustím takovou poznámku - člověk si koupí knihu mnohdy opravdu jen proto, že se mu líbí obálka a poté ji zasune do knihovny, kde tato není vidět... a při četbě (pokud jde o přebal) ji stejně sundá :)

Eicherik
Eicherik 20.09.2021 v 20:00

Terror: Na vazbě záleží též. Na překladu, jak píše Naias samozřejmě nejspíš nejvíce. :-) K té obálce. Nejen obálka je hezká, ale i na "hřbetu" záleží. Vlastnil jsem Jméno růže z roku 1988 a to byla taková hubená nevýrazná, šedivá chudinka. Nyní mám vydání z roku 2014. Je krásně tlusťoučká, do modra a se zlatými písmeny. :-D

Text příspěvku byl upraven 20.09.21 v 20:02

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.09.2021 v 20:09

Já si ujíždím na embosovaných obálkách a tam je mi asi jedno, zda paperback nebo pevná vazba, čili s přebalem. Ale jak má kniha přes 500 stran, lepší je pevná vazba. Ale pokud se tlustý paperback dobře drží během čtení, jde otevřít, držet a nebolí z toho ruce, nevadí to tak moc :)

Text příspěvku byl upraven 20.09.21 v 20:10



Vložit příspěvek