Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.11.2021 v 14:23

Naias: den blbec vyrovnán. Zrovna jsem se vrátila domů s knihou. Očichávám tu nádheru a je to fajn. Miluju, když voní takhle sexy. Jenom mám trochu víc (zase) rýmičku a kašílek. To by bylo v pohodě, ale zítra chci jít do kina na film co má přes dvě hodiny. No co, má to titulky, tak to ostatní zvládnou :D

Text příspěvku byl upraven 04.11.21 v 14:24

keri.H
keri.H 04.11.2021 v 15:39

Lenka.Vílka: Přeju, ať to rychle přejde. :)
Jinak tipuju to na film Eternals.

Text příspěvku byl upraven 04.11.21 v 15:44

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.11.2021 v 15:42

Keri.H: děkuji moc, paralen a čaj je můj kamarád, snad to vyjde. Jo, Eternals :) fakt se těším :)

keri.H
keri.H 04.11.2021 v 15:46

Lenka.Vílka: Čaj a zachumlat se pod deku je ideál.
Ale to kino chápu. :) U nás to myslím dávají s dabingem, taky jsem uvažovala, že bych na film šla.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.11.2021 v 15:56

Keri.H: já můžu jenom na jeden termín. Zítra. O víkendu jsem v práci. A potom už nedávají. Což mě docela překvapilo. Ale píšou 3D a titulky. Bohužel se mi u nás už 2x za sebou stalo, že psali titulky (což preferuju), ale v sále jsem zjistila, že oba filmy mají dabing. To mi zase tak moc nevadí. U Venoma mi to nevadilo ve výsledku vůbec, ale u Duny mi to vadilo hodně. To jsem fakt chtěla s titulkama :/
Tak snad půjdeš :) prý to má špatné hodnocení jenom proto, že hodně lidí to hejtí kvůli jedný postavě a protože to je trochu jiný než "Marvel Standard". A právě na to jsem zvědavá. Jak dopadlo to, že konečně nehrajou v určitých věcech na jistotu. (Pardon, nějak jsem se rozjela. Jsem zvědavá, co budu říkat potom...)

keri.H
keri.H 04.11.2021 v 16:24

Lenka.Vílka: No já koukala, že nám zastavily v kině online rezervace, osobně tam nestíhám zajít dřív a jít přesně před kinem bude zrovna na tenhle film dost fronta, takže si to ještě rozmyslím.
Tak mě se třeba líbil i film Shang-Chi právě proto, že to bylo takový jiný.
Tak dej vědět, jak se ti to líbilo.

Na Duně jsem byla ve 3D s titulkama a za mě super. :)


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.11.2021 v 16:45

Keri.H: Ano, Shang-Chi byl stokrát lepší než nudná a CGI bordelu plná Black Widow, kde do bylo naprosto zbytečné, a působilo to tam hrozně. Protože když přišel na řadu závěr s draky, já si užívala každou vteřinu. Za mě topka ta akční scéna během útěku z arény na tom lešení ;)
My to většinou děláme tak, že se koupí lístky a potom si jdeme někam sednout. Já sama odmítám jít výš než do páté řady, takže tam je místo vždycky (máme 17 řad)....a zatím nám nic nezatrhli, online není problém. Zda to není kvůli změnám od 1.11 z hygieny. Jenom by mě zajímalo, jak to teď v kině bude. U nás zatím nekontrolovali, zda tam jde vážně jenom ten, kdo může. Nikdy, nijak. Tak nevím, jak to bude teď. Zda mě zkontrolují u prodeje nebo u vstupu do sálu?
Jednou jsem byla svědkem, jak nepustili někoho do sálu (PG-13), ale lístky jim původně prodali. A v těhle případech peníze nevrací. Ale když vzali na posledního Spíďu pětiletýho kluka, kterej z toho nic nemohl mít a celý sál to dost rušilo (bojím se - křičím - musím čurat stále dokola), tomu nic neřekli :D
...jsem zvědavá, kolik lidí půjde do kina, protože ví, že u nás na to kašlou a nic nekontrolují a najendou se něco děje...
Vědět dám :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.11.2021 v 17:00

Neřikala jsem to? Už tam dopsali, že má film dabing :D na to, že začíná za půl hodiny a slibovali titulky, tak budou ty, co jdou první den, trochu zaskočený :D

keri.H
keri.H 04.11.2021 v 17:02

Lenka.Vílka: Jo ta scéna s lešením byla fakt dobrá. :)

U nás to právě taky nijak za celou dobu neřešili, proto mě překvapilo, že jsou zastavené rezervace online a hlavně jsem nikde nenašla nic ohledně toho napsaný, tak uvidím, jestli tam třeba jen nemají nějakou chybu v systému.

Taky sedím nejradši 4-6 řada. Ale u nás se občas stane, že právě na Marvel filmy je kino plný i pár dnů po sobě.

Text příspěvku byl upraven 04.11.21 v 17:03

keri.H
keri.H 04.11.2021 v 17:03

S tím dabingem je to vtipný,když tam měli původně titulky.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.11.2021 v 17:08

Keri.H: Už si ani nepamatuji, kdy u nás bylo naposledy narváno...hmm...ale za poslední dobu asi nejvíc na Bonda a to jsme byly až poslední den.

braunerova
braunerova 05.11.2021 v 14:39

Lenka.Vílka: Dnes na obědě v restauraci musela odejít jedna neočkovaná paní, nepomohlo jí ani tvrzení, že zapomněla covid pas doma. To je normální Terror :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.11.2021 v 14:51

Braunerova: v tom nevím, já mám potřebné věci v mobilu, takže zapomenout telefon, jsem taky v háji, ale to by se fakt nestalo. Očkovaná, neočkovaná, musela bych pryč. Jak jsem pochopila, není povinnost restaurací mít k prodeji testy. Ale je to spíš v jejich zájmu, aby nepřišli o zákazníka :/ (tedy zatím, když za týden tyhle rychlíci nejspíš už stačit nebudou)

Text příspěvku byl upraven 05.11.21 v 14:52

keri.H
keri.H 05.11.2021 v 15:55

braunerova: Jo, to je blbý.
V úterý jsme si byli koupit jídlo sebou, s mamkou jsme čekaly na jídlo, přišly tam tři chlapi, chtěli se najíst tam a jen jeden z nich měl potvrzení u sebe, takže jim bylo sděleno, že tam jíst nemůžou. Po uvažování se rozhodli, že teda si to jídlo vezmou sebou.

Terror
Terror 05.11.2021 v 16:27

braunerova: Jo, to jsem normálně celej já! :)

Shodou okolností jsem dneska strávil celý den v Jihlavě (technická), takže jsem navštívil i jedno z místních pohostinství za účelem... prostě se nažrat. Lokál prázdný, jen v teráriu ospalej leguán, ve výčepu ještě ospalejší obsluha a já, coby potenciální ospalej host. Potvrzení to po mně chtělo, s čímž jsem počítal. Během konzumace digestivu ve formě turka přišel pár obstarožních dorostenek, který už u vchodu horlivě mával papíry o tom, že ten šmejd chytnou až večer. Takže bez problémů.
Jo, kdyby to někoho zajímalo, technickou jsem obdržel, koupil jsem si v antikvariátě dvě knihy a procoural už podvacáté Jihlavskou ZOO, kde sice většina zvířat konala přípravy na zimní spánek, ale přesto jich bylo venku víc, než lidí. Takže jsem měl klid na pokec s mývalem, který po mně evidentně něco chtěl. Zřejmě taky potvrzení o očkování, neboť se mi sápal po mobilu... :)

denib
denib 05.11.2021 v 16:46

Terror: Obě ty knížky vypadají zajímavě...

Terror
Terror 05.11.2021 v 16:51

denib: Potomky Skytů jsem objevil díky databázi. A Pátý rozměr jsem měl v merku už dávno, protože polskou fantastiku můžu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.11.2021 v 17:24

Co je obstarožní dorostenka? Sorry, jsem prostě zvědavá...

Terror
Terror 05.11.2021 v 18:26

Lenka: To je dáma neurčitého věku a stavu. V reálu to nevypadá moc dobře - spousta líčidla na zakrytí vrásek, které tak nějak žije vlastním životem a samo neví, kam by uteklo... Do toho módní oblečení, které však bylo původně určeno jiné stavbě těla a možná i pohlaví. Prostě osoba, které je přes padesát, snaží se vypadat na dvacet a díky výše zmíněným úpravám vypadá jako někdo, kdo si před spaním listuje v katalogu s urnami. :)

KristinTj
KristinTj 05.11.2021 v 18:37

To Terror: :D :D :D

Já četla poprvé - Kdo se lisuje v katalogu s urnami.

Terror
Terror 05.11.2021 v 18:41

KristinTj: :D Teď jsi mě vyděsila, že jsem to tam fakt napsal.

KristinTj
KristinTj 05.11.2021 v 18:59

Terror: Ale sedlo by to tam, k pobíhajícím líčidlům a schizofrennímu oblečení :D

keri.H
keri.H 05.11.2021 v 20:12

Terror: On to třeba s tím potvrzením může být trochu problém v tom případě, že třeba jdeš jen do města prostě něco potřebuješ nakoupit a na to nepotřebuješ test, jenže pak třeba zjistíš, že do odjezdu autobusu máš ještě dost času a už se ti nechce nikde chodit po krámech, tak si chceš zajít třeba do kavárny, jenže nemáš u sebe potvrzení o testu, protože jsi s tím nepočítal. Takže tahle spontánní rozhodnutí, která mimochodem mám dost ráda, můžou pak být problém. Tam by jediná možnost byla nosit u sebe pořád test právě pro tyhle případy, aby ses otestoval přímo před nimi.

Terror
Terror 05.11.2021 v 20:46

keri.H: A co druhá možnost - nechat se naočkovat a nosit si tečku v mobilu?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.11.2021 v 22:14

Eternals....no, musím říct, že chápu, proč to lidem nevoní. Film má děj a příběh, co má hlavu a patu. Bravurně zvládnuté představení tolika postav. Hodně velký potenciál. Zvládnuté akční scény. Navíc je to natočený tak, že dost toho vážně museli dělat herci a je to všechno uvěřitelný. Překvapilo mě, že to dává smysl a všechno se za tu dobu stihne. A nejvíc jsem ráda, že tam Kit Harington byl tak na malém prostoru. (Byť se mi rozbušilo srdíčko pokaždý, když tam byl.) Měla jsem obavy, aby tam nebyl moc, ale bylo to přesně, jak bylo třeba. Fakt se těším na pokračování :) ne jenom kvůli němu :D ne, vůbec není ten důvod, proč koukám i na blbosti :D ne, fakt ne :D



Vložit příspěvek