Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.11.2021 v 13:06

Jenom něco ke kafíčku. Humorně o stáří a nakupování v obchodě ;)

https://m.youtube.com/watch?v=j9BiS-iBnpI

alekis
alekis 07.11.2021 v 13:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.11.2021 v 14:03

Pokud umíte anglicky, tak něco pro fantazáky. Částečně se v tom musí alespoň v jedné situaci najít každý :D protože většinu z toho jsem si už vážně přečetla i zde u knih :/

https://m.youtube.com/watch?v=O8n-wDfzWLg

R.E.M.
R.E.M. 07.11.2021 v 18:03

Ad toulání přírodou - chodím do přírody - mám ráda hory (nemusí být ani moc vysoké), jezera, vodopády, skalní útvary... Příjemná je procházka lesem...

Text příspěvku byl upraven 08.11.21 v 07:19

Eicherik
Eicherik 07.11.2021 v 21:23

Ochránce (seriál) (2021) *****

KristinTj
KristinTj 07.11.2021 v 21:35

Já se courám hodně, ale fotím málo, i když mám doma hromadu KNIH. Teda foťákem nebo mobilem nebo KNIHAMI, protože 1. na to zapomínám, 2. můj mobil fotí mizerně, 3. jsem nicmoc fotograf, 4. vytrhuje mě to z jiných prožitků z toulání. ČTU a fotím očima, máme to v rodině (viz můj slavnej brácha z diskuze jinde). Ale občas mě chytne lovecká vášeň (AUTORský zájem), a pak fotím hlavně ptáky (učím se je poznávat okem i sluchem), kytky z bylinářského puzení, stromy, který miluju, a atypické přírodní scenérie (jaké v KNIHÁCH nenajdete). Ale lovcům beze zbraní fandím, zvlášť když své podařené úlovky sdílejí nejen prostřednitvím KNIH.

Terror: A kudlanku jsem teda naživo nikdy ani zrakem neulovila, znám ji jen z KNIH apod. Patří Ti můj upřímnej obdiv..

Text příspěvku byl upraven 07.11.21 v 21:40


Eicherik
Eicherik 07.11.2021 v 21:42

Hmyzáčci. :-) Pořád koukám po mé oblíbené havěti, ale roháče ani kudlanku jsem v přírodě ještě neviděl. :-(

keri.H
keri.H 08.11.2021 v 06:09

K tomu čtení, teď jsem moc nečetla, ale když už jsem si našla chvilku, tak jsem četla Skryté okno od Rachel Abbott.

Přírodou se toulám ráda a když je slunečný podzim, tak je to nádherný. :)
Kudlanku už jsem zahlédla a Jednou se mi dokonce stalo, že jsem si fotila kytku a doma jsem zjistila, že na ni byla kudlanka, přitom jsem si ji při focení nevšimla.

newtory
newtory 08.11.2021 v 09:30

Kudlanku som videl už trikrát, naposledy pred cca dvom mesiacmi na dvore, objavil ju synátor a obaja sme sa pri pohľade na ňu vytešovali ako malé deti.
Niekde som dokonca čítal, že farebne sa prispôsobuje prostrediu v ktorom sa narodila, aj táto perfektne splývala so svetlozelenou chudokrvnou mestskou trávou.
P.S. A približne v tom istom čase som videl na dvore aj takéhoto fešáka:
https://www.google.com/search?q=kriziak+pasikavy&rlz=1C1AOHY_enSK727SK727&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjA3b6FrYj0AhUG_7sIHciIAIAQ_AUoAXoECAIQAw

Text příspěvku byl upraven 08.11.21 v 09:32

Eicherik
Eicherik 08.11.2021 v 09:43

Musím se na tu kudlanku zaměřit. :-)

Naias
Naias 08.11.2021 v 09:46

Ja som modlivku ako dieťa chytila, v Tatrách. Roháča som videla blízko pri dome, aj žabu, aj jaštericu, ježkov by som sa nedopočítala. A kedysi si urobili osy za naším oknom hniezdo, zistili sme to, keď jedna uštipla sesternicu. A tiež sa pokúsili urobiť si hniezdo na poličke za časopismi, to som zistila uprostred zimy. Aspoň myslím, že to boli osy. Reku, prečítam si, čo tu máme, vytiahnem časopisy a k nim boli prilepené hlinené valcovité schránky, v ktorých boli dokonca larvy. Hneď leteli von oknom do snehu.

Eicherik
Eicherik 08.11.2021 v 09:49

A ještě k těm roháčům, které jsem naživo nikdy neviděl. Manželka pochází z vesnice a jako malá je vídala na dvorku. Dnes už tam bohužel nejsou. :-)

Eicherik
Eicherik 08.11.2021 v 09:52

Naias: To nebyly vosy ale pravděpodobně kutilka. :-)

newtory
newtory 08.11.2021 v 11:17

Ak bola na poličke tak: Kutilka domácí.

Eicherik
Eicherik 08.11.2021 v 13:12

A nebo její příbuzná: Kutilka Přemka Podlahy. :-)

Terror
Terror 08.11.2021 v 15:07

newtory: Křižák pruhovaný se u nás na loukách začal objevovat poměrně nedávno. Teď je potkávám na každém kroku. Je to stejný případ jako s kudlankou - klima se otepluje a druhy, které dříve smrděli na jihu se rozšířili až k nám na Vysočinu.
Stránky s fotkama mám v přípravě, tak až to bude k něčemu, dám sem odkaz.

Eicherik
Eicherik 08.11.2021 v 15:46

To Gladstoneovou zaskočilo. Neměla ráda na palubě suchozemské krysy. Pořád překážely, nikdy nevěděly, co mají dělat, a obvykle kladly spoustu blbých otázek a nakonec všechno pozvracely.
(Temný proud - Douglas Preston & Lincoln Child)

Text příspěvku byl upraven 08.11.21 v 15:47

Terror
Terror 08.11.2021 v 15:51

Eicherik: Nebezpečný citát. Někdo si ho může vztáhnout na sebe... :-)

A mám nový přírůstek do knižního velkoskladu - Životopis Stephena Kinga. Ta kniha vypadá náramně a jsou v ní obrázky! :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 08.11.2021 v 17:18

denib tak co, začetla ses do Ostrova žen moře?
Chci se dneska začíst do Slavíka (a to zase od tebe), ale tos neřekla, že to je taková bichle :-)

Text příspěvku byl upraven 08.11.21 v 17:21

Marika Vanova
Marika Vanova 08.11.2021 v 17:19

Eicheriku - Ochránce ***** souhlas.

denib
denib 08.11.2021 v 17:44

Marika: Začetla, je to moc dobře čtivé. I když mi dává zabrat pamatovat si korejská jména. Je zajímavé číst o tak jiné kultuře, která na Čedžu panovala. A o historii, kterou neznám. Uvědomila jsem si, že o tom koutě světa vlastně vůbec nic nevím. Jenom ta jména a ta cizí slova jsou pro mě těžká... Děkuju za tip :-)
Slavík je bichle, ale čtení rychle utíká...

Text příspěvku byl upraven 08.11.21 v 17:45

Eicherik
Eicherik 08.11.2021 v 18:01

Marika Vanova: Ochránce. Opravdu pěkný seriál. Jen některé díly byli trochu přikrášleny, aby nebyli tak drsné. Jako příklad bych uvedl třeba toho žáka s poruchou chování. Skutečnost bývá bohužel ještě horší. Beru to od tvůrců jako takovej kompromis. Je dobře, že se takové věci točí. :-)

Eicherik
Eicherik 08.11.2021 v 18:04

Terror: Koukám, že jsi na bazaru narazil. O kolik jsi přišel?

Terror
Terror 08.11.2021 v 18:08

Eicherik: 420. To mě nesere. Štve mě, že takoví lidé existují a nic se jim nestane. A taky mě sere, že na tuhle potvoru nikdo neupozornil dřív.

Marika Vanova
Marika Vanova 09.11.2021 v 09:30

denib - přesně tak jsem to prožívala taky, úplně odlišný a velmi zajímavý svět. Do Slavíka jsem se nakonec začetla až dneska ráno, protože mám ještě den volna a teď trpí náš pes, nemohu se odtrhnout a dojít s ní ven :-)



Vložit příspěvek