9. listopad

9. listopad
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478455/bmid_9-listopad-hlv-478455.png 4 1544 1544

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

Sabča817
12.05.2022 5 z 5

Colleen má podle mě divné knihy, ale i tak tahle byla super a četla se jedním dechem!

Karola050716
11.05.2022 5 z 5

Colleen, proč mi to děláš...první část knížky byla za dlouhou dobu to nejúžasnější a nejnávykovější, co jsem četla a další listopady vypadaly jako cože? Cože? COŽE? COŽEEEEE???!!!!
Emocionální horská dráha jako vždy dovedena k dokonalosti. Aneb když už si myslíte,že víte a pak jde všechno do hajzlu :D

Jiitush
10.05.2022 5 z 5

Ze začátku to pro mě byla obyčejná a tuctová love story, místy až zbytečně přeslazená a neuvěřitelná (osmnáctiletý kluk čte romantické knížky, to jako vážně? :D ). Potom se to však zlomilo, zápletka byla prozrazeno, všechno to do sebe zapadlo a já opět CH smekám za tak úžasný, promyšlený a dojemný příběh.

Edona
09.05.2022 5 z 5

Colleen Hoover to prostě umí. Za mě je 9. listopad její nejlepší knihou, tak moc se mi to líbilo.

Toledo
08.05.2022 5 z 5

Knihy od Colleen mě snad nikdy nepřestanou prekvapovat. Tak krasne napsané příběhy, které v sobě mají vždy zápletku, kterou absolutně necekate umí ona bravurně. Není to preslazene, ale přesto překrásné!
I tato kniha se četla sama, byla úžasná a ja ji přečetla jedním dechem.

Dani3
08.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Od Colleen Hooverové jsem četla už několik knih, ale nejvíc se mi líbila Odvrácená tvář lásky, možná protože byla první. Tento příběh mi ne úplně sednul. 9. listopad je zvláštní tím, že se odehrává vždy jen jeden den v roce. Nepopírám, je to čtivé, ale pro mě hrozně nereálné.

Asi ve dvou třetinách mě Fallon s Benem začali svým chováním rozčilovat, že pořád tak hloupě trvají na dohodě scházet se jednou za rok. Ani odhalení pravdy mi tentokrát nepřišlo šokující, vůbec se mi sem nehodilo, navíc mi to celé neskutečně připomínalo Deset malých nadechnutí.

Pája699
06.05.2022 5 z 5

Autorka mě ještě nikdy nezklamala, ani teď. Je prostě mistryně a já její knihy čtu strašně ráda. Skoro u každé bulím :-D Tady tomu nebylo jinak. Knihu jsem zhltla jak nic, nešlo prostě přestat. Se divím, že mi nehořely stránky jakou rychlostí jsem obracela a čekala jak se bude příběh vyvíjet dál, co se stane v každém roce…napjatá jak struna. Fallon a Ben nikdy nikdo k sobě nepasoval víc. Celou dobu jsem čekala a doufala ve šťastný konec…Cesta byla trnitá a ne jednoduchá. Nebudu více prozrazovat, přečtěte si sami. Mě to vzalo za srdce.

Romča11
05.05.2022 4 z 5

Colleen Hoover je prostě mistryně překvapivých zápletek. Vždy mě dokáže překvapit totálním zvratem, kdy příběh převrátí vzhůru nohama. I tady tomu bylo podobně, jenže... něco mi na tom tentokrát nesedělo.
Tenhle příběh měl originální námět, kdy se postavy setkávaly jen jeden den v roce a jinak spolu nemluvily. A jedna z postav o tom pak dokonce začala psát knihu. To mi přišlo jako dost originální nápad.
Většinu knihy to vypadalo na obyčejnou oddechovku a feel good romanci.
Jenže v poslední třetině knihy přišel velký zvrat typický pro Colleen. Jenže... tentokrát mi přišel trochu laciný. Nevím, jestli je to tím, že jsem už odrostla dobám, kdy jsem její romány hltala nebo je tenhle román tentokrát slabší.
A konec příběhu tomu moc nepomohl. Naopak mě v dojmu utvrdil a knihu mi trochu shodil.
Colleen jako vždy píše skvěle, čtivě. Kapitoly jsem jen hltala.
Postavy byly vykresleny dobře, přesvědčivě až... na ten konec, kdy jsem nepochopila, jak se Fallon zachovala. Nepřišlo mi to prostě reálné.
Celkově se mi příběh velmi líbil a hltala jsem ho. Je dobře napsaný, jen ten dějový zvrat mi přišel slabší, až laciný a konec mi nepřišel realistický. Ale jinak doporučuju!

Veronika2692
04.05.2022 5 z 5

Wow, neskutečný příběh..nemám slov, strašně mě zaujal, bavil, dojimal, prostě vše. Moc krásný příběh, tolik zápletek, pořád se něco dělo a vyústilo v neskutečný závěr. Navíc se čte opravdu samo, autorka píše bezvadně.

JessieEx
04.05.2022 5 z 5

Colleen je mou nejoblíbenější současnou spisovatelkou a tak si zaslouží občas i nějaké ty protekční bodíky (rozuměj hvězdičky). 9. listopad nebyl top strop, dost se tomu stropu sice blížil, ale ve srovnání s předchozími knihami autorky byl asi zatím nejslabší, co jsem já četla.

I tak byla tahle knížka skvělá... Přečetla jsem ji na jeden zátah a to se mi běžné fakt nestává! Bulela jsem u toho jak želva no prostě všechno.

Přitom zápletka se zdá trochu neoriginální - vzpomněla jsem si na mnoho knih s podobným námětem (z nichž jsem ale žádnou nečetla :D) - kde se ti dva setkávají každý rok jen na jeden den...

Ono to tady ale skvěle fungovalo. Bylo to úžasné.
Pak přišel zvrat, který mě dost rozhodil a naštval. Přišel mi tam moc na sílu. Prostě ne...
Ale už jsem se s tím nějak sžila a říkám si, že to vlastně bylo super :)
Doporučuji!

maminaOlina
30.04.2022 5 z 5

Ke konci jsem byla tak napjatá, že jsem čtení knihy přerušovala, ale stálo to za to, doporučuji

Téra
29.04.2022 3 z 5

Zajímavě vystavěný příběh dvou mladých lidí, kteří si prošli tragickými událostmi. Milostný příběh, kde o nečekané zvraty není nouze. Jen se ptám, jak může někdo pustit do oběhu knihu s tolika překlepy a nesmysly. To to nikdo nečte?

Beruska18
27.04.2022 5 z 5

Příběh pozvolna rozplétá život Fallon a Bena a tajemné pozadí tohoto data, které pro oba v životě znamená něco zásadního.

Mišák240
25.04.2022 4 z 5

Příběh Fallon a Bena se mi moc líbil, zajímavý v tom, že dvojice se schází pouze 9. listopadu. Bylo to pro mě milé čtení, taková oddechovka.

zimka.r
21.04.2022 5 z 5

Mě se knížka moc líbila!! Začalo to tak nějak všelijak, ale to konečné rozuzlení se mi opravdu líbilo! Určitě kouknu po dalších knížkách :)

pocketka
17.04.2022 5 z 5

Bez zaváhání 5*. Kniha nabitá emocemi, skvělý příběh, vtipná, smutná, nevšední. Nejsem cílová skupina, ale knížka ke mě přišla v pravou chvíli, kdy jsem přesně něco takového potřebovala a vlastně od chvíle, kdy se Ben s Fallon seznámili, měla u každé stránky slzy na krajíčku. Jejich bolest při odloučení mě bavila a zasahovala více, než Benova kniha. Za mne top kniha, kterou budu mít spojenou s určitým obdobím v mém vlastním životě.

Ála1968
17.04.2022 4 z 5

Byl to ze začátku takový obyčejný příběh,který jakoby líně plynul.Ale potom se to celé zvrtlo a začalo to nabírat na síle.No a ke konci jsem už přes slzy pomalu ani neviděla co čtu.Prostě opět nádhera.

emilieselden
16.04.2022 4 z 5

Knížka mě chytla od první stránky, takže čtivost se jí rozhodně upřít nedá. Příběh je zajímavý ale potom přišel wau efekt, díky kterému jsem pochopila to velmi vysoké hodnocení této knihy. Doporučuji!

Slunečnice322
13.04.2022 5 z 5

Kniha se mi moc a moc líbila, přečtena jedním dechem! Stále jsem otáčela stránkami a hltala ubíhající slova. Nemělo to chybu, doporučuji!

HDosoudilová
11.04.2022 4 z 5

3,5⭐/5⭐
Od Colleen už jsem četla spoustu knih a myslím, že vždy jsem byla nadšená. A to hlavně z toho důvodu, jak autorka umí zamávat s emocemi čtenáře. Nejinak tomu u mě bylo při čtení této knihy.
Opět je téma velmi originální, alespoň pro mě. Zajímavý příběh dvou mladých lidí, kterých mi chvílemi bylo líto ale zároveň jsem v nich viděla velkou naději pro budoucí (společný) život. Ani jeden neměl zrovna růžovou minulost ale ta touha jít dál byla u obou veliká. Vlastně jsem byla pořád zvědavá, co se stane tak zvláštního a možná zlomového, zásadního... že to s jejich vztahem tolik pohne. A byla jsem překvapená, tekly mi slzy smutku během čtení určitých pasáží...
Ovšem... už jsem četla od autorky knihy, které ve mně zanechaly hlubší stopu. Tak nějak možná ani nevím proč. Možná, kdybych ji četla jindy, dříve a jako jednu z prvních.. netuším.