9. listopad

9. listopad
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478455/bmid_9-listopad-hlv-478455.png 4 1544 1544

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

ElikaS
08.04.2022 5 z 5

Colleen mám jako autorku moc ráda a po každé její nové knížce ráda sáhnu. Na 9.listopadu jsem četla samé nadšené recenze, takže jsem na ni byla moc zvědavá a musím říct, že jsem byla nadšená. Sice to není její nejlepší kniha (tou pro mě zůstává Odvrácená tvář lásky), ale i tak jsem si jí moc užila.

"Líbí se mi číst takový knížky, protože se to vůbec nepodobá životu, co vedu. Situace v nich jsou úplně jiný než ty, co prožívám – díkybohu. Ale baví mě číst si o tom. Přestože mě baví číst si o tom, jak kluk říká holce, že je z něj tolik, tolik mokrá… ve skutečnosti, kdyby mi to někdo řekl při sexu, by mě to nevzrušilo. Spíš bych se vyděsila, že jsem se nechtíc počurala.“

Námět mi na začátku připomněl Hru s ohněm od L. J. Shen a na konci zase Papírovou labuť. Na rozdíl od Hry s ohněm mi knížka přišla méně uvěřitelná, ale i zase je neskutečně poutavě napsaná.

"Když najdeš lásku, držíš se jí. Popadneš ji oběma rukama a uděláš, co můžeš, abys ji nepustila. Nejde se k ní otočit zády a předpokládat, že na tebe bude čekat, kdes ji nechala, dokud na ni nebudeš připravená.“

Líbil se mi nápad sledovat pouze jeden v roce v průřezu několika let, to mi přišlo celkem originální a zároveň jsem se těšila na to, jak se naši hlavní hrdinové změnili. Díky tomu odpadla zbytečná výplň a mnohokrát zbytečně natahované úvahy hlavních hrdinů a kniha tak neskutečně rychle utíkala.

"Protože zamilovat se je snadný, Bene. To těžký přijde, když z toho chceš vyklouznout.“

Za mě super a doporučuji.

Dandy1
05.04.2022 4 z 5

Líbí se mi styl psaní autorky. Jako bych nečetla knihu, ale poslouchala příběh mé kamarádky nebo kamaráda tváří v tvář.

Teri27
03.04.2022 3 z 5

Zajímavá zápletka. I když patří spíše do skupiny pro mládež.Knížku jsem si vybrala, jen kvůli toho, že dcera se mi minulý rok narodila 9. listopadu.

Nika151
01.04.2022 5 z 5

Coleen umí skvěle v čtenáři probudit zmatek, zda to, co četl je nebo není “skutečné”. Toto je moje druhá kniha a v obou téma pravda nebo lež bylo vidět. Romantické, erotické, dojemné, jen zcela lehce “thrillerové”. Kniha obsahuje jeden den v roce hlavních hrdinů Bena a Fallon, dle názvu 9.11. po dobu pár let. Skutečná láska vydrží kde co..obsahuje dost filosofických myšlenek, jak člověk má žít svůj život a neponorit se do života někoho jineho. Jen vystoupením ze svého pohodlí zjistíme, kým vlastně jsme.

Já i chápu nízký věk hlavních hrdinů. V tomto věku věříte v tak silnou lásku a chcete na ní čekat. Nic Vás netlačí.

TamaraKrejčí
30.03.2022 5 z 5

Příjemné čtení od spisovatelky u které čekám nával emocí, lásky, zvratů, a hlavně heppy end… a souhlasím, že to byla “cukrovka”, ale krásně napsaná

Lena91
30.03.2022 4 z 5

Před čtením 9. Listopadu jsem neměla žádná velká očekávání, ale musím uznat, že mě dost překvapila. Tento žánr běžně nečtu, ale moc se mi líbil námět vidět se jen jednou za rok, navíc v datum, které pro oba hrdiny znamenalo tolik... závěr, tedy vlastně román v románu moc povedené

Makkys
29.03.2022 4 z 5

Opět skvělá knížka, sice nic originálního, ale mě se moc líbila. Colleen je moje srdcová autorka. Příběh se mě moc líbil, i když mě asi v půlce knihy napadlo jak by to mohlo být a moje domněnka se potvrdila, tak i přesto jsem si knihu moc užila. V tomhle období byla takhle kniha pohlazení po duši.

Barulinkas
22.03.2022 2 z 5

Další sladká knížka co neurazila a ani nenadchla. Určitě je čtivá, každopádně bych ji doporučila mladší generaci, na mě to bylo už moc sladké a pohádkové.

sidonka
21.03.2022 5 z 5

Zajímavý čivý příběh, plný zvratů, lásky, bolesti, hledání životní cesty a závěr ? nenacházím slova, určitě to není poslední kniha této autorky, po které jsem sáhla

Dajine
20.03.2022 3 z 5

Téma, které tu už bylo, ok. Láska, která hory přenáší, ok. Kniha plná sladkosti a patosu, ok. Ale ten věk hlavních postav a jejich hloubka emocí, prožívání a dospělosti?

Linda007
18.03.2022 4 z 5

Nevím pořád, co si o knize myslet. Ač Ben tvrdí, že ten nápad není ukradený, tak mně přijde, že to není moc originální ( Jeden den, S Láskou Rosie atd..). Další větší problém je, že já prostě nevěřím v tak velkou lásku, která by vznikla během pár hodin za x let. Myslím, že by to za ten rok bez kontaktu opadlo. Navíc i ta jejich dohoda mi přijde nesmyslná.
To rozuzlení s Benem se mi líbilo. Navíc to bylo skvěle napsané a chtěla jsem číst pořád dál. Dokonce jsem si po dlouhé době vzala čtečku do vany. Takže tak 3,5*

petulkapeta
16.03.2022 5 z 5

,,Tohle tetování jsem si nechala udělat v den, kdy jsem ucítila takovou lásku k tvému tátovi. A vy brala jsem si tohle, protože kdybych tehdy měla popsat lásku, bylo by to spojení mých dvou nejmilejších věcí. Jako by se moje milovaná poezie vtělila do me milované písně." Zase se na mě podívala a tvářila se smrtelně vážně. „,Po znáš to, Bene. Až budeš ochotný obětovat to, co pro tebe znamená nejvíc, jen abys viděl, že je ten druhý šťastný, pak to bude pravá láska."

Uzasne,jak jinak,byla to zase jizda jako na horske draze... Bena jsem si zamilovala,kdo ne..a Fallon tu jsem si oblibila to byla dvojice

LiLinka

"Když někdo spálí mosty, je to pořádný táborák." Dylan Thomas

Není jediného příběhu od autorky, který by ve vás alespoň něco nezanechal. Co se týče pocitů, emocí a umění vystavět zápletky, je to za mě jednička young adult/new adult žánru.

Nedá se zavřít dřív, než po dočtení poslední strany.

Mychaela
16.03.2022 3 z 5

Příběh, nápad, motiv knihy je určitě zajímavý.
To rozuzlení na konci nemá chybu, tím mě autorka dostala.
Rovněž byla kniha čtivá.
ALE!
Co mě fakt ničilo, byla ta neskutečná PŘESLAZENOST!
Já mám "červenou knihovnu" docela ráda, vyrůstala jsem na dívčích románech, ale z této knihy člověk dostává cukrovku už někde v první třetině!

"...ale to, co mi říkal, mě přimělo litovat, že moje srdce nemá rty, aby ho mohlo líbat..."

hana1039
16.03.2022 5 z 5

Ano, Hoover je výborná autorka a vždy od ní dostaneme to nejlepší, co ze sebe dává... Její knížky se málokdy obejdou bez hory kapesniků, i já jsem nějaký ten kapesník při čtení použila, to jen vypovídá o tom,jak je kniha čtivá....

KatyM.
15.03.2022 5 z 5

Colleen Hoover prostě umí. Od první stránky byla kniha čtiva, smutná, romantická, měla spád. Skvělý příběh, přečteno za dva večery. Doporučuji.

novina
14.03.2022 5 z 5

Četla jsem jedním dechem. Hrozně mi seděl styl psaní a už se těším na další autorčinu knihu.

Bar16
13.03.2022 5 z 5

Colleen nikdy nezklame. Neměla jsem v plánu ji v brzké době číst, protože mám neskutečně moc starších knih k přečtení, ale vzhledem k situaci jsem potřebovala sáhnout po nějaké oddechovce a tato kniha to splnila na 100 %. Přečteno na jeden zátah za den. Tato autorka mě neomrzí. :-)

sebemi
12.03.2022 5 z 5

Toto je moje druhá kniha od Colleen a už jsem chycená. Krásný příběh, pohlazení po duši a čte se to tak lehce. Super nápad, úžasné zpracování.

lucie3944
11.03.2022 4 z 5

Klasická Colleen Hoover - nic není, jak se zdá. Protože už od ní mám něco načteno, tak mě to zase tak moc nepřekvapilo. Musím říct, že jsem se vždy těšila, co se po roce u obou protagonistů změnilo, jak se postavy vyvíjely, a toho tam moc nebylo. Byl tam prakticky popisovaný jen vztah jich dvou, ale o tom, jak žili v době mezitím ne. Přesto mi stránky mizely pod rukama a já se přesvědčila, že Colleen umí vytvořit čtivé příběhy. S radostí se někdy vrhnu na další knihu.