Babička pozdravuje a omlouvá se

Babička pozdravuje a omlouvá se
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533018/bmid_babicka-pozdravuje-a-omlouva-se-65ddc103017fe.jpg 4 2039 2039

Audiokniha od Fredrika Backmana, autora celosvětově úspěšného románu Muž jménem Ove, jehož zvuková podoba obdržela cenu Audiokniha roku 2014 coby Absolutní vítěz. Každý sedmiletý dítě si zaslouží superhrdiny. Přesně tak to říká babička, která je ve svých osmasedmdesáti letech schopná vloupat do zoo, strašit sousedku sněhulákem, vzpírat se zatčení nebo vítat Jehovisty v rozhaleném županu Umí také vytvořit ten nejúžasnější pohádkový svět a své vnučce Else přichystá nezapomenutelné dobrodružství. V téhle honbě za pokladem je třeba doručit několik vzkazů s omluvou a zejména zjistit, že nic není takové, jaké se to na první pohled zdá být. Nejbližší sousedství, které působí jako důvěrně známé, je ve skutečnosti kouzelnou říší, jíž je nutno zachránit „Líbí se mi to ohromně a neskutečně. Plakala jsem miliónkrát, protože je to tak dojemné, tak citově zabarvené, tak úžasně napsané, že jsem chtěla být ta malá holčička. Je to nesdělitelný pocit a opravdu nádherný text,“ prohlásila o příběhu jeho vypravěčka Valérie Zawadská. A dodává: „Chtěla bych být takovou babičkou!“... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Min mormor hälsar och säger förlåt, 2013

Interpreti: Valerie Zawadská

katerina9848
24.07.2019 5 z 5

Prave jsem ji dočetla,Elsa mi trochu pripomnela mne samotnou v dětství a byla mi velmi sympatická. Urcite si tuto knihu jeste nekdy rada přečtu,ac mne stala několik slz...Backman je proste perfektni autor,uz se tesim na dalsi knihy od nej...

Petula19
12.07.2019 3 z 5

Na začátku mi přišlo, že čtu jen knihu o šíleně otravném děcku, kterému bych s radostí občas jednu taky natáhla. Nicméně zhruba v polovině mě kniha opravdu zaujala a do konce už jsem ji dočetla s chutí. Jsem ráda, že se za knihou skrývalo víc než jen příběh plný pohádek.

bongie
11.07.2019 3 z 5

Objektivně moc hezky napsaná knížka, líbezná, milá, pohádkově propletená, zajímavá myšlenka.. Jenom se mi neuvěřitelně špatně četla a vůbec nevím, čím to.

kara
17.06.2019 5 z 5

Krásná kniha!

Evkam
08.06.2019 5 z 5

Už dlouho jsem nezažila, abych se u knihy smála a brečela zároveň. Nádherná knížka.

Danago
20.05.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha. Autor si získal mé srdce i duši.

nikikostadinova
07.05.2019 4 z 5

Čekala jsem, jestli se připojím ke skupině nadšených či zklamaných. Nakonec se mi kniha líbila. Zajímavý příběh, který skvěle drží napětí.

Adell-ka
04.05.2019 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do čtení zabrala a zpočátku mě moc neoslovil imaginární svět, spíš na mě působil rušivě, ale zhruba od čtvrtiny knihy mě příběh pořádně zaujal a musím říct, že autor, který patří mezi mé oblíbené, opět nezklamal. Tenhle příběh je promyšlený, krásný a dojemný.

Hopulka
23.04.2019 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Pohádkové vyprávění mě nechytlo a chvílemi mi dost vadila Elsa. Moc se mi ale líbilo rozplétání jednotlivých osudů nájemníků (nejvíce jsem si oblíbila Worse, Lennarta, Černou sukni a k nim tátu). Kniha mě opravdu chytla až sto stran před koncem, proto za mě 3 a 1/2 hvězdičky.

Niraj
29.03.2019 5 z 5

Posloucháno. Naprosto úžasný lidský příběh. Překvapivé bylo to postupné odkrývání vazeb mezi aktéry. Jsem nadšen a příběh mě nalákal na další knihy tohoto autora. Jen si nejsem zcela jist tou kategorií "Pro děti a mládež". Myslím, že citlivější povahy by to mohlo krapet zdrtit. Nicméně za sebe doporučuji.

MrsMantomas
20.03.2019 5 z 5

Vidím zpoustu špatných recenzí, to mne mrzí. Ano, tahle kniha NENÍ pro děti. A proč by měla? Je to senzační literární dílo. Které má spád, ale i svou hloubku. Je to dojemný ač vtipný příběh, který si MUSÍTE přečíst. Nedbejte na špatné recenze, ale poslouchejte ty dobré!

MMůjsvětknih
20.03.2019 5 z 5

Mabie
20.03.2019 2 z 5

Kniha podle mne není ani pro děti ani pro dospělé, je trochu jako když pejsek s kočičkou vařili dort - je tam kousek od všeho. Spousta fantazie a hezkých příměrů v Miamasu, hodně nekonvenční babička, přemoudřelý spratek, dům plný ujetých nájemníků... Za mne zklamání, po tolika skvělých hodnoceních moje očekávání opravdu nebyla naplněna. Dvě hvězdičky dávám hlavně za konec příběhu, ale opravdu jsem nebyla cílová skupina.

eliska8413
03.03.2019 3 z 5

Na začátku se mi postava Elsy líbila, postupem ve mně však začala vyvolávat velmi negativní emoce. Na konci knížky jsem čekala že se aspoň dozvím, proč je takový asociál. Nevěřím tomu že skoro osmileté děti jsou takto sečtělé. Také jsem skoro mlátila hlavou o zeď pokaždé když krmila psa cokoladou, sušenkami a musli tyčinkami. Celkově je knizka disproporční (našla jsem si to na Wikipedii) ani pro mladé čtenáře ani pro dospělé. Jakoby autor sám nevěděl pro koho píše a o čem. Snad příští knížka od něj bude víc jako Obě a vůbec jako tele Elsa

oskli
25.02.2019 4 z 5

Kniha ve mě vyvolávala mix emocí. Asi mě bavily nejvíc příběhy všech jiných postav, než realita kolem Elsy nebo pohádkové prostředí. Elsa mě docela často štvala, a to mám taky skoro osmileté dítě. Nechápu, proč Backman vytvořil postavu geniální holčičky, která má na Wikipedii nastudovaný i izraelsko-palestinský konflikt, ale netuší, že pro psa je čokoláda jedovatá, krmí ho sušenkami apod. To je tak do očí bijící nesmysl, že jsem v těch chvílích měla chuť knihu vzteky zavřít a nedočítat. Stejně tak jsem většinou nesouzněla s vyprávěním z Miamasu, ale to se asi v druhé polovině knihy zlepšilo (nějak jsem si zvykla).
A až ke konci konečně začala působit Britt-Marie tak, jak byla líčená v knize o ní. Což mě taky štvalo, protože Britt-Marii a Oveho miluju. Britt je v sólo knize líčená jako sice svérázná osoba s nedostatkem sociálních dovedností, ale vlastně mile potrhlá a s dobrým srdcem. Tady to byla fakt semetrika... Takže Babičce dám sice čtyři hvězdy, ale tak jak každému doporučuji Oveho, Babičku doporučovat nebudu. Nějak mě nenadchla. Bohužel.

david9690
21.02.2019 5 z 5

Frederik prostě umí. Mám rád všechny jeho knihy a tahle rozhodně nezklamala. Má neuvěřitelně dobrý styl psaní, je to takové krasosmutnění a moc se mi líbilo, jak babička nachystala pro Elsu to dobrodružství, aby sama pochopila souvislosti a vztahy s jednotlivými lidmi v okolí. Babička byla prostě borka a fakt ji obdivuji. Za mě top kniha, ale to jsou bohužel nebo spíš bohudík všechny autorovy knížky.

Malina169
10.02.2019 5 z 5

Velmi zajímavě psáno. Moc se mi líbila a zhltla jsem ji dost rychle. Vystřídaly se při čtení emoce všeho druhu. Doporučuji :-)

HankaJóga
07.02.2019 5 z 5

Velmi zajímavě napsaná knížka. Místy jsem si připadala jako malá holčička, která plní babičiny úkoly a rozplétá pohádkové příběhy a propojuje jejich postavy se skutečnými sousedy, tak mě pan Backman vtáhl do děje. Opravdu příjemné čtení a autor se zařadil mezi mé oblíbené.

vendula7992
26.01.2019 5 z 5

Nečtěte pokud:
- čekáte 100% zábavnou knihu
- máte sklony k závislosti na dobrém příběhu
- jste měli babičku, kterou jste milovali

Určitě čtěte pokud:
- se rádi necháte unášet příběhem, který přináší dějové zvraty a překvapení
- během čtení rádi měníte názor na postavy v knize
- máte/měli jste babičku, kterou jste milovali

Borek9
25.01.2019 1 z 5

Na jednu hvězdičku, odpad, to není. Vydržel jsem do třetí kapitoly, kdy bába řídí koleny auto s pi... na kapotě a volantu (Renault) bez papírů s vnučkou uvnitř....Snad se aspoň další knihy přiblíží prvotině Muž jménem Ove, jinak nevím...Posloucháno jako audiokniha, chvála za přednes paní Valerii Zawadské.